CĒSU PILS

Skaista kāzu ceremonija dižciltīgā vietā
CĒSU PILS
Mazās vecpilsētas bruģa šarms, krāšņie parki ar gulbju pāriem un Cēsu Jaunā pils ir lielisks, nesamāksloti grezns fons skaistākajai dienai jaunlaulāto mūžā.
Pilsētai īpašo auru piešķir tās vēstures un kultūras mantojums, kas, gādīgu roku spodrināts, sajūsmina ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi.
Šeit, vēsturiski romantiskā vidē – brīvā dabā, senajā mūra pilī vai atjaunotajā Jaunajā pilī – mīlestības solījums uz mūžu iegūs īpaši svinīgu un nozīmīgu skanējumu ikvienā gadalaikā.

Pils parks 

Pavasarī pils parks ir kā oāze pilsētas sirdī ar maigo zaļumu, pieneņu dzeltenumu un putnu nebeidzamo līksmi.
Vasarā liepziedu smarža un koku paēna sniegs veldzi saules nogurdinātajiem, lai pēc jāvārda teikšanas varētu iemalkot atspirdzinošu šampanieti.
Rudenī, kad majestātiskie koki birdina košas lapu vēstules, zeltītas takas iezīmējas kā ceļazīmes, solot jaunajam pārim bagātu mūžu.
Romantisko noskaņu papildina izbrauciens ar kuģīti Kārlis parka dīķī un fotografēšanās kādā no graciozajām lapenēm vai pirmā kopējā pastaiga parkā pāri koka tiltam uz mīlestības saliņu.

Jaunā pils

Cēsu Jaunā pils ar gadsimtu vēsturi šodien ir atvērta jaunām vēstures lappusēm. Tās Lielais salons ar vieglajiem un graciozajiem rožu rakstiem uz salona sienām, plašumu, krāšņo pils dārza ainavu aiz logiem un grāfa Karla Gustava fon Zīversa klātbūtnes elpu padarīs jebkuru laulību ceremoniju īpaši svinīgu un neaizmirstamu. Pils verandā – gaišākajā un omulīgākajā – telpā būs vieta nelielai atelpai pirms lielajām svinībām. Un ja sakarsušajām sirdīm gribas atspirdzināties Vidzemes siltajos vējos vai aizsūtīt savas kvēlākās vēlēšanās augstu debesīs, tad to var darīt pils Lademahera tornī, no kura paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu.

Pils dārzs un Viduslaiku pils

Pils dārzam ir īpaša simboliska nozīme. Tas ir kā tilts starp pagātni un nākotni, kur Livonijas pils varenie mūri stāsta pagātnes notikumus, bet Jaunās pils elegantais vieglums liecina par mūsdienu izsmalcinātību. Kāzu ceremonija šeit iegūst tādu noskaņu, kas paliek atmiņā uz mūžu ne tikai jaunajam pārim, bet arī viesiem.
Īstiem senatnes cienītājiem ir unikāla iespēja laulību ceremoniju noturēt Viduslaiku pils
greznākajā telpā – Rietuma torņa Mestra zālē, nonākšana līdz kurai jau ir kā aizraujošs ceļojums viduslaikos. Biezie pils mūri, kāpnes, kurās vēl atbalsojas bruņinieku cēlā gaita, un romantiskā lukturīšu gaisma radīs patiesi neaizmirstamas sajūtas šajā īpašajā dienā.

Līgavām iesaka