Jautā kāzu profesionālim

Jautā kāzu profesionālim

Saņem atbildes uz sev svarīgiem kāzu plānošanas jautājumiem! Sākot ar svinību vietas izvēli, budžeta plānošanu, kāzu pakalpojumu piesaisti, viesiem un ielūgumiem līdz pat scenārija izveidei.

Atbildes sniegs kāzu profesionāļi 3 darba dienu laikā.

Izmanto TOP kāzu jomas pārstāvju vērtīgos padomus savu kāzu organizēšanā!

Jautājumi un atbildes

Labdien! Šobrīd sākām aktīvi plānot kāzas un domāt, kādu vēlamies mūsu mīlestības dienu. Taču līdz galam nevaram nolemt par ceremoniju un svinēšanas vietu. Noteikti zinām, ka vēlamies viena vakara svinības, tādēļ meklējam piemērotu restorānu/telpas. Tomēr neesam izlēmuši par ceremoniju, tāpēc lūgums palīdzēt ar sekojošiem jautājumiem:1. Vai septembra sākums ir vēl piemērots laiks āra ceremonijām? Vai iespējams ir kāda laba vieta izbraukuma ceremonijām, bet iekštelpās (Rīga un tuvākā Pierīga, piemēram, Jūrmala)?2. Vai varētu ieteikt restorānu/telpas, kur vienā vietā būtu iespējama gan ceremonija, gan svinības (Rīga, Jūrmala)?Jau iepriekš paldies!

Kāzu ceremonija, Kāzu svinības

Atbild kāzu organizatore Inga Bērziņa / bannté

“Jebkurš mēnesis Latvijā ir ar savu riska faktoru, ka būs nelabvēlīgi laika apstākļī. Gan septembrī var būt auksta diena ar lietu, gan arī augustā. Ja ir bažas un bailes no sliktiem laika apstakļiem, es neiesaku plānot ceremoniju zem klajas debess, bet gan jau koncentrēties uz vietu, kura būs ērta un skaisti gan saulainā dienā, gan lietus gadījumā.

Restorāni, kurus varu ieteikt:
Koya
Laivas
36. līnija
Annas Dārzs
Herbārijs

Telpas:
Fon stricka villa
Annas Koku skola
Sūkņu stacija
Botaniskā dārza šķūnis

Katrā no šīm vietām arī teorētiski var paredzēt ceremoniju.”

Sveiki! Vēlos lūgt padomu mūsu īpašās dienas vietas izvēlē! Mūsu mīlestības diena ir jau precizēta (18.11.2018 ), kuru svinēsim kopā tikai tuvāko cilvēku lokā, proti līdz 15 cilvēkiem kopskaitā! Tā kā ziemas mums ir nu kādas nu viņas ir :) Vēlētos kādu vietiņu ar kamīnu, svecēm un norobežotu vietu kādā restorānā, vai īrēt kādu telpu,kur šo sapni mēs spētu realizēt! Būsim ļoti pateicīgi par jebkādu ieteikumu un ideju iedvesmai! Jau iepriekš PALDIES!

Kāzu svinības

Pirmkārt, iesakām iepazīties ar kāzu svinību vietām LĪGAVĀM portāla sadaļās KĀZU SVINĪBU VIETAS un RESTORĀNI
Kāzu rīkotāja Alise Kolosova Jūsu aprakstītajam formātam piedāvā Liepupes muižu. “Ļoti skaisti šādam notikumam piemērota Liepupes muiža. Tās nelielā zāle tik harmoniski pārvērtās intīmā kāzu ceremonijas vietā ziemas noskaņās! Turpat vēlāk ģimene var ieturēt maltīti, uzkavējoties noskaņā, vai pat palikt pa nakti kādā no greznajiem numuriņiem, lai kopā brokastotu muižas mājīgajā virtuvē!”

Kā arī, lūdzu skatiet informāciju par restorāniem, kas pieejami ar kamīnu šeit:

Ziemas vakars pie uguns. Kurp doties?

https://www.ligavam.com/profils/annas-design-hotel-spa/

ANNAS DĀRZS KAFEJNĪCA

 

Labdien! Pēc nedēļas precamies – kāzas filmēs un fotogrāfēs. Sakarā ar jauno datu drošības un aizsardzības likumu, raizējamies par to vai viesi var celt pretenzijas, ka mēs savu kāzu video vai foto publicējam. Kā arī video filmētājs ir lūdzis vai safilmēto un apstrādāto materiālu varēs, varbūt reklāmas nolūkā ievietot savā mājas lapā. Mums viesi par šo ir jāinformē? Vai var celt pretenzijas? Kā korekti rīkoties šādā situācijā?

Fotogrāfi

Atbild Latvijas kāzu fotogrāfu asociācijas valdes loceklis, kāzu fotogrāfs Billijs Locs:

“Jaunās datu aizsardzības regulas primārais mērķis ir kontrolēt, kur tiek izmantoti lietotāju dati lielos uzņēmumos un korporācijās. Par lietotāju datiem tiek uzskatīts e-pasts, vārds un uzvārds un jebkuri citi dati, ar kuru palīdzību var identificēt personu, tai skaitā, fotogrāfijas.
Privātos pasākumos, piemēram, kāzās šie regulas noteikumi īsti netiek piemēroti. Līdz ar to fotogrāfijas no savām kāzām jūs drīkstat publicēt un rādīt bez ierobežojumiem, ja tās netiek izmantotas komerciāliem mērķiem.
Parasti fotogrāfam un video operatoram ir vienošanās līgumā ar pāri par atļauju publicēt pāra fotogrāfijas sociālajos tīklos, mājas lapā vai reklāmas nolūkos. Vadoties pēc jaunās datu regulas, ja kāds no viesiem pēc kāzām pamana, ka viņa fotogrāfija parādās publiski, tad viņam ir tiesības lūgt šo attēlu izņemt. Brīdināt viesus, ka viņi tiks fotografēti un filmēti būtu jauki, tad visi var sapucēties un neuztraukties par to, ka pašiem jāfotografē ar telefoniem.
Savukārt, ja ir kāda persona, kas ļoti nevēlas, lai viņu fotografē vai filmē, to vienmēr var individuāli lūgt fotogrāfam vai video operatoram.”

Iesakiet lūdzu kāzu vadītāju, kurš varētu vadīt kāzas gan krieviski, gan angļu valodā. Paldies.

Kāzu vadītāji

Kāzu vadītāji, kas spētu kāzas vadīt gan angļu, gan krievu valodās būs sastopami kā aktieru un improvizācijas aktieru, tā citu profesionāļu vidū. Kāzas angļu un krievu valodās var novadīt, piemēram, gan vadītājs Arvis Zēmanis, gan Andrejs Veselovs. Bet, ja kāzas paredzētas lielas, tad kāzu organizatore Alise Kolosova iesaka padomāt par iespēju algot divus vakara vadītājus – vienu, kas vadīs angļu un otru, kas – krievu valodā. Alise iesaka Kasparu Breidaku (angļu valodā) un Annu Rozīti (krievu valodā).

Vai ir mācītāji, kas var saulaulāt, jaunlaulātajiem iepriekš neapmeklējot iesvētes kursus?

Kāzu ceremonija

Labavakar! Mani interesē jautājums par kāzu ceremoniju. Vēlos, lai mūs salaulā mācītājs pie ezera, kas ir ļoti netālu no svinību vietas. Taču priekš iesvētes kursiem mums nesanāk laika.Vai ir tādi mācītāji, kas mūs salaulātu bez visa tā? Negribētos dzimtsarakstu tantes vai aktierus.

“Atbildot uz jūsu jautājumu, domājams, ka tas varētu būt iespējams, bet šāds jautājums jāpārrunā ar katru mācītāju atsevišķi. Būs mācītāji, pie kuriem būs nepieciešams aiziet uz pārrunām un iesvētes mācības nebūs nepieciešamas. Tāpat ir brīvmācītāji, kas nav piesaistīti noteiktai konfesijai un salaulāt varēs bez iesvētes mācībām.”

Meklēju kāzu vadītāju, kas runā krievu un franču valodā

Kāzu svinības
Здравствуйте,Я праздную свадьбу в Латвии в июле 2017 года. Ищу ведущего/ведущую на свадьбу, который говорил бы по французски и по русски. Может быть, вы могли бы подсказать, к кому обратиться?С уважением,Влада
“Labdien! Diemžēl nevaram jums pateikt konkrētus kāzu vadītājus, kas vadītu kāzas krievu un franču valodās, šāda kombinācija Latvijā nebūs īpaši populāra. Ir daudz labu vadītāju, kas kāzas vada krievu valodā, piemēram, Andrejs Veselovs (https://www.ligavam.com/profils/andreyveselov/)
Bet jūs varat vērsties pie konkrētiem kāzu organizatoriem – iespējams viņi spēs, ko ieteikt. Kāzu organizatorus varat atrast šeit: https://www.ligavam.com/piedavajumi/kazu-rikotaji/.”

Plānojam kāzas. Ar ko vajadzētu sākt?

Kāzu plānošana

Atbild pasākumu aģentūras CHOCOLATE EVENTS direktore Sindija Vilde-Spinga:

  1. Sākt ar sajūtu, kas rodas, kad katrs pāris iedomājās par savām ideālajām kāzām – ko viņi vēlas tajās redzēt, kur tās svinēt un kā tās izskatīsies (tēma, gadalaiks)?
  2. Ja svarīgākais izrādās, ka savās kāzās galvenais redzēt apkārt visus mīļos, tuvos un visādi citādi burvīgos cilvēkus, tad, vadoties pēc tā, ir jāsāk meklēt vieta, bet ja svarīgi ir kāzās līksmot kādā īpaši svarīgā vietā, tad viesu skaits tiek pielāgots vietas izvēlei. Tā var būt kāda muiža vai pils, kurā neietilpst vēlamais viesu skaits – vai tikpat labi kāzas uz ūdens, kur jahtā ir vieta 10 cilvēkiem  – vai arī kāzas uz kādas īpašas salas otrā pasaules malā, kur līdzi var paņemt tikai lieciniekus vai  braukt divatā. Vieta arī noteiks kāzu datumu (gan vēlamā ceremonijas vieta/gan kāzu svinību vieta). Turpretī, ja svarīgākais savās kāzās izrādās vizuālais/tematiskais noformējums, tad, vadoties pēc šī, ir jāatrod vieta un tam pakārtoti jāveido lūgto viesu saraksts.
  3. Ļoti svarīga nianse, bet ne pati svarīgākā ir kāzu budžets. Vienmēr jābūt gataviem, ka tas būs lielāks par plānoto summu, jo līdz pat kāzu dienai var rasties dažādas vēlmes, bez kurām tajā brīdī šķiet, ka nekādi nevar iztikt.
  4. Ja pārim ir svarīgi savās kāzās redzēt konkrēto fotogrāfu, video operatoru, kāzu vadītāju un muzikālo grupu, tad to vajag darīt pēc iespējas ātrāk – tiklīdz ir zināms kāzu datums, lai nebūtu šaubu, ka viņi būs. Ir pat  jaunie pāri, kuri pakārto savu kāzu datumu konkrētajiem māksliniekiem, kuru vēlas redzēt savās kāzās.
  5. Arī kāzu tērpu jāsāk meklēt/ pasūtīt pie šuvējas un izvēlēties pēc iespējas ātrāk, bet atcerēties, ka kāzu gatavošanās process var radīt acīm redzamas ķermeņa uzbūves izmaiņas.
  6. Ielūguma dizaina izstrāde un ražošana – atceramies, ka ielūgums ir pirmais vēstnesis par kāzām, tādēļ tam noteikti ir jāatbilst kopējai kāzu tematikai un jāiekļauj pēc iespējas vairāk informācijas, lai viesiem nevajadzētu kāzu dienā zvanīt un traucēt jauno pāri.
  7. Pie ielūgumu pasniegšanas – laicīgi uzrunāt potenciālos vedējus/lieciniekus, lai varētu saprast, cik lieli palīgi viņi būs kāzu organizēšanā, saprotot, vai paši tiks galā ar kāzu organizēšanas jautājumiem, vai būs nepieciešama palīdzība no aģentūras.

Kādas iespējas ir laulības reģistrācijai svētdienā, bez ceremonijas?

Kāzu plānošana

Labdien! Gribētu uzzināt, kādas iespējas ir laulības reģistrācijai svētdienā, bez ceremonijas? Cik rakstu uz Dzimtsarakstu nodaļām, tā saņemu atbildi, ka neviens nestrādā? Vai ir kādam šāda pieredze? Kā, lai reģistrēju laulību svētdienā? Ko man iesākt?

Atbild Inga Bērziņa / Bannté
“Neesmu ar šādu situāciju saskārusies, taču visticamāk laulību jāreģistrē attiecīgi dienā, kuru piedāvā dzimtsarakstu nodaļa, bet mācītājs tad iesvēta laulību svētdienā. Loģiski domājot, mēs taču arī uz lielveikalu nevaram aiziet kaut ko nopirkt pēc darba laika. Katrai iestādei ir darba laiks, ar ko attiecīgi jārēķinās.”
Ir dzimtsarakstu nodaļas, kas piedāvā reģistrēt arī laulību svētdienā, bet jārēķinās, ka svētdienā un svētku dienās samaksa būs lielāka. Piemēram, Mālpilī laulības reģistrācija svētdienā vai svētku dienās maksās 100 EUR: http://www.malpils.lv/pub/?id=322 
Atbild kāzu rīkotāja Gunta Skalberga aģentūra Pop Up Sense
Runājot par oficiālu laulību reģistrēšnu svētdienā, tā nav ikdienišķa situācija, jo oficiālās iestādes strādā no pirmdienas līdz sestdienai un reģistru var veikt tikai darba laikā. Šādās situācijās pāris parasti izvēlās juridisko pusi sakārtot pirms tam (sarakstoties bez ceremonijas), bet izvēlētajā datumā veikt skaistu ceremoniju ar solījumu došanu. Taču, kas neriskē, tas nedzer šampanieti! Iesaku pārim uzreiz napadoties. Vispirms vajadzētu izvēlēties vairākas vietas, kurās veic laulību reģistrāciju (ar to domāju ģeogrāfisko lokāciju), kas būtu pimērota jūsu kāzu dienas pārējiem notikumiem. Tad veikt individuālas sarunas klātienē ar tā reģiona DzN cilvēkiem un iespējams vienoties par individuālu pakalpojumu. Jārēķinās, ka šī ir nestandarta situācija, līdz ar to par izmaksām jāvienojās personīgi. Darba dienā DzN izbraukuma ceremonija izmaksas ir sākot no 150 EUR stundā.
Saviem pāriem vienmēr iesaku sirdsmieram padomāt par plānu B. Šajā gadījumā, ja vēlmi reģistrēt laulību svētdienā nosaka īstais datums pēc numeroloģijas, mans ieteikums būtu pameklēt tikpat labu datumu citā nedēļas dienā. Tas gadījumam, ja tomēr neizdodas vienoties par oficiālu sarakstīšanos svētdienā.

Esmu vedējmāte kāzās, kur pēc laulību reģistrācijas ir paredzēts izbrauciens ar kuģīti pa kanālu Rīgā. Vai varat sniegt ieteikumus, kā padarīt braucienu interesantāku. Ceļā ir vairāki tilti, interesantas vietas . Mūzika – domājam par latviešu tautasdziesmām. Pateicos par jebkāda veida padomiem!

Kāzu plānošana

Atbild pasākumu aģentūras Oga Events radošā vadītāja Arta Bondare:

“Brauciens ar kuģīti ir ļoti romantisks pats par sevi, tādēļ iesakām dot īsu atelpas brīdi jaunajam pārim, lai viņi var tā kārtīgi viens uz otru paskatīties un apjaust, ka nu ir vīrs un sieva. Kad pirmais mīlestības reibums pāri, var braucienu ar kuģīti padarīt par 7 uzdevumu izbraucienu (tradicionālo 7 tiltu vietā). Kanāla malās var iespraust lielas norādes ar uzdevumu un palūgt kapteinim, lai uz mirkli piestāj, bet bez kāpšanas ārā, lai pasākums neievilktos. Laiks uzdevuma izpildei būtu līdz nākamajai norādei. Varat 7 nomainīt pret 9, kas ir latviskāks skaitlis.”

Labdien! Kur Rīgā var ātrā laikā,apmēram divās nodarbības iemācīties kāzu valsi? Cik aptuveni tas maksā?

Kāzu plānošana
Atbild Līva Gudule/ Happy Dance Studio
“Happy Dance Studio ir iespējams pierakstīties uz kāzu deju nodarbībām un viens no stiliem ir valsis. Attiecībā uz nodarbību skaitu – šis lielums ir atkarīgs no pāra spējām, iepriekšējas sagatavotības un vēlmes mācīties. Šī iemesla dēļ nav iespējams garantēt kādu konkrētu nodarbību skaitu. Skolotājs darīs visu iepsējamo, lai pāris virzītos uz priekšu maksimāli efektīgi. Pierastā prakse ir, ka pāris man zvana, mēs aprunājamies un vienojamies par to, ko darīsim un kāda būs deja – vai veidojam priekšnesumu, vai vienkārši mācāmies vadīšanu un sekošanu, vai soļus konkrētam stilam (piemēram – valsim). Vienas stundas nodarbības cena līdz šīs sezonas beigām paliek nemainīga – 25 EUR. “

Kādas šobrīd ir aktuālās tendences kāzu pušķu izvēlē?

Kāzu ziedi

Atbild Liana Natenadze/INBLOOM:

Šogad aktuālās tendences – ziedu pušķu daudzveidība slēpjas krāsās, formās un sastāvā. Pēc krāsām var izdalīt trīs galvenās tendences, pirmkārt, ir klasiskie un maigie ziedu pušķi, otrkārt – piesātinātas krāsas, ar dramatiskām noskaņām un, treškārt, ir meža/zaļumu pušķi. Pēc formām daudzas līgavas joprojām izvēlas apaļus pušķus, bet man vismīļākie ir neregulāras formas pušķi tieši tāpēc tās meitenes, kas vēršas pie manis, meklē tieši kaut ko tādu.

Profesionāla kāzu rīkotāja palīdzība kāzām ārzemēs

Kāzu plānošana

Labdien!

Ar dzīvesbiedru plānojam salaulāties ārpus Latvijas, esam palikuši pie diviem iespējamiem variantiem – ģimenes lokā Santorini, Grieķijā, vai divatā – Franču Polinēzijā. Ņemot vērā steidzīgo ikdienu,mums noteikti būtu nepieciešama kāda profesionāļa kāzu plānošanas jautājumos palīdzība. Lasīju jūsu portālā arī stāstus par konkrētiem pāriem, kas par salaulāšanās vietu bija izvēlējušies arī Grieķiju un Franču Polinēziju, taču netiek minēts par pieredzi ar kāzu plānotājiem ….kā arī, protams, ņemot vērā jūsu ikdienas darbu, kas tiešā veidā saistïts ar šo tēmu….Vēlējos pajautāt, vai jums ir zināmi kādi profesionāli kāzu plānotāji, kuriem ir pieredze un/vai sadrabība par kāzu organizēšanu konkrētajās vietās, par kurām iepriekš minēju?

Paldies par jautājumu! Kāzas ārvalstīs organizē dažādas kāzu aģentūras Latvijā. Noteikti vajadzētu sazināties individuāli. Šeit jūs varat atrast labākos kāzu organizatorus Latvijā: https://www.ligavam.com/ piedavajumi/kazu-rikotaji/

Kāzu rīkotāja Alise Kolosova/Boutique Event Planning by Alise sniedz šādu atbildi: “San Torini biju izpētes braucienā tieši plānojot pāra kāzas, taču vēlāk izvēlējāmies citu vietu. San Torini ir ļoti populāri vai ļoti dārgi viesnīcu formāti (jo to ir ļoti maz limitētajā teritorijā) vai izīrēt privātu villu un rīkot svinības tur. Tādas opcijas iespējams realizēt. Pārim noteikti neieteiktu izmantot sagatavotas “der visiem” tūrisma kāzu paketes. Šeit būtu jāveic dziļāka izpēte.”