AUSEKĻU DZIRNAVAS

Svinību vieta, kur vējš rotaļājas vējdzirnavu spārnos un Iecavas ūdens iegriež ūdensdzirnu gaņģus!
AUSEKĻU DZIRNAVAS
Viesu skaits: 65
Guļvietu skaits: 44
Līdz Rīgai/km: 60

Bārbele atrodas 60 km attālumā no Rīgas, autoceļu Rīga – Skaistkalne un Bauska – Aizkraukle krustcelēs. Tikai 2 km attālumā no Bārbeles centra, skaistā Iecavas upes ielokā, atrodas atpūtas komplekss Ausekļu dzirnavas.

No 2005. gada, soli pa solim, ir atjaunotas ūdensdzirnavas – ēkas pirmajā stāvā iekārtota svinību zāle līdz 65 personām, otrajā un trešajā stāvā – guļvietas līdz 44 personām.

Relaksācijai un možam garam piedāvājam lauku pirtiņu līdz 10 personām.

Vasaras sezonā nelielus pasākumus iespējams svinēt āra nojumē ~ 40 personām. Ir pieejamas ugunskura, telšu vietas, bērnu rotaļu laukums.

Jaunlaulāto programma 1 h garumā – atraktīva un aizraujoša atrakcija gan jaunajam pārim, gan viesiem!

Aicinām pavadīt neaizmirstamu kāzu dienu brīvdabas muzejā Ausekļu dzirnavas. Kāziniekiem ir iespēja darboties muzeja saimnieka/ces pavadībā, kuri pārbaudīs jaunās sievas un jaunā vīra spēkus, pirms kopējās dzīves uzsākšanas. Kāzinieku rīcībā ir sena lauku sēta ar smēdi, kurā iespēja izkalt laimes monētu vai izliet laimi kopējai dzīvei. Klētī, vecmāmiņas istabā, izdancot pirmo valsi un pielocīt pūra lādi, uzzināt dažus saskanīgas kopdzīves  noslēpumus un vēl daudz, dažādi pārbaudījumi.

Ausekļu dzirnavu brīvdabas muzejā apskatāma seno darbarīku kolekcija (spēkrati, mehānismi, mājsaimniecības un lauksaimniecības priekšmeti), kas izvietota smēdē, lielajā un mazajā klētī, Ratu šķūnī, Dampšķūnī, Vējdzirnavās un ūdensdzirnavās. Ūdensdzirnavās iespējams apskatīt graudu malšanas procesu.

Līgavām iesaka