KĀZU CEREMONIJA UN SVINĪBAS NETRADICIONĀLĀS VIETĀS

KĀZU CEREMONIJA UN SVINĪBAS NETRADICIONĀLĀS VIETĀS
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva / ISLANDE

Sākoties aktīvajam kāzu plānošanas laikam, pāri aizvien vairāk domā, kā pārsteigt paši sevi, savus viesus un nenoliedzami nereti arī sabiedrību un sociālo tīklu sekotājus kopumā. Vēlme pārsteigt ir pašsaprotama, jo kāzu diena galu galā ir tikai viena. Viens no veidiem, kā pārteigt, ir rīkot kāzu ceremoniju vai svinības netradicionālās vietās jeb tur, kur vēl neviens nav precējies un kas nebūtu pirmā vieta, kas ienāktu prātā, domājot par kāzām. Galu galā – drosmīgajiem pieder pasaule!

Kāzu svinības sporta zālē

Bet, ko tad mēs galu galā saprotam ar vārdiem “netradicionālas kāzu ceremoniju un svinību vietas”? Tās vislielākajā mērā ir netipiskas vietas – tādas, kas ikdienā paredzētas citiem, ne svinību nolūkiem, vai arī netiek “apdzīvotas” vispār.

Foto: EMĪLIJA BOGDĀNOVA / http://www.ebphotography.lv / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: EMĪLIJA BOGDĀNOVA / www.ebphotography.lv / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Piemēram, vēsturiski un neapdzīvoti angāri, zoodārzs, kāda briežaudzētava, pat veikals – svarīgākais, lai izvēlētajai vietai būtu savs stāsts un nozīme kopējā kāzu tematikā.

Piemēram, kas gan ir teicis, ka sporta klubs nav piemērots kāzu svinībām? Ir! Mūsdienās sporta zāles (īpaši CrossFit atvērtā tipa zālēs) ir modernas, plašas, nereti ar lieliem logiem un daudz gaismas – ideāla vieta kāzu svinībām.

Foto: MARIANA SHAFRO PHOTOGRAPHY / Kāzu rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA / http://www.alisekolosova.com
Foto: MARIANA SHAFRO PHOTOGRAPHY / Kāzu rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA / www.alisekolosova.com

Ja pāris ir sportisks un iepazinušies tieši tur, tā būs lieliska vieta, kur svinēt savas kāzas, to pārvēršot līdz nepazīšanai.

Izīrēt kāzu vietu Airbnb

Organizējot kāzas, ir jāspēj domāt ārpus ierastajiem rāmjiem. Piemēram, ja ceļojot mēdzam izmantot Airbnb mājokļu īres servisu, tad kādēļ to nedarīt arī kāzu svinībām? Ja esat atraduši savu sapņu māju vai īpašumu šajā vietnē tepat Latvijā vai citviet pasaulē, tad kādēļ gan tajā arī nenosvinēt savas kāzas?

Foto: UĢIS NAGLIŅŠ
Foto: UĢIS NAGLIŅŠ

Jāvārds kinoteātrī

Ja pāra pirmais randiņš bija kino un viņu mīlestība pret labu kino ir gandrīz tikpat liela kā vienam pret otru, tad kinoteātris var kļūt par piemērotu vietu gan kāzu ceremonijai, gan svinībām.

Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Latvijā netrūkst labu kinoteātru, un viens no izcilākajiem un kāzām piemērotākajiem sava vizuālā krāšņuma dēļ noteikti ir Splendid Palace.

Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / www.mazjanis.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu ceremonijas vieta – bibliotēka

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Tiem pāriem, kas katru brīvo minūti pavada lasot grāmatas, piestāvētu laulības ceremonija bibliotētā – simboliski un krāšņi. Izrādās, ka tā nenotiek tikai filmās, kad Kerija Bredšova no Sekss un lielpilsēta bija nolēmusi laulāties tieši tur, bet arī tepat Latvijā ir pāri, kas savus jāvārdus teikuši mājā, kur dzīvo grāmatas.

Foto: MIKS ŠĒLS / http://www.mikssels.com / Kāzu pieturvieta: LATVIJAS NACIONĀLA BIBLIOTĒKA & Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com / Kāzu pieturvieta: LATVIJAS NACIONĀLA BIBLIOTĒKA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

 

Foto: MIKS ŠĒLS / http://www.mikssels.com / Kāzu pieturvieta: LATVIJAS NACIONĀLA BIBLIOTĒKA & Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com / Kāzu pieturvieta: LATVIJAS NACIONĀLA BIBLIOTĒKA & Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Jāspēj pieņemt telpas ikdienišķais vizuālais izskats

Pie netradicionālām kāzu ceremoniju un svinību vietām var pieskaitīt arī mūzikas festivālus, planetāriju, nacionālos parkus, dažādas kafejnīcas un kafijotavas, jumta terases, universitātes, dzelzceļa stacijas (vai dzelzceļa muzejus) un pat pilsētu tirgus.

Foto: MIKS ŠĒLS / http://www.mikssels.com / Kāzu rīkotājs: BANNTÉ / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com / Kāzu rīkotājs: BANNTÉ / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu organizatore Inga Bērziņa / bannté norāda, lai atrastu īsto kāzu ceremonijas vai svinību vietu, pārim jāatbild uz jautājumu, kādēļ ir vēlme kāzas nosvinēt vietā, kas ir atšķirīga no kāzām ierasti piemērotajām un paredzētajām vietām.“Jāsaprot, vai tā ir kāzu tēma vai ideja par kādu konkrētu aktivitāti, asociācija ar kaut ko, kas simbolizē jūsu mīlestības stāstu vai tomēr kāds cits iemesls?

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Pēc šādas izvērtēšanas un prioritāšu salikšanas jau vajadzētu būt skaidrākam priekšstatam par to, kādai atmosfērai un noskaņai jābūt šajā vietā. Izvēloties svinēt kāzas netipiskās svinību vietās, es ieteiktu rēķināties un spēt pieņemt telpas ikdienišķo vizuālo izskatu, papildinot to ar svinību noskaņu, nevis izvēlēties citādu telpu un plānot tajā kaut ko nomaskēt, paslēpt,” iesaka Inga.

Kādi ir telpu izīrētāju uzstādītie noteikumi?

  1. Vienmēr, izlemjot par telpu, kas pamatā nav paredzēta svinībām, vajadzētu domāt par telpas tehnisko pusi – elektrību, ūdeni, palīgtelpām, transporta pieejamību, labieriecībām. Lai nodrošinātu kvalitatīvu pasākumu bez raizēm, ikviena no šīm lietām noteikti prasīs papildus līdzekļus kāzu budžetā.

    Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzeji
    Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzeji
  2. “Otra lieta, ar ko jārēķinās, ir šīs telpas noslodze ikdienā. Jāsaprot, vai tā ir vienkārši neapdzīvota telpa, kuru vēlaties transformēt svinībām vai tieši otrādi – reāli darbojoša telpa ikdienā ar viņu noteikumiem – ko drīkst darīt šajās telpās, līdz cikiem tajās drīkst atrasties, vai ir kādi īpaši drošības pasākumi, kas jaievēro gan tehniskajam personālam un māksliniekiem, gan pašam pārim un viņu viesiem,” atgādina Inga.

    Foto: JĀNIS KRAKOPS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
    Foto: JĀNIS KRAKOPS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Viesu izklaide kāzās – lidojums simulatorā

Linda un Rihards vēlējās kāzas svinēt vietā, kas abus saveda kopā, proti lidostā, tieši tādēļ par viņu kāzu svinību vietu pagājušajā vasarā kļuva airBaltic lidostas mācību centrs.

Foto: ĢIRTS RAĢELIS / http://www.holdme.lv / Svinību vieta: AIRBALTIC angārs
Foto: ĢIRTS RAĢELIS / www.holdme.lv / Svinību vieta: AIRBALTIC 

“Mūsuprāt, kāzas ir ļoti personīgs stāsts par diviem cilvēkiem, viņu personībām un kopīgajām vērtībām, tādēļ ir skaisti, ja kāzu svinības šo stāstu ietver. Lidosta mūs saveda kopā, tādēļ tur arī savu mīlestību vēlējāmies svinēt, bet tāda interesanta izklaide kā lidojums simulatorā, ļaujot iejusties pilota ādā, sagādāja jaunu pieredzi viesiem – kā vecākiem, tā draugiem,” tā Linda un Rihards.

 

Foto: ĢIRTS RAĢELIS / http://www.holdme.lv / Svinību vieta: AIRBALTIC
Foto: ĢIRTS RAĢELIS / www.holdme.lv / Svinību vieta: AIRBALTIC
FOTO: AINĀRS MAZJĀNIS, AGNETA JONELE, LINDA LAUVA, BILLIJS LOCS, JĀNIS KRAKOPS, ELĪNA UPMANEEMĪLIJA BOGDĀNOVA, EINĀRS FREIMANIS, ĢIRTS RAĢELIS, MARIANA SHAFRO PHOTOGRAPHY, MIKS ŠĒLS, UĢIS NAGLIŅŠ