PIRMSKĀZU BALLĪTE – PIEDZĪVOJUMS AR DRAUDZENĒM SPĀNIJĀ

PIRMSKĀZU BALLĪTE – PIEDZĪVOJUMS AR DRAUDZENĒM SPĀNIJĀ
Foto no personīgā arhīva

Lai nesanāktu tā, ka realitāte ir sliktāka par līgavas ekspektācijām, pirmskāzu ballītes organizēšanai jāpievērš īpaša uzmanība. Līgavas draudzenēm jāizzina ne vien viņas vēlmes un gaidas, bet arī jāiekļauj kāds pārsteiguma motīvs, kā arī organizēšanas procesā veiksmīgi jāsadarbojas, lai gala rezultāts izdotos pēc iespējas veiksmīgāks. Piedāvājam ieskatu pirmskāzu ballītes konceptā – ceļojums ārpus Latvijas kopā ar draudzenēm.

Galamērķis – pārsteigums

Kristas pirmskāzu ballīte viņai bija pilnīgs pārsteigums, kā rezultātā kopā ar savām draudzenēm nokļuva piedzīvojumā Spānijā. Viņas draudzenes šādu ballītes scenāriju bija plānojušas jau pusgadu pirms paša notikuma, tādēļ pati Krista to sauc par grandiozu ballīti.

“Es biju tikai pabrīdināta par laiku, kad ballīte notiks un, ka pasākums ilgs 4-5 dienas, bet nezināju ne to, ka kaut kur lidosim, ne to, kas tieši paredzēts.

Foto no personīgā arhīva
Foto no personīgā arhīva

Divas nedēļas pirms ballītes saņēmu skaistu ziedu kasti un vētulīti no draudzenēm, kurā bija teikts, ka man jāgatavojas lieliskai ballītei, kur daudz smiesimies un pavadīsim kopā laiku.

Foto no personīgā arhīva
Foto no personīgā arhīva

Gala rezultātā mana pirmskāzu ballīte notika Spānijā piecu dienu garumā. Savukārt, ar tām meitenēm, kas netika uz Spāniju, pirms lidojuma visas kopā nosvinējām Latvijā. Meitenes bija uzklājušas galdu LU Botāniskā dārza tropu mājā, kur arī fotogrāfējāmies,” stāsta Krista.

Foto no personīgā arhīva
Foto no personīgā arhīva

Sarunas ar draudzenēm un visa diena uz jahtas

Par pašu ballītes norisi un ieplānoto pārsteigumu zināja Kristas tolaik vēl topošais vīrs, kas nopirka savai līgavai gan lidmašīnas biļetes, gan sedza dzīvesveitas izmaksas Barselonā. Pārējos izdevumus uz vietas sedza Kristas draudzenes.

“Draudzenes, rīkojot manu ballīti, zināja, ka nevēlos nekādas trakas tradicionālo pirmskāzu ballīšu izdarības, bet vairāk to redzēju kā kopā pavadītu laiku ar draudzenēm. Vēlējos daudz sarunu, kopā būšanu, kad atceramies visu, kas līdz šim piedzīvots. Un viņu saplānotā dienas kārtība lieliski ļāva mums to darīt.

Foto no personīgā arhīva
Foto no personīgā arhīva

Katru rītu meitenes man pagatavoja brokastis, kuras visas kopā uz terases baudījām. Pārējā laikā gan apskatījām pilsētu, gan iepazinām Barselonas restorānus,” atceras Krista. Līgavas draudzenes bija arī parūpējušās par pārsteigumu līgavai – izbraucienu ar jahtu, uz kuras viņas jautrā atmosfērā pavadīja teju visu dienu.

Foto no personīgā arhīva
Foto no personīgā arhīva

Tomēr Kristu visvairāk iepriecināja tas, ka, ierodoties Barselonā, noīrētajā dzīvesvietā viņu sagaidīja bērnības draudzene, kas dzīvo citā valstī, līdz ar to līgava bija pārliecināta, ka viņa nepiedalīsies. “Man tas bija ļoti liels pārsteigums, un droši varu teikt, ka tas bija viens no sirsnīgākajiem mirkļiem,” tā Krista.

Bez konfekšu tirgošanas un novecojušām tradīcijām

Tām meitenēm, kam šovasar uzticēts rīkot kādas līgavas pirmskāzu ballīti, Krista iesaka skatīties tālāk par ierastajām tradīcijām, bet pasākuma konceptu veidot tā, lai tas atainotu līdz šim kopīgi piedzīvoto.

“Manuprāt, nevajag koncentrēties uz tādām lietām, kā konfekšu tirgošana vai dažādu uzdevumu izpildīšana Vecrīgā. Es tās uzskatu par novecojušām tradīcijām. Vēl ļoti svarīgi ir, lai līgava savas ballītes laikā justos priecīga un komfortabli, nevis darītu lietas, kas viņai liek justies neērti vai izraisa, piemēram, bailes. Nekad nesapratīšu, kādēļ līgavai, piemēram, jāliek lekt ar gumiju, ja viņa baidās no augstuma. Labāk koncentrēties uz tām lietām, kas pašai līgavai ir svarīgas, lai izvairītos no situācijas, kad gala rezultātā līgavai sava ballīte saistās ar ne tām patīkamākajām sajūtām,” iesaka Krista.