GRUPU BILDES KĀZĀS – iespējams garlaicīgas, bet noteikti vajadzīgas!

GRUPU BILDES KĀZĀS – iespējams garlaicīgas, bet noteikti vajadzīgas!
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY

Par grupu jeb pašu fotogrāfu vidū dēvētajām čupiņu bildēm ir dzirdēts daudz. Tomēr viens ir skaidrs – nevienās kāzās, kur viesu vidū ir ģimene un draugi, bez tām neiztikt. Ir kāzu fotogrāfi, kas neslēpj – grupu bildes ir visgarlaicīgākā kāzu bildēšanas sastāvdaļa, tomēr garlaicīgi vai nē – fotogrāfijām jāsanāk skaistām, tādēļ

Līgavām.lv apkopoja dažus padomus veiksmīgu grupu bilžu uzņemšanai.

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY

KAD FOTOGRAFĒT?

Laiks grupu bildēm parasti tiek atvēlēts pēc kāzu ceremonijas, kad saņemti pirmie apsveikumi un veikta kopbilde. Fotogrāfam un viesiem jāļauj pārim saņemt draugu un radinieku apsveikumus un apmēram 20 minūtes pēc ceremonijas būtu pieklājīgs laiks, kad sākt grupu bilžu uzņemšanu. Tomēr uzreiz pēc ceremonijas nav vienīgais laiks, kad uzņemt grupu bildes. Kāzu fotogrāfs Miks Šēls kā opciju min arī

fotografēšanos jau svinību norises vietā, kad gan pats pāris, gan viesi jau būs daudz atraisītāki.

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY

KĀ ORGANIZĒT FOTOGRAFĒŠANOS?

Ikvienam pārim jāatceras, ka fotogrāfa uzdevums nav organizēt, lai visiem draugiem un radiniekiem tiktu pa jaukai grupu bildei. Tādēļ, ja kāzas ir lielas un viesu daudz, tad vajadzētu parūpēties, ka kāzu organizators vai kāds iepriekš sarunāts palīgs (vedēji, līgavas māsas) palīdz saorganizēt viesus bildēm. Tā kā fotogrāfs nevar arī zināt visus kāzu viesus, tad būs nepieciešams kāds cilvēks, kas tos sasauks kopā (vislabāk – ar diezgan skaļu balsi).

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY

CIK ILGU LAIKU TAS AIZŅEMS?

Grupu fotogrāfiju uzņemšana parasti neaizņem tik daudz laika, cik gatavošanās tām. Kamēr tiek sasaukti visi viesi, noliktas rokā esošās dzērienu glāzes un kas ne mazāk svarīgi mūsdienu digitālajā laikmetā – uztaisīts kāds selfijs ar pāri, tas var aizņemt pāris minūtes, tādēļ fotogrāfam tomēr būtu jāseko līdzi šim procesam, lai tas pārlieku neievilktos.

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY

KAM JĀBŪT BILDĒS?

Viens no svarīgākajiem jautājumiem, protams, ir – kam jābūt redzamiem grupu bildēs? Noteikti nevajadzētu aizmirst tuvākos ģimenes locekļus. Tieši fotogrāfijas iemūžinās burvīgās dienas atmiņas, tādēļ arī viesiem nevajag kautrēties un būt atvērtākiem, aicinot jauno pāri uz kopbildi. Pasākumu aģentūras Chocolate Events radošā direktore Sindija Vilde iesaka jau

pirms kāzām sagatavot un iesniegt fotogrāfam (vai kāzu organizatoram) sarakstu ar tiem viesiem, ar kuriem noteikti vēlaties atsevišķas kopbildes.

“Kāzu dienā satraukums var ņemt virsroku un gadīties, ka paliekat bez kopbildes, piemēram, ar vecākiem vai vecvecākiem,” tā Sindija. Savukārt fotogrāfs Miks Šēls iesaka – ja viesu skaits ir virs 60 cilvēkiem, tad produktīvi būtu izveidot draugu vai radu grupas, lai fotografēšanās process aizņemtu mazāk laika.

Dažas variācijas, kas noteikti jāatceras: līgava + viņas vecāki; līgavainis + viņa vecāki; līgava un līgavainis + abu ģimenes (vecāki, māsas, brāļi). Vecāki un vecvecāki ir tie, kurus noteikti nevajadzētu aizmirst – viņiem šīs fotogrāfijas nozīmēs ļoti daudz.

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY

KUR FOTOGRAFĒT?

Miks Šēls aicina pārus uzticēties fotogrāfam fona izvēlē, jo tieši fotogrāfs zinās un redzēs, kas labāk izskatīsies bildēs. Lai izlemtu par grupu foto vietu, jāņem vērā arī viesu vajadzības. Ja viesu vidū ir vecāki cilvēki, tad nevajadzētu izvēlēties vietu, kas ir pārāk tālu. Tāpat vajadzētu padomāt par apsēšanās iespējām.