VEIKSMĪGA PLĀNOŠANA – SKAISTU KĀZU SASTĀVDAĻA

VEIKSMĪGA PLĀNOŠANA - SKAISTU KĀZU SASTĀVDAĻA
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Kāzu plānošana ir un būs aktuāla tik ilgi, kamēr vien būs pāri, kas precēsies. Neatkarīgi no tā, vai kāzas paredzētas lielas vai mazas – plānošana būs vajadzīga. Īpaši tad, ja kāzu rīkošanā nav piesaistīts kāzu organizators vai cita atbildīgā persona. Mīļās līgavas, lai jums būtu vieglāk, vēlreiz pa punktiem iziesim cauri tam, kas kāzu plānošanas procesā noteikti jāatceras.

Foto LINDA BRĪNUMS
Foto LINDA LAUVA

12 mēneši +

Būsim godīgi – kāzu plānošana paņem daudz laika. Tādēļ ir daudzas līgavas, kas jau šobrīd sākušas plānot savas 2018. gada vasaras kāzas. Ja vēlaties visu paveikt pēc iespējas lielākā mierā, tad gads kāzu plānošanai būs jāatvēl. Kad esat kārtīgi atzīmējuši savu saderināšanos (ar vai bez ballītes – tas lai paliek jūsu ziņā), var sākt pievērsties kāzu plānošanai. Gadu iepriekš galvenie plānošanas uzdevumi ir saprast savu kāzu stilu un tēmu, kādas varētu būt jūsu kāzu krāsas un cik liels būs kāzām atvēlētais budžets. Tāpat gadu iepriekš varat droši jau meklēt un rezervēt vietu, kur vēlaties svinēt savas kāzas, kā arī noalgot iespējamos pakalpojumu sniedzējus (kāzu fotogrāfu, video filmētājus, dekoratoru un ēdinātājus), tādējādi visas lielākās pozīcijas būs saplānotas un varēsiet ķerties klāt pārējiem darbiem.

Foto HOLD ME PHOTOGRAPHY
Foto HOLD ME PHOTOGRAPHY

9-11 mēneši

9-11 mēnešus pirms kāzām ir piemērots laiks, lai sastādītu iespējamo viesu sarakstu, izdomātu, kādi izskatīsies jūsu kāzu ielūgumi un sāktu tos sagatavot. Ja esat nolēmuši, ka vēlaties savu kāzu web lapu vai blogu, tad tas arī ir īstais laiks to sākt. Un, protams, kleita. Kur nu bez kleitas?! Tās iegādi vai šūšanu pavisam noteikti nevajag atlikt uz pēdējo brīdi – par to vajadzētu sākt domāt jau teju gadu pirms lielās dienas.

Foto LINDA LAUVA
Foto LINDA LAUVA
Foto LINDA BRĪNUMS
Foto LINDA LAUVA

6-8 mēneši

Šajā laika posmā noteikti jāpadomā, kāda būs jūsu laulību ceremonija. Ja esat nolēmuši laulāties baznīcā, tad jānoskaidro, kas no jums būs nepieciešams – iespējams jāiziet kādi pirmslaulību kursi vai pārrunas ar mācītāju. Ja laulāsieties baznīcā, tad īstā mācītāja un baznīcas atrašanu nevajadzētu atstāt uz pēdējo brīdi. Vismaz pusgads ir pieklājīgs laiks, lai kāzu viesiem izsūtītu tā saucamās save the date kartītes, kas ļautu tiem jau laikus rezervēt jūsu kāzu datumu, protams, ar norādi, ka visa nepieciešamā papildus informācija tiks norādīta jau ielūgumā, nedaudz vēlāk. Sešus līdz astoņus mēnešus iepriekš vajadzētu arī rezervēt visas pirms kāzām ieplānotās skaistumkopšanas procedūras, tai skaitā, kāzu dienas make-up un matu sakārtojuma meistaru.

4-5 mēneši

Pienācis laiks, lai izvēlētos un pasūtītu laulību gredzenus, kā arī finalizētu to lietu sarakstu, ko esat plānojuši izīrēt (piemēram, krēsli, galdi, galdauti). Četri līdz pieci mēneši ir arī piemērots laiks, lai satiktos ar savu floristu un pasūtītu nepieciešamās ziedu kompozīcijas, kā arī līgavas pušķi. Vēl viena ne mazāk svarīga pozīcija – kāzu torte. Arī tā jāpasūta šajā laika posmā, gluži tāpat kā kāzu auto (īpaši, ja esat ieplānojuši kādu ekskluzīvāku transporta līdzekli).

Foto EINĀRS FREIMANIS
Foto EINĀRS FREIMANIS
Foto GINTS FREIMANIS
Foto GINTS FREIMANIS

3-2 mēneši

Pienācis tas skaistais laiks izsūtīt kāzu ielūgumus saviem viesiem! Tāpat šajā laikā noteikti būs kleitas pielaikošana (vai īstās kāzu kurpes un aksesuāri jau ir atrasti?) un gala kāzu ēdienkartes apstiprināšana.

Foto MIKS ŠĒLS

1 mēnesis

Mēnesi iepriekš noteikti būtu vēlams sazināties vēlreiz ar visiem jūsu rezervētajiem kāzu pakalpojumu sniedzējiem. Ja nevēlaties, lai fotogrāfs kau ko jūsu kāzās aizmirstu, būtu īstais laiks viņam iedot sarakstu ar cilvēkiem, ar kuriem noteikti vēlaties pēc kāzu ceremonijas fotogrāfēties. Tāpat būtu vēlams satikties ar kāzu vadītāju, lai izietu cauri plānotajam kāzu scenārijam un viņu nedaudz iepazīstinātu ar kopējo kāzu atmosfēru un viesiem. Pārliecinieties, ka visas skaistumkopšanas procedūras ir spēkā un neviens no meistariem neko nav sajaucis. No šīs dienas līdz pat kāzu dienai būs dažādi sīkumi, par kuriem jāparūpējas un kas jāatceras – izgludināt kleitu, sagatavot pirmās nepieciešamības kosmētikas maciņu ar lietām kāzu dienai, paņemt vismaz divus pārus apavus kāzu dienai un citi aspekti.

Lai kāzu plānošanas laiks būtu pēc iespējas vieglāks un skaistāks, LĪGAVĀM kopā ar kāzu organizatori Guntu Skalbergu / Pop Up Sense ir radījušas unikālu palīgu – Kāzu plānotāju. Divi vāki – romantiskais un ekstravagantais. 10 nodaļas – no iedvesmas meklēšanas līdz pat medusmēnesim. Pilnīgi viss kāzu organizēšanas process vienkopus – detalizēti pārdomāts un secīgi strukturēts. Papildināts ar profesionāļu padomiem un knifiņu ieteikumiem. Tieši tas, kas vajadzīgs kāzu plānošanas laikā!