TEHNISKĀS NIANSES, PAR KO JĀATCERAS, RĪKOJOT KĀZAS

TEHNISKĀS NIANSES, PAR KO JĀATCERAS, RĪKOJOT KĀZAS
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

Plānojot kāzas un saprotot, ka visas lielās lietas ir izdarītas, piemēram, svinību vieta rezervēta, pāri nereti turpmāk lielāku uzmanību vērš uz emocionālām lietām. Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka līdz ar svinību vietas rezervēšanu un dažādu pakalpojumu sniedzēju nolīgšanu nekas nebeidzas. Ja kāzas neorganizē profesionāls kāzu rīkotājs, pārim vajadzēs padomāt un pievērst uzmanību ne vienai vien tehniskajai niansei.

Par un ap muzikālo noformējumu

Mūzika kāzās neaprobežojas vien ar vakara svinību ballīti. Pirms tam būs nepieciešama gan fona mūzika, sagaidot viesus pirms kāzu ceremonijas un vakara svinībām, gan ceremonijas laikā, ja pārim ir tāda vēlme.

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Kāzu dekorācijas: MINTDECO
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.comKāzu pakalpojumu sniedzēji

Ja kāzu svinībās un ceremonijā ir paredzēta dzīvā mūzika, tad uzreiz jāsaprot, ka jebkurš mākslinieks pirms tam vēlēsies gan uzstādīt visu aparatūru, gan izmēģināt jeb būs vajadzīgs atrast un kāzu scenārijā ieplānot laiku mūziķu sound check. Ja ikdienā nav bijusi saskarsme ar profesionāliem mūziķiem, tad nereti pāri par šādu nepieciešamību mēdz aizmirst.

Foto: ELĪNA UPMANE / http://www.upmane.com
Foto: ELĪNA UPMANE / www.upmane.comKāzu pakalpojumu sniedzēji

Vēl kāda lieta, par ko nopietni jāpadomā – ja vēlaties, lai, sagaidot viesus svinību vietā, skanētu mūzika, tad jāparūpējas par to, lai to dzirdētu ne tikai tie, kas atrodas telpā, bet bauda arī kopābūšanu, piemēram, atpūtas zonā.

ANDA UPMALE // RIVERSIDE FILMS × PHOTOGRAPHY / http://www.riversidefilms.lv
ANDA UPMALE // RIVERSIDE FILMS × PHOTOGRAPHY / www.riversidefilms.lvKāzu pakalpojumu sniedzēji

Tas savukārt liecina par to, ka aparatūra (šajā gadījumā tumbas) neuzrodas pašas no sevis, bet tās ir vai nu papildus jāīrē vai jāatrunā ar svinību vietu vai dīdžeju par tādu nepieciešamību.

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Kāzu dekorācijas: MINTDECO
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.comKāzu pakalpojumu sniedzēji

Ir pāri, kas papildus dīdžejam un mūziķiem savām kāzām izvēlas noalgot arī profesionālu skaņas un gaismu kompāniju, kas parūpēsies par tehniskām lietām.

Apgaismojumam ir nozīme

Ja tomēr esat nolēmuši iztikt bez profesionāļu pakalpojumiem skaņas un gaismas jautājumos, tad noteikti ar dīdžeju vajadzētu pārrunāt vēl kādu jautājumu, proti, violeto apgaimojumu, ko viņi nereti izvēlas lietot.

Foto: MARIANA SHAFRO PHOTOGRAPHY / Kāzu rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA / www.alisekolosova.com
Foto: MARIANA SHAFRO PHOTOGRAPHY / Dekorācijas un floristika: AUGU MĀJA LAKSTOS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu rīkotāja un dekoratore Iluta Piternika / MintDeco norāda, ka dīdžeju violetais apgaismojums nogalina gan fotogrāfa, gan dekoratora darbu.

Kāzu fotogrāfa darbā apgaismojumam kāzās ir liela nozīme visas dienas garumā. Viens no svarīgākajiem elementiem, lai fotogrāfijas būtu pēc iespējas dabiskākas un nezaudētu noskaņu, ir dabīgais apgaismojums. Tādā veidā ir arī iespējams spēlēties ar gaismu, uzsverot noteiktas detaļas.

Foto: MARIANA SHAFRO PHOTOGRAPHY / Kāzu rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA / http://www.alisekolosova.com
Foto: MARIANA SHAFRO PHOTOGRAPHY / Dekorācijas un floristika: AUGU MĀJA LAKSTOS 

Savukārt, plānojot mičošanas daļu, profesionāļi iesaka sagatavot apgaismojumu, kas nebūtu tikai sveces, lāpas vai baloni ar LED diodēm, kuri tiešām nedod fotogrāfam pietiekošu gaismu, lai fotografētu bez zibspuldzes. Bet, ja fotogrāfam nebūs citas iespējas, kā izmantot zibspuldzi, tā nevajadzīgi apžilbinās pāri un viesus, kā arī izjauks mičošanas noskaņu.

Tehniskās detaļas, rīkojot kāzas brīvā dabā

  1. Nereti pāri ar savām kāzām grib pārsteigt tik ļoti, ka neiedomājas par to, ka jāparūpējas arī par ugunsdrošības jautājumiem. Īpaši tad, ja kāzas tie rīkotas brīvā dabā. Ja kāzas notiek brīvā dabā, tad noteikti jāatceras arī par dabas saudzēšanu un nepiemēslošanu, izvietojot pietiekami daudz atkritumu tvertnes un savācot visus atkritumus pēc kāzām.

    Foto: ELĪNA UPMANE / http://www.upmane.com
    Foto: ELĪNA UPMANE / www.upmane.com / Dekorācijas & Floristika: LAYERCAKE
  2. Otrkārt, rīkojot kāzas brīvā dabā, būs jāpadomā arī par daudzām tehniskām lietām, piemēram, elektrību (tātad būs nepieciešami ģeneratori), gan skatuves uzbūvi, kur uzstāties mūziķiem un, kur notiktu dejas, lai viesi dejojot negrimtu zālē, kā arī par tualetēm, kas brīvdabā nebūs pieejamas.

    Foto: ELĪNA UPMANE / http://www.upmane.com
    Foto: ELĪNA UPMANE / www.upmane.comKāzu pakalpojumu sniedzēji

Kurš sagaidīs viesus?

Ja kāzu ceremonija un viesības notiek dažādās vietās un pēc savu jāvārdu teikšanas pāris dodas savā tradicionālājā izbraukumā un fotosesijā, tad jāpadomā, kas būs tas cilvēks, kas svinību vietā sagaidīs kāzu viesus.

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Kāzu dekorācijas: MINTDECO
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu dekorācijas: MINTDECO / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Šādam cilvēkam noteikti ir jābūt – tas var būt gan vakara vadītājs, gan kāds no pašu vidus, jo vedēji visticamāk būs kopā ar jauno pāri. Sagaidītājs būs arī tas cilvēks, kas norādīs viesiem, ka, vadoties no etiķetes, ieiet svinību zālē un sēsties pie galdiem viesi var tikai pēc jaunā pāra ierašanās.

Raksta tapšanā izmantota arī informācija no kāzu organizatores un dekoratores Ilutas Piternikas / MintDeco lekcijas Iekāpt kāzu kurpēs”.

FOTO: ANDA UPMALE, ELĪNA UPMANE, LINDA LAUVA, MARIANA SHAFRO PHOTOGRAPHY, MIKS ŠĒLS