KUR MEKLĒT UN KĀ ATRAST SAVAS ĪSTĀS KĀZU KURPES?

KUR MEKLĒT UN KĀ ATRAST SAVAS ĪSTĀS KĀZU KURPES?
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Merilina Monro reiz ir teikusi, ka, iedodot meitenei pareizās kurpes, viņa iekaros pasauli. To pašu noteikti var attiecināt arī uz līgavām. Tomēr, kā izrādās, īsto kāzu kurpju atrašana nemaz nav tik viegla. Līgavas ir tikpat dažādas, cik kurpes, ko viņas meklē. Neatkarīgi no tā, vai esat līgava, kas jau piedzimusi ar mīlestību pret kurpēm (tā teikt, vispirms kurpes, tad apģērbs) vai arī līgava, kam ērtums ir pirmajā vietā, bez īstajām kurpēm savā kāzu dienā neiztikt. Līgavas nereti sūdzas gan par mazo piedāvājuma klāstu, gan arī svārstās starp dažādiem variantiem, nevarot izvēlēties īstās.

LĪGAVĀM.LV apkopoja padomus, kas jāņem vērā, meklējot savas kāzu kurpes, un iesaka variantus, kur tās vislabāk atrast.

Foto LINDA LAUVA
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Vislabāk iegādāties divus dažādus apavu pārus

Būsim atklāti – kāzu diena tomēr ir ne tikai skaista, bet arī nogurdinoša, īpaši jau kājām, līdz ar to uzdevums kļūst vēl grūtāks – jāatrod ne vien skaistas, bet arī ērtas kurpes. Ērtums un komforts būs patiesi svarīgs. Kāzu dienā līgavai pievērsti ļoti daudzi skatieni, tādēļ būtu neprātīgi vilkt kurpes, kurās labāk tikai stāvēt, nevis pārvietoties. Ērtas kurpes nenozīmē, ka tām obligāti jābūt bezpapēža – tām jābūt tādām, kuras līgava spēs pārliecinoši valkāt. Tāpat līgavām vajadzētu pārliecināties, vai izvēlētās kurpes uz dažādām virsmām neslīdēs, bet kurpju papēži negrims paklājos, ja tādi kaut kur paredzēti.

Linda Lauva
Linda Lauva / www.lindalauva.com

Līgavas aizvien biežāk iegādājas divus apavu pārus – tas ir ļoti ērti tajos gadījumos, kad nogurušas kājas vai, piemēram, nolūzis kurpei papēdis.

Miks Sels
Miks Šēls / www.mikssels.com

Ja līgava paredzējusi visu nakti griezties deju virpulī, tad otru apavu pāri būtu ieteicams iegādāties bez papēža vai ar zemu papēdi. Šo padomu iesaka arī kāzu organizatori, atgādinot, ka ar vienu apavu pāri kāzās varētu nepietikt. Pērkot kāzu kurpes, jāsaprot arī kleitas garums. Tādēļ kāzu kleitas saīsināšanai vajadzētu notikt tikai pēc tam, kad kurpes jau iegādātas, lai nerodas situācija, kad kleita beigu beigās izrādās par īsu. Protams, jāņem vērā arī laikapstākļi, kādi visticamāk varētu būt kāzu dienā (gluži tāpat kā to neprognozējamība), kā arī kāzu norises vieta (mežā būs grūti pārvietoties ar smailpapēžu kurpēm).

Foto: Printerest.com

Kurpju krāsai jābūt harmonijā ar kleitas krāsu

Kāzu salonā Myosotis pieejams ne vien plašs kāzu kleitu piedāvājums, bet arī kāzu apavi – aptuveni 100 dažādi apavu pāri. Salonā norāda, ka šogad līgavas vairāk izvēlas klasiskās laiviņas bez dažādām spīdīgām detaļām, kā arī klasiskas kurpes ar slēgtu purngalu un vidēja garuma papēdi. Aktuālās krāsas ir gan piena baltā, gan miesas, gan ziloņkaula krāsa. Myosotis norāda, ka mūsdienu kāzu mode atļauj izvēlēties jebkādu kāzu kurpju krāsu – tās var būt baltas, dažādos pasteļtoņos, arī spilgtas krāsas kurpes, ar akcentiem. Galvenais nosacījums esot, lai kāzu kurpju krāsa būtu harmonijā ar kleitas krāsu vai ar atsevišķiem elementiem, tai skaitā, līgavas pušķi. Runājot par kurpju materiālu, tad salonā iesaka nepārspīlēt. Ja kāzu kleitai jau ir izveidoti akcenti no aksesuāriem, tad kurpēm ir jābūt atturīgām, lai līgava neizskatītos pārspīlēti. Kad dodaties uz veikalu pirkt kurpes, varat arī paņemt līdzi kāzu kleitu vai gabaliņu no auduma, ja kleita tiek šūta, lai izdarītu pareizo izvēli attiecībā uz krāsu un faktūru.

Printerest.com
Printerest.com

Foto: Printerest.com

Joprojām aktuālas arī mežģīnes

Plašu kāzu apavu piedāvājumu var atrast arī kāzu salonā La Novia Couture. Salonā norāda, ka šogad līgavām visaktuālākās ir satīna kurpes, ne uz pārāk augstiem papēžiem, uz plaformas – respektīvi, lai būtu ērti un varētu nodoties arī dejām. Tāpat joprojām aktuālas ir arī mežģīnes, īpaši tādēļ, ka mežģīņu kāzu kleitas aizvien ir modē.

Foto ELĪNA UPMANE
Foto ELĪNA UPMANE / www.upmane.com

Kāzu apavus var meklēt arī citos kāzu salonos (kāzu salonu piedāvājumu atradīsiet šeit: KĀZU SALONI).

Ir līgavas, kas savu īsto kurpju meklējumos dodas nespecializētajos apavu veikalos, kur var atrast visdažādāko modeļu un izmēru kurpes, kas kāzu salonos mēdz būt ierobežoti (nereti apavi pieejami vienā izmērā vai modelī). Aptaujājot līgavas, viņas iesaka gan Este, Aldo un Guess, gan arī nesen Latvijā ienākušo zīmolu Steve Madden, kas arī ārzemēs ir izpelnījies līgavu atzinību. No pasaulē zināmākajiem zīmoliem līgavas izvēlas Myosotis, Badgley Mischka, Jimmy Choo, Balenciaga, Gianvito Rossi, Alexandre Birman, Tom Ford, Aquazzura, MIU MIU, Sophia Webster, Lanvin, Alexander Mcqueen, Rochas, Nicholas Kirkwood. Tāpat ir līgavas, kas veiksmi izmēģina internetā un tādos interneta veikalos, kā, piemēram, asos.com. Šajā gadījumā gan kurpes jāpasūta ilgāku laiku iepriekš, lai nepieciešamības gadījumā tas varētu aizsūtīt atpakaļ vai apmainīt.

Foto: Printerest.com