KĀ PAVADĪT PIRMO KĀZU JUBILEJU?

KĀ PAVADĪT PIRMO KĀZU JUBILEJU?

Pirmā kāzu jubileja, pirmais kopā pavisam oficiāli un likumīgi nodzīvotais gads, tuvojošais datums, kas bez jebkādiem atgādinājumiem uz visiem laikiem būs īpašāks nekā citi.

Vai gatavoties šai dienai ar lielu atbildību par tās nozīmi vai vienkārši pavadīt dienu, darot to, kas sagādā prieku?

8 IDEJAS, KĀ PAVADĪT PIRMO KĀZU GADADIENU!

1. VĒLREIZ PULCĒTIES VISIEM KOPĀ

Kāpēc gan nesasaukt vēlreiz visus radus un draugus (vai vismaz tuvākos no tiem), lai vēlreiz atcerētos kāzu dienas notikumus, dalītos iespaidos par skaistākajiem un smieklīgākajiem dienas notikumiem, kas katram palikuši atmiņā, un vienkārši labi pavadītu laiku kopā? Kāzas ir nozīmīgas arī kā tuvāko cilvēku pulcēšanās kopā iespēja, taču, būsim godīgi, cik daudz laika jaunajam pārim atliek kāzu dienā katram viesim? Īpaši tad, ja nav bijušas atkāzas, pirmā kāzu jubileja var kļūt par lielisku un pamatotu ieganstu visiem atkal satikties, šoreiz gan no kāzu rituāliem un tradīcijām brīvākā atmosfērā, iedziļinoties vienam otra stāstos un kopīgi gremdējoties atmiņās par pirms gada notikušajām svinībām.

Foto GATIS LOČMELIS /http://www.gatislocmelis.com
Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com

2. SĀKT JAUNU TRADĪCIJU

Kāzu gadadiena ir iespēja uzsākt jaunu ģimenes tradīciju, katru gadu atzīmēt šo dienu ar kādu īpašu aktivitāti. Piemēram, katru gadu šajā datumā doties tuvākā vai tālākā izbraucienā, apgūt jaunu hobiju – sporta veidu, kādu spēli -, izmēģināt spēkus radošās jomās (keramikā, gleznošanā, grafiti utt.). Kāpēc gan nepadarīt šo dienu īpaši nozīmīgu, katrreiz pieņemot kādu jaunu izaicinājumu, attīstot sevi un beidzot rodot laiku tam, kam vesela gada laikā tā arī neizdevās pieķerties.

Foto MĀRTIŅŠ PLŪME
Foto MĀRTIŅŠ PLŪME

3. FOTOSESIJA KĀZU KLEITĀ

Kas gan labāk atsauks atmiņā kāzu dienas sajūtas, ja ne kleita. Ja kāzu dienā vēl līdz pēdējam vaktēji kleitu, varbūt nu ir piemērots brīdis pavisam trakai trash the dress fotosesijai? Ar kleitu jūrā, lēkājot pa peļķēm vai šaudoties ar krāsām (sarīko savu mini Holi festivālu)? Šī ir diena, kad beidzot nav jāsatraucas, vai kleitas mala nav nosmērējusies un vai kāda vieglprātīga šķipsna nav izlauzusies ārā no perfektās frizūras. Nu tad lai iet vaļā!

Skat.kāzu jubilejas stāstu šeit: KĀZU JUBILEJA SIGNE&RAIVIS

11390053_965401756823639_836226957599412151_n
Foto BRENCH PHOTOGRAPHY

4. ATGRIEZTIES VIETĀ, KUR PIEDZĪVOJĀT SAVAS KOPĀBŪŠANAS PIRMOS LAIMĪGĀKOS BRĪŽUS

Dodieties uz kādu no vietām, kur kādreiz piedzīvojāt savu attiecību pirmos laimīgākos brīžus – pirmā kopīgā pastaiga, pirmais vīkends kempingā, atmiņā palikusī Jāņu svinību vieta… Aprakstiet to dienu viens otram visos sīkumos, atklājot, kas tieši lika jums toreiz justies laimīgākajam cilvēkam pasaulē. Tad pamēģiniet uzburt šo dienu vēlreiz – kāda mūzika toreiz skanēja, kas jums abiem bija mugurā, ko ēdāt un dzērāt, par kādiem jokiem smējāties? Iespējams, būsiet pārsteigti par dažādiem sīkumiem un niansēm, ko otrs atceras no tās dienas un kas, izrādās, ir bijušas īpaši svarīgas… Protams, vienā upē divreiz neiekāpsi, tomēr dalīšanās savās vis intīmākajās atklāsmēs kļūs par labu jūsu attiecību stiprinātāju turpmāk, un, galu galā, būs arī labs špikeris, kā sagādāt otram prieku!

Foto BILLIJS LOCS / www.billijs.lv
Foto BILLIJS LOCS /www.billijs.lv

5. DIENA, KAD NEGAIDĪTI PIEPILDĪT OTRA CILVĒKA SAPŅUS

Cik vecmodīga doma, ka par pārsteigumiem jāgādā tikai vīrietim! 21. gadsimtā varam droši pievērt acis uz kā vajag un kā vienmēr ir bijis un, negaidot neko pretī, sagādāt savai otrajai pusei vismīļāko pārsteigumu. Vai tavs vīrietis sapņo par kopīgu velo braucienu pa Kurzemes skaistākajām vietām vai arī vienmēr ir gribējis kopā izlekt ar izpletni? Varbūt nu ir tas brīdis, kad pārskatīt savus uzskatus un varbūt nedaudz piekāpties, ja otram cilvēkam tas nozīmēs daudz?

Foto LIENE PĒTERSONE
Foto LIENE PĒTERSONE

6. UZ KLUBIEM UN BĀRIEM. DIVATĀ. LĪDZ RĪTAM

Atcerēties jaunības trakās dienas vai, pareizāk, naktis un divatā pavadīt nakti bāros un klubos līdz rīta ausmai? Cik gan vairs bieži jūs atļaujaties būt traki, vieglprātīgi un aizmirst par mūždien pirmajā vietā esošajiem pienākumiem? Bez šaubām, romantiskas vakariņas sveču gaismā mājās uz dīvāna ir daudz ērtāks kāzu jubiljas svinēšanas veids, taču vai šī nebūtu tā reize, kad pilnīgi leģitīmi ir ļauties nelielam neprātam? Īpaši tad, ja satikāt viens otru jau iztrakojušies un izballējušies un nemaz nezināt, cik jautra var izrādīties trakulīga nakts klubā vienam ar otru!

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY

7. UZ DIENU ATGRIEZTIES BĒRNĪBĀ

Vai maz atceraties, kad pēdējoreiz bijāt atrakciju parkā? Un vai vispār esat bijuši tur divatā? Kāpēc gan nepiedzīvot asākas izjūtas un neizbļaustīties no sirds, 200km/h ātrumā traucoties pa amerikāņu kalniņiem vai krītot atmuguriski no nezināma augstuma, vai sadodoties rokās, ienākt bīstamā šausmu kambarī? Lai gūtu pozitīvas emocijas, bieži vien nemaz nevajag daudz, dažreiz pietiek vien atcerēties, kas sagādāja prieku, pirms sākās visa šī nopietnā un atbildības pilnā dzīve…

Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE/ kāzu rīkotājs POP UP SENSE / dekorācijas SHISHI Home Of Beauty
Foto KRISTĪNE GRĪNVALDE/ kāzu rīkotājs POP UP SENSE / dekorācijas SHISHI Home Of Beauty

8. IZBRAUCIENS AR VECĀKIEM

Ja starp jūsu abu vecākiem valda labas attiecības, kāpēc gan nedoties kopīgā izbraucienā uz kādu skaistu Latvijas vietu, kur pavadīt draudzīgu un ģimenisku nedēļas nogali, veltot laiku ne tikai viens otram, bet arī jūsu mammām un tētiem? Uzspēlēt visiem kopā kādu sporta vai galda spēli, pasēdēt pie ugunskura, uzklausot vecāku stāstus par savas jaunības dienām, kopā uzdziedāt vai doties lasīt mežā sēnes un pēc tam pagatavot gardāko maltīti pasaulē. Ja jūsu vecāki vēl nav tik labi iepazinušies savā starpā, tas var kļūt par sirsnīgu ģimeņu saliedēšanas pasākumu!