SMELIES IDEJAS VECMEITU / VECPUIŠU BALLĪTEI!

SMELIES IDEJAS VECMEITU / VECPUIŠU BALLĪTEI!

Kāds tās dēvē par vecmeitu un vecpuišu ballītēm, kāds par – līgavas un līgavaiņa atvadīšanos no vientuļnieku dzīves, bet vēl kāds par līgavas draudzeņu un līgavaiņa draugu sanākšanu kopā pirms kāzām. Nosaukumi var būt dažādi, bet galvenā doma ir viena – sarīkot svētkus tikai viņiem vien. Tādēļ Ligavam.lv noskaidroja, kādas tendences šogad aktuālas vecmeitu un vecpuišu ballīšu svinētāju vidū.

SVARĪGĀKAIS PRIEKŠNOTEIKUMS – KO VĒLAS LĪGAVA / LĪGAVAINIS?

Mīļās draudzenes un draugi, galvenie vecmeitu un vecpuišu ballīšu organizatori, svarīgākais priekšnoteikums skaistai un veiksmīgai ballītei attiecas tieši uz jums –

padomāt un saprast, ko īsti vēlas galvenais ballītes varonis.

Foto JĀNIS RATNIEKS
Foto JĀNIS RATNIEKS

Diez vai savā būtībā kautrīga un romantiska līgava priecāsies par ballīti, kur viņai nāksies svešiem puišiem lūgt telefona numurus vai citādi ālēties. Savukārt kādai citai līgavai tas būs tieši tas, kas vajadzīgs, lai vakaru padarītu neaizmirstamu. Tādēļ vienīgais, kas jums jāprot – patiesi jāizprot sava draudzene/draugs, lai izveidotu labāko iespējamo ballītes scenāriju. Pasākumu aģentūras Oga Events radošā vadītāja Arta Bondare tam piekrīt, norādot, ka “nereti ballīšu rīkotāji cenšas iekļaut elementus, kas viņiem pašiem šķiet aizraujoši, taču nepadomā, ka tas nemaz neatbilst topošās līgavas vai līgavaiņa vēlmēm. Vislabāk izdodas tās ballītes, kur meitenes vai puiši var vienkārši pabūt kopā ar saviem draugiem, kā to ir darījuši pirms laulāto dzīves”. Arī Alise Kolosova/Boutique Event Planning atzīst, ka vecmeitu un vecpuišu ballītēs nav standartu. Viss lielā un personiskā mērā atkarīgs no paša cilvēka, kuram tā tiek rīkota. “Vecmeitu/vecpuišu ballītē tikai līgavai/līgavainim īpašās un baudāmās lietas ir atļautas šajā pasākumā, tāpēc organizācijai jāpiesaista tuvākie draugi un draudzenes. Kādai tas būs kopīgs ceļojums ar draudzenēm, bet kādam tikšanās ar īpašu slavenību.”

Foto GATIS LOČMELIS /http://www.gatislocmelis.com
Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com

VECPUISIS, KAS TIRGO SALDĒJUMU?

Kad esam sapratuši, kas varētu (ne) patikt konkrētajai līgavai/līgavainim, varam ķerties jau pie konkrētu ideju ģenerēšanas. Arta Bondare stāsta, ka vecpuiši savām ballītēm nereti izvēlas aktīvākus vai pat ekstrēmākus elementus. Tieši vīrieši bieži vien vēlas iekļaut nodarbi, kas atgādina studiju laikus, piemēram, pokera turnīru vai datorspēļu vakaru. Šādās ballītēs vecpuiši tikai otrajā dienā pievēršas aktīvajai daļai – vai tas būtu peintbols, lēkšana ar gumiju vai pelde aukstā jūrā, veikbords un citas aktivitātes. “Ikvienā ballītē svarīgs ir jautrības elements. Mēdz būt pat tā, ka tiek piesaistīti lielākie ballētāji no draugu draugu puses, kuri darbojas kā sava veida ballītes uzkurinātāji. Lai būtu jautrāk, vecpuišu ballītēs ir populāri līgavaini pārģērbt kādā filmu varonī, piemēram, Supermenā vai Melnajā bruņiniekā, vai arī visiem ievērot amizantu ģerbšanās stilu, piemēram, attēlojot puišus no rajona ar visiem atbilstošajiem atribūtiem,” stāsta Oga Events radošā vadītāja, atceroties, ka kādā vecpuišu ballītē līgavainim visu dienu nācies staipīt līdzi piena kannu, kas pilna ar ledu un alu, lai sajustu laulības dzīves atbildīgo nastu.

Foto JĀNIS RATNIEKS
Foto JĀNIS RATNIEKS

Savukārt kādā citā līgavaiņa draugi bija izdomājuši pārbaudījumu – vilcienā Rīga – Sigulda tirgot saldējumu. “Viss beidzās ar mazu kašķi starp vecpuišiem un vietējiem saldējuma tirgotājiem, kuriem šķita, ka ielaužas viņu biznesa lauciņā. Tas tikai vēlreiz pierāda vienu – vecpuišu un vecmeitu ballītēs jābūt gataviem uz visu,” pārliecināta Arta Bondare.

Foto BRIINUM'S WEDDINGS
Foto BRIINUM’S WEDDINGS

JAHTA, PIRTS RITUĀLS VAI KOPĪGA MEISTARKLASE.

Nereti tieši līgavas draudzenes ir tās, kas vecmeitas ballītes organizēšanai pievērš lielu vērību, tādēļ pārsteigumu elementu mēdz būt daudz. Pēdējā laika tendences rāda, ka meitenes savām ballītēm izvēlas dažādas formas – tā var būt diena, kas pavadīta ūdeņu tuvumā vai uz ūdens (piemēram, brauciens ar jahtu vai pēdējā laikā tik aktuālajiem SUP dēļiem), vai arī, piedaloties kopīgās aktvitātēs – gatavojot, mācoties dejot, izmēģinot, ko jaunu un vēl nebijušu.

11951958_871250712944570_8696574536298704475_n

“Meiteņu ballītes biežāk ir vairāk vērstas uz vieglumu, skaistām bildēm, pucēšanos un mierīgu dzīves baudīšanu. Bieži vien tiek iekļautas dažādas meistarklases (saldumu pagatavošana, piemēram,) un pastaigas pa bērnības takām. Tomēr arī vecmeitu ballītēs neizpaliek bez nedaudz izaicinošām aktivitātēm – šautuves apmeklējuma (turklāt meitenes ļoti trāpīgi prot šaut mērķī) vai kāpšanas tornī, izmantojot kalnu kāpšanas aprīkojumu vai ieģērbtas melnā ādas kostīmā lielā ātrumā tiek vizinātas ar motociklu.

11760051_857481277654847_3515567322151056319_n

Vienā no sirsnīgākajām vecmeitu ballītēm līgava pasākuma beigās atzina, ka nekad nav izbaudījusi kārtīgas dzimšanas dienas vai vārda dienas ballītes, jo svētki iekrīt saulgriežos, tādēļ viņai šī diena izvērtās tik pozitīvām emocijām bagāta, ka vakara beigās nemaz nebija spēka doties iekarot deju placi. Un labi ka tā,” atceras Arta Bondare. Tām meitenēm, kurām patīk latviešu tradīcijas un pirtī iešana, viņa iesaka Līgavu pirti. Tas ir īpašs rituāls kopā ar draudzenēm, ko veikt pirms kāzām. Pasākums teju sešu stundu garumā ar SPA elementiem lauku mierā un klusumā jeb iespēja sakopot domas un sajusties kā īstai līgavai.

11754942_857482294321412_7221501478295473242_n

NEVIS VIENA DIENA, BET NEDĒĻA?

Kurš gan ir noteicis, cik garai vai īsai jābūt vecmeitu/vecpuišu ballītei? Kādam tā var būt viena diena, citam viena nedēļa. Viss pēc vēlmēm un iespējām. Kopīgie ceļojumi vairs nav redzami tikai Holivudas filmās, kur viena no populārākajām frāzēm ir “Kas notiek Lasvegasā, paliek Lasvegasā!”.

Arī Latvijas tendences rāda, ka aizvien vairāk līgavas un līgavaiņi tiek vesti kopīgos ceļojumos ārpus mūsu valsts robežām.

Foto JĀNIS RATNIEKS
Foto JĀNIS RATNIEKS

Iemesli un iespējas ir visdažādākās, nereti citas valsts klimatiskie apstākļi ļauj sagatavot vēl aizraujošāku programmu vakara galvenajam vaininiekam, pie tam šāds ceļojums būs notikums ne vien pašai līgavai/līgavainim, bet arī pārējiem iesaistītajiem. Varbūt laiks noskaidrot, kāds ir vecmeitas/vecpuiša sapņu galamērķis un sākt plānot neprātīgi aizraujošu ceļojumu?

Foto JĀNIS RATNIEKS
Foto JĀNIS RATNIEKS

ATCERĒTIES PAR DETAĻĀM!

Neviena ballīte nevar iztikt bez detaļām. Parūpējies, lai visiem iesaistītajiem būtu kāds īpašs elements (vienota stila tērpi, aksesuāri), ko pamanīs gan apkārtējie, gan vizuāli skaisti izcelsies fotogrāfijās. Ja runājam par bildēm, tad sociālo mediju laikmetā noderēs arī dienas īpašais haštags, kur var ļaut vaļu iztēlei – tā visas bildes no pasākuma būs atrodamas viena klikšķa attālumā un atmiņām varēs ļauties arī vēlāk, kad notikums būs jau pagājis.

11952996_871250562944585_486762643924326269_n

Skat ballīšu piedāvājumu šeit: Vecmeitu/vecpuišu ballītes