Pupiņu, šķīstošā vai kapsulu kafija: kura labāka?

Kafija Pexels.com - Anna Urlapova
Foto: Pexels.com – Anna Urlapova

Nekas nav labāks par aromātisku un piesātinātu kafiju, kas tiek baudīta nesteidzīgā brīvdienu rītā, pirms ražīga darba cēliena vai pie gabaliņa tortes. Kā liecina statistikas dati – šis ir 2. visvairāk patērētais dzēriens visā pasaulē. Taču, kurš no kafijas veidiem ir vislabākais allaž izcila dzēriena pagatavošanai mājās? Nosaidro raksta turpinājumā!

Kafijas dzērieni katrai gaumei

pexels.com - Kamboompics.com
Foto: Pexels.com – Kamboompics.com

Mēs katrs esam unikāli un līdz ar to atšķiras arī tas, kādu kafiju katrs baudām. Kādi dod priekšroku melnai kafijai, bet citi ir iecienījuši kafijas dzērienus ar pienu, piemēram, kapučīno vai caffe latte. Veikalos plašā klāstā ir pieejama dažāda veida, zīmolu, grauzdējuma pakāpju un izcelsmes valstu kafija, līdz ar to katrs var atrast savai gaumei piemērotāko.

Pupiņu kafijas augstvērtīgā garša

Izteikts aromāts un bagātīgas garšas nianses ir tas, ko sniedz pupiņu kafija. Taču, lai izvēlētos patiesi augstvērtīgas pupiņas, ir jāņem vērā vairāki svarīgi faktori, piemēram, izcelsmes valsts, ievākšanas un apstrādes process, jo tas viss kopumā ietekmē kafijas garšu. Arabika kafijas pupiņu veids ir vispopulārākais patīkami saldenās garšas dēļ, savukārt, ja esi rūgtākas kafijas cienītājs, iesakām izvēlēties Robusta kafijas pupiņas.
Arī “Coffee Guru” internetveikalā un klātienē ir iespējams iegādāties izcilas kvalitātes kafijas pupiņas dažādām gaumēm un dzīves mirkļiem. Tāpat ir arī pieejama augstvērtīga bezkofeīna kafija.

Šķīstošās kafijas mīti un patiesība

Par šķīstošo kafiju sabiedrībā ir vairāki viedokļi. Viena daļa uzskata, ka tā ir kaitīga veselībai, bet otra, – ka pielīdzināma citiem kafijas veidiem. Patiesībā šo kafiju ražo no pupiņām, tās grauzdējot un samaļot. Pēcāk kafiju ievieto speciālās tvertnēs, kur dzen tai cauri karstu ūdeni stipra kafijas ekstrakta iegūšanai. Sausā pulverī to pārvērš 2 veidos:

  • izsmidzina 200 līdz 250 grādus karstā tvertnē;
  • sasaldē -40 grādu temperatūrā un tad sadrupina. Ledus kristāli spiediena ieteikmē maina savu agregātstāvokli, iztvaiko un pārtop par kafijas pulveri.

Neatkarīgi no tā, kuru metodi izmanto, ražošanas procesā netiek pievienotas ķīmiskas vielas.

Viena no galvenajām šādas kafijas priekšrocībām ir tās ātrā pagatavošana, jo to ir nepieciešams tikai apliet ar karstu ūdeni. Taču jāņem vērā, ka tās garša nekad nelīdzināsies tai kafijai, kas pagatavota no svaigi grauzdētām pupiņām.

Tase kapsulu kafijas – gluži kā restorānā

Kapsulu kafija kļūst arvien populārāka, jo restorāna kvalitātes cienīgu dzērienu ir iespējams pagatavot nepilnu 10 sekunžu laikā. Nepieciešams ir tikai kafijas kapsulu automāts. Viss, kas jādara, ir jāpiepilda ūdens tvertne un kafijas pagatavošanas ierīcē jāievieto kapsula. Kafija kapsulā jau ir dozēta tādā daudzumā, kāds nepieciešams vienas tasītes pagatavošanai. Tā kā tā atrodas hermētiski noslēgtā vidē, tiek saglabātas visas labās kafijas īpašības. “Coffee Guru” veikalā ir iespējams iegādāties kafijas kapsula “Dolce Gusto” un vēl citu iecienītu zīmolu produkciju.

Lai arī kafijas kapsulas ļauj baudīt izcilus dzērienus, nereti tās tiek izgatavotas no videi nedraudzīgiem materiāliem. Taču var atrast arī alternatīvus risinājumus, piemēram, izvēloties kompostējamās vai vairākkārt lietojamās kapsulas. Otrajā variantā gan kafiju būs nepieciešams dozēt pašam.

Jāņem vērā, ka nav viena tāda labākā kafijas veida, jo viss ir atkarīgs no katra personīgās gaumes.
Kafija – kapsulu un pupiņu – plašā klāstā ir pieejama “Coffee Guru” internetveikalā. Izcila kvalitāte par izdevīgu cenu. Ieskaties un izvēlies savai gaumei atbilstošāko kafiju – restorāna cienīgu dzērienu pagatavošanai mājās!