MAĢISKAS UN PĀRDOMĀTAS KĀZU CEREMONIJAS

MAĢISKAS UN PĀRDOMĀTAS KĀZU CEREMONIJAS
Foto: MIKS ŠĒLS / Kāzu vadītāja: ININ NINI / DACE & HARALDS ŠLĒGELMILHI

Kāzu nozares eksperti lēš, ka viena no populārākajām 2020. gada kāzu tendencēm būs pārdomātas un personīgas kāzu ceremonijas, iespējams nereti arī ar misticisma elementiem. Tie pāri, kas nevēlas laulāties baznīcā, nav kādas konkrētas ticības piekritēji, bet tai pat laikā vēlas peronīgāku pieeju kā dzimtsarakstu nodaļās, meklē alternatīvas. Tieši tādēļ kāzu ceremonijas šobrīd kļūs arvien pārdomātākas, iekļaujot tajās arī dažādus mistiskus elementus, kā arī atraisot labo enerģiju jaunā pāra turpmākai veiksmīgai kopdzīvei.

Nevajag praktizēt tikai tādēļ, ka tas šķiet interesanti

Augu mistiķe ININ NINI, kas piedāvā jaunajiem pāriem novadīt alternatīvas, maģiskas kāzu ceremonijas, runājot par šobrīd vērojamo tendenci pēc šādām ceremonijām, uzskata, ka tas ir tikai dabiski.

“Mūsu saikne ar dabu, ūdeņiem, uguni, vējiem, mežiem, pļavām ir tik stipra, ka nevilšus ceremoniju kontekstā mēs saprotam, ka kāds, kurš strādā ar dabas dzīvesziņu, mūsu vērtībām ir ļoti atbilstošs. Mēs esam dabas bērni, tas ir tas, kam mēs ticam, dziļi izjūtam un tam arī prasām svētību,” pārliecināta ININ NINI.

Foto: LŪCIJA ROŠĀNE / Kāzu vadītāja: ININ NINI / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: LŪCIJA ROŠĀNE / Kāzu vadītāja: ININ NINI / LELDE & AIVIS CERIŅI / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Tomēr viņa arī norāda, ka nekādā gadījumā nevajadzētu aizrauties ar kādām rituālām darbībām tikai tāpēc, ka tās šķiet interesantas, šokējošas, stilīgas un šamaniskas. Tas esot pat bīstami – vest rituālus, kam patiesībā neticam un ko ikdienā nepraktizējam. “Tas dienas beigās ir tas pats, kas stāvēt baznīcā, kuras vēsti nicinām un piedalīties viņu rituālā. Meklējumos pēc alternatīvā svarīgi ir tiešām izmantot iespēju tikt pie savām kopējām vērtībām, nevis ķert tos pašus vēžus citā kulītē.

Foto: ININ NINI fb.soc.tīkli
Foto: ININ NINI fb.soc.tīkli

Tāpēc mans aicinājums, meklējot alternatīvus ceremoniju īstenošanas veidus, ir patiesi ieskatīties vienam otra acīs, pa solītim izrunāt, kam tad mēs ticam un kādu svētību savā lielajā notikumā vēlamies ievest. Laulību ceremonija ir mirklis, kurā pēc tam varēsiet atgriezties atkal un atkal, kad vajadzēs spēku, iedvesmu, atminēšanos par savu mīlestību. Domājiet par to, lai vēlāk šī atgriešanās sajūta būtu spēcīga un atbalstītu jūs, lai būtu svētības un īstuma sajūta, lai lielais mirklis nebūtu aprakts zem stila, teatrālisma vai institūciju smaguma.”

Foto: LŪCIJA ROŠĀNE / Kāzu vadītāja: ININ NINI / LELDE & AIVIS CERIŅI / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: LŪCIJA ROŠĀNE / Kāzu vadītāja: ININ NINI / LELDE & AIVIS CERIŅI / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu ceremonijai jābūt autentiskai

ININ NINI uzskata, ka kāzu ceremonijas ir dažādas. “Ir mīlestības ceremonija un ir “ķeksis”, prestiža celšana, varas nostiprināšana pār otru, muļķīgas ilūzijas izspēlēšana, “visi tā dara” notikums. Aizvien vairāk un biežāk cilvēki tiecas pēc tīrākas, siltākas kopābūšanas, tai skaitā, arī kāzās. Apkārt ir tik daudz institucionālā, sabiedrības diktētā, ka šajā savā mirklī, piedzīvojumā pāris grib būt paši. Viņi godīgāk iestājas par tām vērtībām, ko praktizē ikdienā, un nevēlas savā intīmākajā notikumā ielaist to, kam netic. Viņi nevēlas, lai viņu mīlestību atzītu un svētītu valsts birokrātija vai reliģija, kurā nav viņu sirds. Tādēļ viņi meklē alternatīvus veidus, kā piedzīvot šo notikumu, lai tas būtu viņiem autentisks. Bet tai pat laikā man ir svarīgi piebilst, ka ikvienā attiecīgajā institūcijā strādā ļaudis, kam šīs ceremonijas ir sirds darbs.

Foto: MIKS ŠĒLS / http://wwwmikssels.com / Kāzu vadītāja: ININ NINI / DACE & HARALDS ŠLĒGELMILHI
Foto: MIKS ŠĒLS / Kāzu vadītāja: ININ NINI / DACE & HARALDS ŠLĒGELMILHI

Esmu satikusi dzimtsarakstu nodaļas darbiniekus ar brīnišķīgu auru un devumu, kuri spēj arī stīvo likuma ceremoniju pārvērst par izjustu notikumu. Esmu satikusi mācītājus, kuri caur sevi strāvo mīlestību un kuru ceremoniju darbs ir brīnišķīgs. Viss ir atkarīgs no vērtību saskanīguma ar to, kurš vada ceremoniju. Nav stāsts par labāku vai sliktāku versiju, ir stāsts par to, kam mēs ticam un, lai mūsu laulību ceremonija iespējami tīri to atspoguļotu,” tā ININ NINI.

Foto: MIKS ŠĒLS / http://wwwmikssels.com / Kāzu vadītāja: ININ NINI / DACE & HARALDS ŠLĒGELMILHI
Foto: MIKS ŠĒLS / wwwmikssels.com / Kāzu vadītāja: ININ NINI / DACE & HARALDS ŠLĒGELMILHI

Kāzu ceremonijai nav jābūt protestam pret kaut ko

ININ NINI norāda, ka alternatīvas kāzu ceremonijas nav domātas tam, lai tikai nedarītu kā visi citi.

“Tā ir iespēja pārim pietuvoties tam, kam viņi tic – katrs atsevišķi un kopā. Šī kopējā ticība – tā būs tā summa, kas palīdzēs iziet cauri priekiem un bēdām, asarām un smiekliem mūža garumā. Saviem pāriem pirmajā tikšanās reizē allaž saku – un tagad ejiet mājās, izrunājiet savā starpā, vai es patiesi esmu tas priesteris, kuru vēlaties klātesošu savā sirds notikumā.

Foto: MIKS ŠĒSL / http://www.mikssels.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Godīga atbilde būs jūsu pirmā lielā atbilde, meklējot kopsaucēju tam, kam ticat. Jūsu kāzas nav par personālijām un par institūcijām, neviens cilvēks vai iestāde no malas jūs par sievu un vīru nepasludinās, jūsu īstums un kopēja mirkļa izjušana būs tas, kas ļaus sajust brīnumu. Jūs east tie, kuru starpā ienāks svētais, visam pārējam ir jābūt vien 100% atbalstošam. Jūsu ceremonijai nav jābūt protestam pret kaut ko, tā ir jārada kā resurss, kur smelsieties spēkus visu turpmāko dzīvi.”

Foto: MIKS ŠĒSL / http://www.mikssels.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
FOTO: LŪCIJA ROŠĀNE, MIKS ŠĒLS