LAULĪBU GREDZENI – MĪLESTĪBAS SIMBOLS UZ MŪŽU

LAULĪBU GREDZENI – MĪLESTĪBAS SIMBOLS UZ MŪŽU
Zelts

Rīkojot kāzas, pāris apzinās, ka daudzas kāzu detaļas visticamāk būs vienreizlietojamas. Kāzu kleitu līgava ikdienā nevalkās, skaistais pušķis agrāk vai vēlāk novītīs, bet ir viena (vai precīzāk sakot divas) lietas, kas rotās jūsu pirkstus līdz mūža galam, proti, laulības gredzeni. Tieši tādēļ tie jāizvēlas pēc iespējas ērtāki un pārim atbilstošāki.

Līgavām.lv apkopoja laulības gredzenu tendences un priekšnoteikumus, kas jāņem vērā, tos izvēloties.

SARKANAIS ZELTS UN CITAS TENDENCES

Viens no augstākās kvalitātes juvelierizstrādājumu saloniem Latvijā – ZELTS norāda, ka, strādājot daudzus gadus šajā nozarē, ir novērotas dažādas tendences laulību gredzenu jomā – deviņdesmitajos gados gredzeniem bija jābūt masīviem, smagiem un apjomīgiem, ieejot 21. gadsimtā klāt nāca tendence izvēlēties gredzenu no dzeltenā zelta un atgriešanās pie klasiskajām vērtībām, mazliet vēlāk parādījās tendence nesāt balto zeltu, un laulību gredzenos arvien biežāk sāka parādīties briljanti.  Šo gadu laikā bijusi arī tendence laulību gredzenu izgatavošanā izmantot citus materiālus – gan platīna, gan sudraba un sudraba – zelta kombinācijas. Tāpat gadu gaitā iecienītas bijušas arī dažādas virsmu apstrādes – smalki vai rupji matētas virsmas, matēto un glancēto virsmu kombinācijas.

Šobrīd aktuāla tendence ir atgriezties pie laulību gredzena klasiskā un vintage dizaina, līdz ar to arī materiālu izvēle atbilst mūžīgajām vērtībām –

jaunie pāri pārsvarā izvēlas pasūtīt tieši viņiem izgatavotus zelta laulību gredzenus. Pasaulē savu uzvaras gājienu svin arī laulību gredzeni no sarkanā (rose) zelta un tas nav nekāds pārsteigums, jo tas piestāv teju jebkuram ādas tonim.

Zelts
Zelts

LAULĪBU GREDZENU DIZAINS UN FUNKCIONALITĀTE

Laulību gredzenu dizaini var atšķirties, jo nenoliedzami – cik dažādi pāri, tik dažādi varianti. Tie var būt gan klasiski zelta gredzeni – apaļas formas un bieži vien ar gredzena iekšpusē veiktu gravējumu. Tāpat laulību gredzeni var būt ar briljantiem vai veidoti pēc unikāla, paša pāra izvēlēta dizaina.

Zelts
Zelts

Tomēr bez dizaina izvēles jāņem vērā vēl vairāki faktori, izvēloties savus laulību gredzenus.

Juvelierizstrādājumu salons ZELTS norāda, ka svarīgi ievērot vairākus priekšnoteikumus:

  • Iekšējais gredzenu profils – vienmēr ieteicams izvēlēties pusapaļo jeb komforta profilu. Tas ir gan vieglāk uzvelkams/noņemams no pirksta, gan sagādā daudz mazāk diskomforta saspiežot roku vai ceļot smagumus.
  • Gredzenu biezums – nevajadzētu aizmirst, ka zelts ir salīdzinoši mīksts materiāls, tādēļ, izvēloties veikalā plānus gredzenus, protams, būs prieks par lētāku cenu mazā svara dēļ, bet jāatbild uz jautājumu, vai ar laiku deformētais laulību gredzens sagadās prieku.
  • Individuālas īpatnības – piemērām, pirksta kauliņi ir stipri izteikti, un ja vēlas pasūtīt gredzenus ar briljantiem, šajā gadījumā labāk izvēlēties akmentiņu iestrādi apkārt visam gredzenam, nevis vienu akmeni, jo gredzens uz pirksta griezīsies.
  • Gredzens un vīrietis – diezgan bieži vīrieši saka ka nav raduši nesāt rotaslietas – šajā gadījumā noteikti ieteicams izvēlēties vīrieša gredzenu pēc iespējas klasiskākā dizainā, komforta profilā. Tāpat juvelieri uzskata, ka vīrietim jādod gredzenam iespēja, pavalkājot to vismaz kādu laiku.
DSC_0149
Zelts

BUDŽETS – NOTEICOŠS, BET VAI NOTEICOŠAIS FAKTORS?

Juvelieri iesaka ikvienam pārim paskatīties uz laulību gredzenu izgatavošanu kā uz mazu projektu – pirmkārt, jābūt skaidram, kāds ir klientu mērķis, kādu rezultātu viņi grib iegūt, otrkārt, skaidri jāsaprot prioritātes, jo lēti, ātri un kvalitatīvi vienlaicīgi nemēdz būt. “Nekad nedrīkst aizmirst, ka lēmumu par laulību gredzeniem galu galā pieņem tikai un vienīgi pats klients, tomēr mēs iesakām nepieņemt lēmumu balstoties uz pieņēmumiem “tas laikam būs dārgi”. Bieži vien izrādās, ka “dārgi” nemaz nav tik dārgi, it īpaši, ja paraugies uz kāzu budžetu un saproti, ka bez priecīgām atmiņām un bildēm par šo dienu gandrīz vienīgais materiālais, kas paliks ar jums, ir tieši laulību gredzeni,” iesaka salona ZELTS juvelieri.

Skati Zelts.lv profilu šeit: ZELTS.lv