Sindija Vilde: gribētu, lai pāri nebaidītos sapņot un izbaudīt!

Sindija Vilde: gribētu, lai pāri nebaidītos sapņot un izbaudīt!
Foto LIENE PĒTERSONE / lienepetersone.com

10 gadi kāzu (un citu pasākumu) organizēšanā ir ilgs laiks. Uzkrāta bagāta pieredzes bagāža, rīkoti simtiem dažādu pasākumu, bijis milzīgs gandarījums par paveikto un, jā, piedzīvotas arī neveiksmes – tas viss piederas pie lietas, tā teikt. Jūnijā aprit tieši 10 gadi, kopš Sindija Vilde nodarbojas ar pasākumu un kāzu organizēšanu. Šis ir pirmais gads, kad viņa to dara zem zīmola BORDO, kas piedzima no Chocolate Events. Abu zīmolu radītāja Sindija norāda – ir laiks domāt plašāk, redzēt tālāk un saprast, ka arī mēs mazajā Latvijā varam, pie tam varam ļoti labi!

Pārdomājot 10 gadu laikā uzkrāto pieredzi, Sindija dalās ar LĪGAVĀM kāzu organizēšanas padomos.

Foto LIENE PĒTERSONE / http://lienepetersone.com
Foto LIENE PĒTERSONE / lienepetersone.com

Uzdrīkstēties organizēt kāzas ārpus Latvijas

Sindija norāda, ka tā kvalitāte, vērtības un apkalpošana, kas valda Latvijā, ir pasaules un pat augstāka līmeņa, tieši tādēļ Latvija ir kā radīta, lai kļūtu par vietu, kas var uzņemt kāziniekus no visas pasaules. Sindija min vārdu – UZDRĪKSTĒŠANĀS. Viņa iesaka domāt tālāk, sapņot vairāk un uzdrīkstēties šos sapņus arī īstenot. “Es gribētu iedrošināt pāriem nebaidīties sapņot un arī realizēt kāzas ārpus Latvijas robežām, un ne tikai divatā vai ar vedējiem, bet aicinot līdzi visus viesus. Tas ir iespējams. Ir iespējams iegūt sauli ziemā, un ir maldīgi uzskatīt, ka tas izmaksās daudzreiz dārgāk, kā kāzas tepat Latvijā. Man gribas sabužināt katru latvieti, un teikt: dzīvo dzīvi, dari un piedzīvo,” tā Sindija.

Foto LIENE PĒTERSONE / http://lienepetersone.com
Foto LIENE PĒTERSONE / lienepetersone.com

Iesaka veidot kāzu scenāriju unikālu un tikai jums radītu

10 gadu laikā kāzu organizēšanas jomā piedzīvots un izdzīvots tiešām ir daudz, norāda Sindija. Tomēr viņa atzīst, ka viņai ir paveicies – vienādu kāzu viņas pieredzē nav. “Es aizvien vairāk ievēroju, ka pāri pie mums nāk nevis ar sagatavotām Pinterest bildēm, kā viņi vēlētos, lai viss izskatās, bet gan ar jautājumu: ko jūs mums varat ieteikt? Tas rada lielāku uzticību, un arī atraisa radošumu. Pāri aizvien vairāk vēlas atšķirties, būt oriģināli. Cilvēki uz vienām un tām pašām lietām sāk skatīties atšķirīgi.

Jebkuru kāzu scenāriju var veidot oriģināli – visam nav jābūt pēc viena, noteikta grafika.

Foto LIENE PĒTERSONE / http://lienepetersone.com
Foto LIENE PĒTERSONE / lienepetersone.com
Foto LIENE PĒTERSONE / http://lienepetersone.com
Foto LIENE PĒTERSONE / lienepetersone.com

Mūsu praksē, piemēram, ir bijusi arī kāzu ceremonija pēc svētku mielasta, jo pāra vēlme bija laulāties saulrietā. Viņu “Jā” vārds bija kāzu dienas kulminācijas brīdis. Un, kurš gan ir teicis, ka tā nevarētu darīt?” retoriski jautā Sindija. Viņa atzīst, ka vismaz pēdējo piecu gadu laikā pāri atļaujas darīt vairāk – atkāpjas no tradīcijām, dara visu, lai kāzās radītu īpašāku sajūtu, lai tās atšķirtos no citām. “Pirms 10 gadiem, kad sākām organizēt kāzas, vēl ierasta prakse bija grieztas sirdis baltos palagos un tā saucamie “vārti” ar iekošanos ābolā. Šobrīd piedāvājuma klāsts ir ļoti mainījies. Šo gadu laikā ir bijušas daudzas netradicionālas kāzas, kas palikušas atmiņā. Nākotnē noteikti vēlētos organizēt kāzas, kur kaut kas jārada no ne kā – pasaulē jau šādi gadījumi ir, kad speciāli tiek uzbūvētas mājas nekurienes vidū. Gribu spēlēties ar kontrastiem un arī ar humora devu pasmieties par banālām kāzu tradīcijām. Bet visvairāk es pāriem novēlu tieši ceremoniju veidot kā kāzu kulminācijas brīdi – lai tā vislabāk paliek atmiņā, nevis vakara ballīte. Lai cilvēki atkal un atkal atcerētos un saprastu, ka kāzas tomēr ir un paliek par divu cilvēku mīlestību,” tā Sindija Vilde.

Foto LIENE PĒTERSONE / http://lienepetersone.com
Foto LIENE PĒTERSONE / lienepetersone.com
Foto LIENE PĒTERSONE / http://lienepetersone.com
Foto LIENE PĒTERSONE / lienepetersone.com

Ņem vērā jeb 11 īsi ieteikumi no Sindijas Vildes lieliskai kāzu dienai:

 1. Kāzu diena ir tikai un vienīgi par baudīšanu, tādēļ NESASTEIDZ nevienu mirkli tajā!
 2. Visvienkāršākās lietas un notikumi mēdz sniegt vislielāko sajūsmu! Piemēram, pašas kāzu pušķa darināšana – kādēļ gan ne?
 3. Esi gatava uz vissliktāko, pieņem to un adaptējies jebkurā situācijā (slikti laikapstākļi, daudz odi vai radu ķīviņš). Neaizmirsti par plānu “B” – tas var izglābt no daudzām problēmsituācijām!
 4. Vienmēr ieplāno vairāk laika, nekā sākotnēji varētu šķist!
 5. Esiet unikāli, radiet kaut ko savu – paši savu laulību zvērestu, oriģinālu dress code akcentiņu, pašdarinātas dāvaniņas viesiem.
 6. Novārguši līgava un līgavainis nebūs tā labākā kompānija, tādēļ neaizmirstiet paēst un dzert pietiekami daudz ūdens dienas gaitā.
 7. Pavisam godīgs ieteikums – nepārspīlējiet ar alkohola lietošanu paši savās kāzās! Jums jāizbauda pēc iespējas vairāk savas kāzas, un alkohola lietošanu atstāsim draugu kāzām, kurās būsiet viesi.
 8. Lai dejotu visas nakts garumā, vajadzēs īstos maiņas apavus!
 9. Domā tālāk – padomā par skaņām, kas varētu ietekmēt, piemēram, kāzu ceremonijas norisi – suņu rejas, bērnu raudas, putnu čivināšana, viļņu šalkoņa vai netālu esošie cilvēku radīto notikumu trokšņi – sporta aktivitātes, ballītes, koncerti u.c.
 10. Rūpīgi pārdomājiet viesu sarakstu – scenārijā tas ir viens no galvenajiem punktiem, jo galu galā kādi būs jūsu viesi, tādas būs arī jūsu kāzas!
 11. Tā ir jūsu diena – relaksējieties un izbaudiet to! Atbildiet uz jautājumu, kādēļ esat šeit un tagad, un izdabājiet tikai un vienīgi savām vēlmēm!

Skati kāzu aģentūras BORDO piedāvājumu šeit: BORDO kāzu rīkošana