Kāzas eksotiskajā Maurīcijā

Kāzas eksotiskajā Maurīcijā
Foto Focus Photography

Kāzas eksotiskos galamērķos neapšaubāmi ir viena no lielākajām pēdējo gadu tendencēm. Motivācija šādam lēmumam mēdz būt dažāda – vēlme svinēt kāzas tikai divatā, apvienot kāzas ar medusmēnesi vai vienkārši iegūt skaistas fotogrāfijas. Arī Aleksandra un Aleksejs vēlējās mazas kāzas, tādēļ par vīru un sievu kļuva eksotiskajā Maurīcijas salā.

Uz pludmali, kad Latvijā auksti

“Gribējām savu īpašo dienu atzīmēt tikai ar ģimeni. Es vienmēr biju sapņojusi par kāzām pie jūras, un arī manam vīram iepatikās šī doma. Tāpēc jau tad, kad saderinājāmies, nolēmām, ka tā arī darīsim. Sākām meklēt informāciju, kurās valstīs varētu noorganizēt kāzas, kas būtu arī oficiālas. Tā kā gribējām laulāties laikā, kad Latvijā ir auksti, tad Eiropa nebija aktuāla. Savukārt, lai nokļūtu, piemēram, uz Bora Bora salu, kur arī var oficiāli precēties, jālido vismaz 25 stundas, kas mums šķita pārāk ilgs laiks. Un tā kā vēlējāmies, lai klāt būtu arī vecāki, tad meklējām vietu, kas kalpotu arī kā daudzveidīgs apskates objekts. Maurīcijā ir atrodamas viss – gan skaista jūra, gan citas vietas, kuras noteikti vajag apskatīt – ūdenskritumi, nacionālie parki un daudzas citas eksotiskas apskates vietas,” par savu izvēli stāsta Aleksandra.

FOC_4634

FOC_4607

Augstas klases viesnīcas ar kāzu koordinatoriem tajās

Aleksandra un Aleksejs jau iepriekš zināja, ka vēlas, lai kāzās būtu klāt arī abu vecāki. Tā kā Maurīcijas likumdošana to atļauj, tad tieši viņi arī bija savu bērnu laulību liecinieki. Savukārt, domājot par datumiem, kad lidot un laulāties, abi nolēma pagarināt svētku sajūtu. “Mūsu brauciens bija viena liela svinēšana, jo tā laikā sagaidījām Jauno gadu un atzīmējām arī manu dzimšanas dienu. Mums bija interesanti uzzināt, ka lielākā daļa viesnīcas neorganizē kāzas laika periodā no 25. decembra līdz 5. janvārim, jo tas ir ļoti aizņemts laiks, kad arī oficiālās viesnīcas nestrādā. Kad bijām rezervējuši lidmašīnas biļetes, sākām meklēt viesnīcu, kur rīkot kāzas. Viesnīcas piedāvā kāzu pakalpojumus, kuros ietilpst arī ziedi līgavai, masāžas, brokastis uz terases nākamajā rītā un citas lietas, kas domātas tieši pāriem. Tāpat turpat uz vietas var norezervēt arī, piemēram, kāzu mūziķi, fotogrāfu, make-up speciālistu un frizieri. Viesnīcas piedāvā ļoti daudzus variantus, tāpat uz vietas nereti ir arī kāzu koordinators, kurš pārbauda, vai viss notiek, kā paredzēts. Lai arī piedāvājumā bija citas viesnīcas, esmu priecīga, ka izvēlējāmies Heritage Le Telfair, jo tā ir iekļauta arī Small Luxury Hotels of the World listē. Viesnīcas serviss bija fantastisks, un visi zināja, ka mums ir kāzas, tā kā jebkurš no recepcijas varēja man palīdzēt,” stāsta Aleksandra. Lai gan fotogrāfu varēja norezervēt arī viesnīcā, kur abi laulājās, Aleksandra vēlējās profesionāli, kura darbus varētu aplūkot jau pirms tam, kā arī palasīt atsauksmes par viņu. Tieši tādēļ fotogrāfs tika meklēts sociālajos tīklos, kā rezultātā Aleksandra un Aleksejs atrada savus īstos kāzu fotogrāfus – Focus Photography, Darya un Johnny Richardson. “Viņi bija lieliski. Jau iepriekš sazinājāmies un sarunājām, ko mēs sagaidām no fotogrāfijām,” tā Aleksandra.

Laikus jānokārto formalitātes

Tiem pāriem, kas nolēmuši iet viņu ceļu un salaulāties ārpus Latvijas, Aleksandra un Aleksejs iesaka laikus nokārtot visas nepieciešamās formalitātes. “Ja gribat Maurīcijā salaulāties oficiāli, tad dokumenti jānosūta jau trīs mēnešus iepriekš pirms izvēlētā kāzu datuma. Dokumentiem jābūt iztulkotiem un oficiāli apstiprinātiem. Mums ar formalitāšu kārtošanu nebija nekādu problēmu, viss notika veiksmīgi arī pašā Maurīcijā,” atceras Aleksandra. Par skaistāko mirkli savā kāzu dienā viņa sauc brīdi, kad abi stāvējuši pie ziedu arkas un sapratuši, ka abu izsapņotais sapnis ir piepildījies.  Pat citi viesnīcas viesi esot vērojuši skaisto kāzu ceremoniju no saviem numuriem un pēcāk arī apsveikuši jauno pāri.

DSC_2408

Foto Focus Photography