KĀZU TENDENCES, KO ATSTĀT UN NO KURĀM ATTEIKTIES 2020. GADĀ

KĀZU TENDENCES, KO ATSTĀT UN NO KURĀM ATTEIKTIES 2020. GADĀ
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Katrs jauns gads sev līdzi nes arī jaunas kāzu tendences. Mainās krāsas, dekorācijas, tematika… Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka visas iepriekšējo gadu tendences automātiski jāatceļ. LĪGAVĀM jautāja kāzu jomas ekspertiem, kas ir tie trendi, no kuriem noteikti nevajadzētu atteikties un tie, kuri jāatstāj pagātnē, nenesot tos līdzi jaunajā desmitgadē.

Mičošana stundu pirms pusnakts

Kāzu organizatore Inga Bērziņa / BANNTÉ EVENT  norāda, ka viena no tendencēm, ko pati likumsakarīgi sāka ieviest sevis rīkotajās kāzās, ir mičošana jau stundu pirms pusnakts. Inga stāsta, ka šāds scenārijs patīk arī kāzu viesiem, jo pusnaktī nebūs jāatstāj iekarsusī deju grīda, lai nodotos romantiskai mičošanai.

Foto LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Kāzu rīkotājs: BANNTÉ / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu rīkotājs: BANNTÉ EVENT / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

“Nereti, kā novēroju senāk, ja tikai pusnaktī sākas mičosana, kāzu kūka, kas tiek griezta pirms vieniem naktī, jau lielu daļu viesu vairs neinteresē, un dažkārt vecākā paaudze pat ar problēmām sagaida pusnakti, lai piedalītos mičosanā. Tieši tādēļ tas noteikti ir risinājums, ko iesaku jaunajiem pāriem šaja kāzu sezonā,” tā Inga. Runājot vēl par kāzu kūku, viņa norāda, ka aizvien biežāk jaunie pāri to izvēlas pasniegt saviem viesiem jau pēc kāzu ceremonijas, sagaidot svinību vietā vai arī uzreiz pēc vakariņām. “Es atbalstu šādu izvēli un iesaku to arī pāriem, kam organizēju kāzas. Šādā gadījumā kāzu kūka tiek novērtēta un baudīta, it īpaši tad, ja tā ir gatavota ar skaistu dizainu, ko vajag apskatīt un novērtēt dienas gaismā.”

Vienas dienas kāzas

Vēl viena tendence, ko atbalsta Inga Bērziņa, ir kāzu svinības vienas dienas garumā. “Man patīk šī tendence. Tas nebūt nenozīmē, ka man kļūst mazāk darba, jo kāzu organizatoram tas neko daudz nemaina, taču jaunajam pārim gan. Vienas dienas kāzas ir finansiāli izdevīgākas, jo viesiem nav jānodrošina nakšņošana un otrās dienas brokastis un aktivitātes, kā arī nav jāpiedzīvo viesu dažkārt tik neizbēgamais paģiru otrās dienas rīts.

Atbalstu vienas dienas kāzas pilsētvidē vai tuvu Rīgai. Ja tomēr pāris izlemj par divu dienu svinībām, tad arī pilsētvidē tās var organizēt, bet šajā gadījumā tiks ietaupīts uz izmitināšanu viesiem, jo viesnīcu, kurā nakšņot, katrs varēs izvēlēties pats pēc savas gaumes un budžeta iespējām. Pilsētvidē, lai tiktos arī nakamajā dienā, iesaku organizēt branču turpat svinību vietā, kur jau tika svinēta nakts ballīte vai tieši pretēji, lai būtu jaunas dvesmas un iespaidi, tad to pat var organizēt kādā no Rīgas restorāniem,” iesaka Inga.

Foto LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Kāzu rīkotājs: BANNTÉ / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu rīkotājs: BANNTÉ EVENT / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Tendence, no kuras jāatsakās – dāvaniņas viesiem

Tendence neapdāvināt kāzu viesus ir viens no elementiem, ko Inga līdz galam neatbalsta, un viņa priecājas, ka arvien biežāk viņai piekrīt arī jaunie pāri. “Dāvaniņas viesiem bieži vien nozīmē naudas izmešanu. Ja plānotā dāvana ir kaut kas ļoti īpašs un tieši saistīts ar pāri, tad, jā, bet, ja ir jālauza galva, kas tieši tas varētu būt un vēl saspīlētajā budžetā jāatrod lieka summa šai pozīcijai, tad es noteikti to ieteiktu likt aiz svītras,” tā Inga.

Tendence – krāsas

Inga Bērziņa norāda, ka šogad kāzu dekorācijās atgriezīsies krāsas. “Man patīk šī tendence, jo šķiet, ka dekoratori ir jau nedaudz paguruši no pasteļtoņu izpildījuma un labprāt arī metas krāsu virpulī. Tas gan nenozīmē to, ka obilgāti tagad jāizvēlas viens kāzu tonis pie kura pieturēties un jāizslēdz pasteļtoņi, bet gan jāļauj dekoratoram sevi nedaudz pierunāt un pārsteigt.” Viņai piekrīt arī kāzu dekoratore Dagnija Gaile / LOVE LETTERS, norādot, ka rozā tonis vienmēr būs aktuāls kāzās, bet šogad gaiši pelēcīgi rozā krāsu nomainīs tonis, kurā sajaucas maigi rozā un violetais.

Foto: MIKS ŠĒLS / http://www.mikssels.com / Deko: LOVE LETTERS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com / Deko: LOVE LETTERS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

“Aktuāla kļūs arī dzelteno toņu gamma un atgriezīsies zilie toņi visā savā krāsu gammā, bet īpaši aktuāls būs džinsu tonis ar visu džinsa auduma faktūru. Tāpat arvien biežāk zeltu nomainīs sudrabs, tas tiks kombinēts gan ar balto toni, gan ar brūnajiem,” tā Dagnija.

Tendence, kas aktualizējas – zaļās vides un dabas fona izmantošana kāzu dekorācijās

Mēs dzīvojam laikā, kad sabiedrība ļoti domā par dabas piesārņojumu un atkritumu pārstrādi. “Jau pagājušajā gadā arī Latvijā aktualizējās tendence domāt, kā izdekorēt pasākumu, mazāk izmantojot vienreiz lietojamus resursus. Viena no lietām, kas vēl vairāk aktualizēsies 2020. gadā ir zaļās vides un dabas fona izmantošana dekorācijās. Piemēram, ceremonijas vietai tiek nevis būvēta konstrukcija, bet kā pamats iekļauts ainavā augošs koks, tā zars, arī skaistu ēku sienas, un tās tiek papildinātas ar tikai nelielām dekorācijām, panākot efektīgu kopskatu,” stāsta Dagnija Gaile.

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Kāzu rīkotājs: BANNTÉ / Dekorācijas: LOVE LETTERS
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu rīkotājs: BANNTÉ EVENT / Dekorācijas: LOVE LETTERS

Balto galdautu atgriešanās

Dekoratore Dagnija Gaile norāda, ka baltie galdauti šogad atgriezīsies kāzu dekorācijās. “Jau 2019. gadā sākām atgriezties pie baltajiem galdautiem, kas gan vēl pirms pāris gadiem tika uzskatīta par ļoti novecojošu krāsu tekstilu izvēlē. Paredzu, ka šogad šī tendence atgriezties pie baltā tekstila būs vērojama vēl biežāk, jo baltais salikumā ar gaišajiem toņiem izskatās svinīgi un klasiski skaisti,” spriež Dagnija.

Foto: LINDA LAUVA / http://www.lindalauva.com / Dekorācijas: LOVE LETTERS
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Dekorācijas: LOVE LETTERS

Apgaismojums

2020. gada dekorācijās joprojām viena no lielākajām kāzu aktualitātēm būs dažādu gaismiņu izmantošana. “Pareizs apgaismojums piešķir noskaņu. Neatkarīgi no tā, kur kāzas tiek svinētas, katrai videi un kopīgajam dekorāciju raksturam var piemērot atbilstošāko gaismas avotu. Tās tiks iekļautas dekorācijās dažādos veidos, unikāli integrējot apgaismojumu – sākot no lielākām un mazākām spuldzītēm, stāvlampām ar dekoratīvajiem abažūriem, dažāda stila lustrām, protams, arī svecēm. Arī šogad vēl saglabāsies neona gaismu popularitāte, un šis gaismas avots konkrētu konceptu pasākumos būs ļoti aktuāls,” pārliecināta Dagnija.

Foto: MIKS ŠĒLS / http://www.mikssels.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ģeometriskas figūras un līnijas zaudē aktualitāti

Dagnija Gaile norāda, ka jau 2019. gadā aktualitāti zaudēja ļoti izteiktas ģeometriskas figūras un līnijas, tādēļ 2020. gada kāzās ģeometriskos traukus un elementus nemaz vairs nav aktuāli iekļaut.

“Ja tomēr ļoti patīk ģeometriski raksti, tad iesaku tos izmantot nevis traukos un grafiskā dizainā, bet interesantā tekstilā, piešķirot ģeometrijai nedaudz svaigāku virzienu, tāpat arī pašus rakstus var izvēlēties plūstošākus.”

Foto: MIKS ŠĒLS / http://www.mikssels.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: MIKS ŠĒLS / http://www.mikssels.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

FOTO: LINDA LAUVA, MIKS ŠĒLS, AGNETA JONELE