IELŪGUMU IZVEIDES BAUŠĻI

IELŪGUMU IZVEIDES BAUŠĻI
Foto BRIINUM'S WEDDINGS

KAD VIESU SARAKSTS JAU GATAVS

Esat izvēlējušies, kuri cilvēki būs kopā ar jums, pārdzīvos šīs dienas satraukumus, priecāsies kopā jums un palīdzēs padarīt šo dienu tik īpašu jums, sev, visiem citiem? Jāķeras pie ielūgumiem!
Ielūgumu dizains var būt visdažādākais – noteikti atšķirsies ielūgumi uz svinībām pilī un ielūgumi uz kāzu mielastu lauku sētā saskaņā ar senču tradīcijām. Lai gan arī ielūgumi uz kāzām, kas tiek svinētas smalkās un greznās telpās, var būt ne tikai oficiāli, bet arī mīļi, sirsnīgi, asprātīgi.
Vedējmāte ar stāžu Anta stāsta, ka redzējusi visdažādākos ielūgumus – pašdarinātus, mākslinieka īpaši veidotus, tipogrāfiski iespiestus, no ārvalstīm vestus; sirds, zieda, kuģa, putna, pat koka un ugunkura formā. Ar fotogrāfijām, dzejas rindām, zīmējumiem, kolāžām, latvju rakstiem; drukātā tekstā un rokrakstā; īpaši pieskaņotās, arī pašu veidotās aploksnēs un veikalos nopērkamajās. Izvēle ir jūsu ziņā, un tā ir patiesi liela. Anta arī iesaka:

„Kādi būs ielūgumi, izlemiet paši! Protams, varat lūgt padomu, ieteikumus vedējiem, draugiem, kāzu plānotājiem.

Tomēr tiem ir jāatbilst jūsu abu priekšstatam par to, kāds ir glīts, atbilstošs ielūgums uz JŪSU kāzām. Nerakstiet dzejas rindas tikai tāpēc, ka tās smuki skan vai vedējmātei tās kādreiz bijušas – visam jābūt jūsu izjustam un gribētam.”

No izvēlētās svinību vietas un paredzamā viesu skaita ir atkarīga ielūgumu stils – lielās kāzās (vairāk nekā 100 viesu) tas būs formālāks, oficiālāks, mazās – sirsnīgāks, personiskāks, iespējams, ar humoru.

Foto BRIINUM'S WEDDINGS/http://www.lindabriinums.com
Foto BRIINUM’S WEDDINGS/www.lindabriinums.com

DAŽI IETEIKUMI:

  • Necentieties ielūgumā ierakstīt pilnīgi visu iespējamo informāciju, viss tik un tā nesaies.
  • Ja esat izveidojuši īpašu kāzu mājaslapu, norādiet tās adresi – tur varēsit ievietot gan svinību vietas karti, gan sīkāku informāciju par plānoto norisi, vēlamo apģērba stilu, tālruņa numuriem saziņai, vēlamajām dāvanām, nakšņošanas iespējām; dosit iespēju viesiem uzdot jautājumus, noskaidrot un precizēt vajadzīgo utt. Ja ne, sīkāku praktisko informāciju noformējiet uz atsevišķas lapiņas, minot arī sazināšanās iespējas ar kāzu organizatoriem (ja visu neorganizējat paši).
  • Izvēlieties vienotu stilu – lai kā vēlaties demonstrēt savu erudīciju, uz tautiskā stilā ieturēta vai neformāla ielūguma nebūs vietā likt saīsinājumu RSVP (répondez s’il vous plait /lūdzu atbildēt franču val.), lai gan uz oficiālāka vai kādā svešvalodā rakstīta ielūguma tas būs pilnīgi vietā un piemērots. Labāk vienkārši uzrakstiet lūgums atbildēt līdz … (datums).
IMG_3512
Foto BRIINUM’S WEDDINGS/www.lindabriinums.com
  • Ja plānojat aicināt viesus no tālienes, bet ielūgumi vēl nav sagatavoti pietiekmi ilgu laiku iepriekš, varat viesiem nosūtīt vēstules (šai gadījumā arī pa e-pastu), lai viņi zina, kādus datumus vajadzētu ieplānot gaidāmajām svinībām. Protams, vēlāk nosūtāms arī īstais ielūgums.
    Ielūgumu adresējiet tieši tiem cilvēkiem, ko vēlaties redzēt savās kāzās – uzrunājot tos vārdā (tātad lokatīvā; tikai uz aploksnes rakstāms adresāts datīvā). Vai savus viesus uzrunājat formāli – cienījamais Krasta kungs, cienījamā Krastas kundze!, mīļo Mērij! , māšel! vai Oma un opi! – ir jūsu ziņā un ir atkarīgs no jūsu ģimenēs un draugu lokā pieņemtā. Protams, ja aicināt ne tik tuvu personīgi pazīstamus cilvēkus, piemēram, vecāku biznesa partnerus u.tml., vēlama formāla uzruna. Adresātu uz aploksnes un ielūgumā rakstiet ar roku, tāpat abi pašrocīgi parakstiet ielūgumu.
  • Iespēju robežās (ja vien aicināmie neuzturas citās valstīs), ielūgumus pasniedziet paši, vislabāk abi kopā.
  • Ja aicināt viesus, kas dzīvo tālu – citās pilsētās, valstīs – tad, iespējams, jāparūpējas arī par viņu ierašanos, apmešanos viesnīcā. Pat tad, ja viesi paši apmaksās savus ceļa un uzturēšanās izdevumus, no jūsu puses būtu jauki rezervēt viņiem piemērotu un ērtu viesnīcu, nosūtīt viņiem vispusīgu informāciju par atbraukšanas (atlidošanas) iespējām. Ja ceļu un viesnīcu apmaksāsit jūs, tas noteikti jāmin. Ja esat ielūguši ārzemju draugus, parūpējieties, lai kāds jūsu draugs vai tuvinieks uzņemtos rūpes par viņiem – sagaidītu, aizvestu uz viesnīcu, iepazīstinātu ar apkārtni utt. Lai cik tuvs jums būtu ārvalstu viesis, jums pašiem tam neatliks laika!
IMG_4745
Foto BRIINUM’S WEDDINGS/www.lindabriinums.com

Skat. kāzu ielūgumu izgatavotājus šeit: https://www.ligavam.com/piedavajumi/kazu-ielugumi/