Iecienītā kafija jaunās garšās: kā palutināt savas garšas kārpiņas

Coffee.. Pexels.com - Kai-Chieh Chan.jpg
Pexels.com – Kai-Chieh Chan

Mūsdienās kafijas baudīšanas iespējas ir ļoti plašas. Kāds dod priekšroku melnai kafijai vai espresso, tā izgaršojot visas dzēriena nianses, taču cits labprātāk bauda maigāku tās versiju, piemēram, pievienojot klāt pienu, kafijas krējumu vai sīrupu.

Lai arī katram kafijas cienītājam ir savs iemīļotākais kafijas dzēriens, nekad nav par vēlu palutināt savas garšas kārpiņas, izmēģinot jaunus veidus šī tik populārā dzēriena pagatavošanā un baudīšanā. Vairāk par tiem uzzini raksta turpinājumā!

Sīrupi garšas daudzveidībai

Foto: Pexels.com / Kai-Chieh Chan
Pexels.com / Kai-Chieh Chan

Vai vēlies, lai Tavu iecienīto kafijas dzērienu caurvij karameļu, lazdu riekstu, baltās šokolades vai tiramisu notis, atklājot pavisam jaunas garšas nianses? Lai pagatavotu šādu kafiju, nepieciešams tikai izvēlēties atbilstošāko kafijas sīrupu.

Jāteic, ka “Monin” kafijas sīrupi ir vieni no populārākajiem, jo tie ir pieejami ļoti plašā garšu klāstā, sākot no klasiskās karameles, līdz pat eksotisko augļu un desertu garšām. Turklāt, miksējot šos sīrupus, ir iespējams pat atklāt nebijušas un unikālas garšas. Un kas zina, varbūt tieši tā nonāksi pie savas iecienītākās.

Mundrumam un enerģijai

Ja karameļu sīrups vairs nespēj Tevi pārsteigt, droši meklē jaunus veidus, kā bagātināt savu kafiju.

Piemēram, piparmētru sīrups lieliski sader kopā ar espresso vai melnu kafiju. Neparastā garšu kombinācija sniegs tūlītēju mundrumu un enerģijas devu jaunajam darba vai mācību cēlienam.
Tāpat kafiju var bagātināt ar svaigi spiestu citrusaugļu sulu, piemēram, apelsīnu vai greifrūtu. Kafija, kas papildināta ar C vitamīna devu nozīmē iespēju savu iecienīto dzērienu baudīt pavisam jaunā līmenī.

Atspirdzinājumam tveicīgās dienās

Ja vēlies sajust atspirdzinājumu īpaši tveicīgās vasaras dienās vai iepriecināt sevi arī citos gadalaikos, pievieno savai kafijai nedaudz slavenā kokteiļa mohito garšas sīrupu.

Vai zināji, ka aukstajiem kafijas dzērieniem lieliski piestāv dažādi augļu un ogu sīrupi? Ledus, espresso, piens un, piemēram, aveņu vai marakujas kafijas sīrups būs lieliska kombinācija. Ja esi neparastāku garšu cienītājs, vari pamēģināt savai kafijai pievienot nedaudz bazilika sīrupa. Tas dzērienam piešķirs tik izteikto garšauga smaržu un papildinās to ar neierastākām garšas niansēm.

Mājīgumam un komfortam

Rudens dzestrajos vakaros nekas tā nerada omulības sajūtu kā ieritināšanās siltā pledā ar tasi iecienītās kafijas rokās. Rudenim piestāv karstie kafijas dzērieni. Interesanta kombinācija ir kafija un kastaņu sīrups. Lai arī garšu salikums varētu šķist visai savāds, iesakām to nobaudīt un ticam, ka šī kombinācija neliks vilties.

Sēžot savā ērtajā viesistabas dīvānā var aizceļot arī uz citām valstīm. Kafijai, kam pievienots pistāciju vai tiramisu sīrups, ļaus kaut uz mirkli sajusties kā Itālijā. Taču ņem vērā, ka pistācijām ir diezgan izteikta garša, tāpēc, ja šie nav Tavi mīļākie rieksti, iesakām izvēlēties citu garšu.

Atceries, ka arī kakao vari papildināt ar kādu sīrupu. Izteiktā šokolādes garša apvienojumā ar lazdu riekstu, kanēļa vai, piemēram, ābolu pīrāga niansēm būs vēl nebijis garšu ceļojums.

Ņem vērā, ka kapsulu kafija, piemēram, karameļu makijato jau būs garšām piesātināta, tādēļ, iespējams, nebūs vajadzības pievienot papildu garšas.

Kafija ir dzēriens, kas sniedz ne vien mundrumu un enerģiju, bet arī raisa pozitīvas emocijas. Sīrups kafijai piešķir jaunas garšas nianses un ļauj atklāt pavisam nebijušas kombinācijas. “Coffee Guru” internetveikalā noteikti atradīsi savai gaumei un garšas kārpiņām tīkamāko sīrupu. Iegādājies to internetā vai dodies uz veikalu klātienē!