“GADA LĪGAVA 2016” Kristīne Bekmane: Kāzas svinējām trīs nedēļu garumā!

“GADA LĪGAVA 2016” Kristīne Bekmane: Kāzas svinējām trīs nedēļu garumā!

Šogad portāla LĪGAVĀM.LV rīkotajā konkursā “Gada Līgava 2016” par šī titula ieguvēju kļuva Kristīne Bekmane, kas žūrijas un balsotāju kopvērtējumā ieguva visaugstāko punktu skaitu, tādējādi balvā iegūstot gan ceļojumu sev un savam vīram, gan viņu kāzu fotogrāfam Uģim Brālēnam uz jebkuru airBaltic galamērķi. Aprunājāmies ar Kristīni jau pēc uzvaras, jautājot, kā viņa jūtas, kā “Gada Līgava” titula ieguvēja un kādas tad galu galā bija viņas pašas kāzas.

Kristine Vilnis 09_07_2016_610

Kādas bija tavas pirmās sajūtas, uzzinot, ka esi kļuvusi par titula “Gada Līgava” ieguvēju?

Protams, ārkārtīgi priecīgas. Jau konkursa laikā saņēmām daudz jaukus vārdus gan no tuviniekiem un draugiem, gan no attālākām paziņām, gan arī no pilnīgiem svešiniekiem. Mans dzīves moto ir “kas neriskē, tas nevinnē”, ar šādu pārliecību virzos dzīvē uz priekšu. Esmu nelabojama optimiste, uzskatu, ka riskējot neko nav iespējams zaudēt, tieši otrādi – nebūs sevi jāšausta, ka neesi kaut ko izdarījis. Par rezultātiem uzzināju, braucot mājās no darba. Bija ļoti saulaina diena, sēdēju trolejbusā un uzmetu aci telefonā vienam no sociālajiem portāliem, kur ievēroju, ka Līgavām.lv ir ielicis jaunu info. Sākumā ievēroju manu un “Simpātiskākās līgavas” titula ieguvējas bildi, jau sāku smaidīt. Sirds dauzījās, un domās atkal un atkal jautāju sev, vai tiešām esmu uzvarējusi? Lasīju un nesapratu, jo bija pārņēmis milzīgs prieks un satraukums vienlaikus. Lasīju kādas trīs reizes, kamēr beidzot sapratu, ka esmu ieguvusi šo brīnišķīgo titulu. Esmu ārkārtīgi pateicīga visiem, kas mūs atbalstīja. Paldies mūsu fotogrāfam Uģim Brālēnam par bildi un, protams, arī Līgavām.lv par konkursu un žūrijai par vērtējumu.

Kristine Vilnis 09_07_2016_354

Vai tu tā arī jūties – kā gada līgava?

Vīrs jau sākumā, kad pieteicos šim konkursam, teica, ka es jebkurā gadījumā esmu viņa gada līgava, un tā es arī jūtos. Man šķiet, ka tā vajadzētu justies, un domāju, ka arī jūtas visas līgavas. Katrai savām kāzām jābūt visskaistākajām pasaulē. Manas noteikti tādas bija.

Kā iesākās tavs un tava vīra mīlestības stāsts?

Es teiktu – visai amizanti. Dzimtajā pilsētā atvērās jauna atpūtas vieta, kuru apmeklējām arī mēs abi. Tobrīd viens otru vēl nepazinām. Kā jau atklāšanā, bija daudz apmeklētāju un rinda uz sieviešu tualetēm bija milzīga. Brīdī, kad iešāvās prātā ideja ieiet vīrīešu tualetē, pie durvīm parādījās kāds simpātisks vīrietis. Lūdzu viņam vienkārši “pasargāt” durvis. Iepazīties neplānojām, tāpēc pēc sargāšanas katrs devāmies tālāk pie saviem draugiem, un nedēļu vēlāk tajā pašā vietā vīrs mani uzrunāja, jautājot, vai esmu tā meitene, kurai sargājis durvis. Sākumā gan bijām vienkārši draugi, un vienā brīdī šī draudzība pārauga mīlestībā. Manuprāt, viena no veiksmes atslēgām ilgnoturīgām attiecībām ir kopīgās intereses un mērķi. Tie var būt mazāki un ikdienišķāki, var būt lielāki un pamatīgāki. Un tas arī ir tas, kas mūs ļoti vieno – mūžīgās idejas kaut kur doties, kaut ko darīt, kaut ko piedzīvot kopā.

Kristine Vilnis 09_07_2016_400

Kristine Vilnis 09_07_2016_375

Pastāsti, kāda bija jūsu kāzu diena… Kas palicis atmiņā, kā visneaizmirstamākais brīdis?

Mūsu baltā, mīļā diena. Tieši tādas sajūtas mani pārņēma mūsu kāzās un vēl pēc tām. Jau, kad mērīju iespējamos kleitu variantus, sapratu, ka gribu šajā īpašajā dienā būt baltā, arī mans pušķis bija ar baltiem ziediņiem. Gluži kā balta lapa jaunam sākumam.

Vīrs mani bildināja Ziemassvētkos, un kāzas svinējām jau jūnija beigās, jūlijā. Pašu kāzu ceremonijas dienu izvēlējāmies pavadīt tuvāko radu lokā, un pēc nedēļas sarīkot aktīvu pasākumu ar draugiem un visiem, kas vēlējās mūs apsveikt skaistajā notikumā.

Kāzu ceremonijas sakarā mūsu domas pilnībā sakrita – izvēlējāmies oficiāli mūsu savienību noslēgt dzimtsarakstu nodaļā, un pēc tam ļauties sirds ceremonijai latviskā garā – līdzināties. Līdzināšanas ceremoniju bijām redzējuši draugu kāzās, un tā mūs ļoti uzrunāja. Mūs līdzināja folkloras kopa “Delve”. Tās spēka sajūtas, ko guvām, ir neaizmirstamas un patiešām stipras. Kāzas noritēja mierpilnā gaitā, ļoti skaistā vietā pie Vaidavas ezera, Ezergribiešos. Tā ir mūsu dzimtā puse, un ikreiz, braucot uz Vaidavas ezeru, pārņem ārkārtīgi patīkamas sajūtas. Arī vakara gaita bija mierīga, vedējiem jau laikus izteicām vēlmi izlaist visas tradicionālās spēles un paradumus, kas pieņemti kāzās, gribējās vienkārši izlustēties kopā ar savējiem. Savukārt nedēļu vēlāk noritēja pasākums ar draugiem, ko izvēlējāmies pavadīt aktīvi atpūšoties veikparkā, izmantojot parka piedāvātās aktīvās atrakcijas. Mūsu kāzas ritēja trīs nedēļas, tās saucu par mīlas maratonu.

Kādi ir tavi ieteikumi visām līgavām – kā maksimāli izbaudīt šo brīnišķīgo notikumu?

Mans galvenais ieteikums līgavām – dariet visu, kā jūs paši ar līgavaini vēlaties. Kāzas ir tik īpašs notikums, ka tas nedrīkst risināties pēc vecāku, draugu, kāzu organizatoru vai kādu citu cilvēku plāna. Kāzās jādara tieši tā, kā pašiem gribas. Iesaku padomāt par pēckāzu medus mēnesi, nedēļu vai dieniņām. Pat, ja nav iespēju aizbraukt tālākā ceļojumā, iesaku atrast brītiņu divvientulībai.

Kristine Vilnis 09_07_2016_313

Kristine Vilnis 09_07_2016_635

Jums ar vīru vēl divvientulība gaidāma laimētajā ceļojumā. Vai esat jau nolēmuši, kurp doties?

Kad plānojām kāzas, domājām arī par ceļojumu, bet tā kā nolēmām pieturēties plānotajam budžetam, sapratām, ka ceļojums visticamāk paliks kā plāns gada jubilejai. Tā kā esam dabas mīļi, izlēmām atpūsties Latvijā, pie jūras. Atpūta bija arī kā neliels pārbaudījums, jo ceļojumā devāmies bez auto. Vienkārši sakrāmējām mugursomas, un ar autobusu devāmies pie jūras. Atradām jauku vietiņu mūsu mazajai nometnei un pavadījām tur mūsu medus dienas. Tādēļ varu teikt, ka šī balva ir ļoti, ļoti gribēta dāvana. Runājot par galamērķi, abi esam aktīvi cilvēki, arī mūsu ģimenēs sports nav bijusi sveša lieta, tāpēc gribētos apvienot priecāšanos par skaisto dabu, kultūru un baudīt sportiskas aktivitātes.

Kristine Vilnis 09_07_2016_345

Ceļojumu laimēja arī jūsu kāzu fotogrāfs. Latvijā netrūkst izcili fotogrāfi – kā jūs izvēlējāties tieši savu?

Uģis Brālēns ir mūsu ģimenes draugs, esam no vienas pilsētas, tāpēc par kāzu fotogrāfa izvēli mums nebija jautājumu. Īstenībā kāzu datums lielā mērā bija pakārtots fotogrāfa un viesu nama pieejamībai, tik ļoti vēlējāmies abus. Ļoti patīk Uģis kā personība, viņš ir ārkārtīgi patīkams cilvēks, ar ko ir viegli komunicēt. Nezinu, kā viņam izdevās tik daudz safotografēt, jo kāzās viņš bija gandrīz nemanāms, protams, labā nozīmē.

Skati pilnu kāzu stāstu šeit: KRISTĪNE & VILNIS