7 IETEIKUMI VEDĒJIEM VEIKSMĪGU KĀZU ORGANIZĒŠANĀ!

kāzu organizēšana
Foto MĀRCIS BALTSKARS

Tie, kas kaut reizi bijuši par vedējiem kāzās, zinās to, cik patiesībā laikietilpīgs un organizatoriski sarežģīts pienākums viņiem uzticēts. Tieši vedēji nereti ir tie, kas veido kāzu scenāriju, kontaktējas ar citiem kāzu pakalpojumu sniedzējiem un viesiem, koordinē dažādus pārsteigumus un radošus uzdevumus jaunajam pārim un nereti arī vada pašas kāzas. Vedēji kļūst par kāzu organizatoriem un diemžēl bieži vien paši līdz galam nespēj izbaudīt brīnišķīgo notikumu.

Portāls Līgavām.lv piedāvā 7 ieteikumus vedējiem veiksmīgai kāzu plānošanai un norisei!

Foto LINDA LAUVA
Foto LINDA LAUVA
 1. KO VĒLAS JAUNAIS PĀRIS? Pasākumu aģentūras Oga Events radošā vadītāja Arta Bondare iesaka vienmēr sākt vedēja pienākumus, izzinot, ko tad īsti vēlas pats jaunais pāris. Ja reiz esat izraudzīti par vedējiem, tas visticamāk nozīmē, ka jauno pāri labi pazīstat un spēsiet saprast un sajust, kā līgava un līgavainis šo dienu iztēlojas. “Vedējiem jācenšas domāt par jaunā pāra vēlmēm, noliekot malā to, kā paši gribētu pavadīt kāzu dienu,” pārliecināta Arta Bondare. Viņa arī iesaka visas plānotā detaļas nestāstīt jaunajam pārim, lai saglabātos neliela intriga un pārsteiguma motīvi. Tomēr, lai ieplānotie pārsteigumi izdotos, pirms tam pavisam noteikti ir jānoskaidro no paša jaunā pāra, kas ir tās lietas, ko savā kāzu dienā viņi noteikti nevēlētos. Tādā veidā tiksiet pasargāti no nepatīkamiem pārsteigumiem.

  Foto GATIS LOČMELIS
  Foto GATIS LOČMELIS
 2. SADALIET PIENĀKUMUS!  Lai jaunā pāra kāzu dienu izbaudītu ne tikai līgava un līgavainis, bet arī paši vedēji, viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem ir veiksmīga pienākumu sadale. Vispirms izrunājiet ar pašu jauno pāri, kas no jums kāzu dienā tiek sagaidīts – vai jums jāuzņemas visa procesa organizēšana vai, piemēram, tikai viesību daļa. Tiklīdz būs skaidrs, ko no jums sagaida līgava un līgavainis, varat sadalīt pienākumus arī savā starpā. “Ir jāsaprot, kurš no vedējiem jūtas labāk un atraktīvāk publikas priekšā un tam tad arī vajadzētu uzticēt lielo runāšanu visa vakara gaitā. Ja tomēr publiskas uzstāšanās nepadodas nevienam no vedējiem, tad jāapsver doma par vakara vadītāju,” iesaka Arta Bondare.

  Foto LINDA LAUVA
  Foto LINDA LAUVA
 3. NEBAIDĪTIES LŪGT PALĪDZĪBU! Jau uzņemoties vedēju pienākumus,  jums vajadzētu apzināties, ka ne vienmēr visu būs iespējams paveikt pašu spēkiem. Tādēļ jau sākotnēji nevajag baidīties lūgt palīdzību – dažādu pienākumu paveikšanu var uzticēt kādam no kāzu viesiem vai pašu draugiem. Bet, ja tomēr visa ir par daudz, tad daļu no uzdevumiem var novirzīt arī profesionāļiem. Pārliecinieties, ka jums ir laba komunikācija ar kāzu vietas īpašniekiem vai pārvaldniekiem – ir ļoti svarīgi jau pirms kāzām atrunāt dažādus organizatoriskas dabas jautājumus, lai kāzu dienā neatgadās dažādi nepatīkami pārsteigumi (piemēram, neaizmirstiet uzdot jautājumu, kad jūs varēsiet sākt izdekorēt kāzu norises vietu – iepriekšējā vakarā vai tikai kāzu dienā, no tā būs atkarīgs arī laika plānojums).

  Foto JĀNIS RATNIEKS
  Foto JĀNIS RATNIEKS
 4. PAR NAUDU IR JĀRUNĀ! Lai kāzu organizēšanas gaitā nerastos pārpratumi, jau sākotnēji vajadzētu izrunāt gan ar jauno pāri, gan vedējiem pašiem savā starpā, cik lielu finansiālu ieguldījumu topošo kāzu sakarā esat gatavi sniegt. Nav noslēpums, ka, rīkojot kāzas, arī paši vedēji piedalās izmaksu segšanā, tādēļ jāsaprot, vai šajā jautājumā visi esat tā teikt vienā lapaspusē. Ja jaunais pāris no jums sagaida kādas īpašas aktivitātes viesiem, kas prasītu papildus izmaksas, kas jums varētu būt pārāk lielas, tad to jau laikus vajadzētu izrunāt ar pāri un atrast vislabāko iespējamo risinājumu kāzu kopējam budžetam.

  Foto BAZALY PHOTOGRAPHY
  Foto BAZALY PHOTOGRAPHY
 5. VEDĒJIEM JĀPAZĪST VIESI! Ieteikums visiem vedējiem – iepazīstieties ar viesu sarakstu jau laicīgi. Jo labāk pazīsiet viesus, jo vieglāk jums būs saprast, kādus uzdevumus katram viesim uzticēt, kā arī to, cik atsaucīgi vai tieši pretēji – neatsaucīgi, viņi varētu būt dažādās atrakcijās. Ja kāzās kā viesi paredzēti arī bērni, tad arī viņiem vajadzētu nodrošināt kādas īpašas nodarbes.

  Foto DIĀNA VEINBERGA
  Foto DIĀNA VEINBERGA
 6. PASAKIET PALDIES! Jūs kā vedēji būsiet vislabāk iepazinuši gan jauno pāri, gan kāzu pakalpojumu sniedzējus, tādēļ nevajag vairīties no publiskiem PALDIES arī viņiem. Ja kāzu norises vietas pārstāvji jums palīdzējuši krietni vairāk, kā iespējams viņu pienākumos ietilpst, to noteikti vajag uzsvērt, tāpat pasakiet paldies visiem jūsu palīgiem – tas dos gandarījumu kā viņiem, tā jums pašiem.

  Foto JĀNIS KONONS /kāzu rīkotājs CRYSTAL EVENTS
  Foto JĀNIS KONONS /kāzu rīkotājs CRYSTAL EVENTS
 7. BAUDIET ŠO DIENU UN PALĪDZIET TO IZBAUDĪT JAUNAJAM PĀRIM! Tomēr par visu vairāk Arta Bondare iesaka neaizmirst būt cilvēcīgiem. Būt vedēdjiem ir atbildīgs uzdevums un neapšaubāmi kāzu dienai ir jāgatavojas ar lielu atbildību un rūpību, tomēr nevar noliegt, ka pasaulē nav nekā garlaicīgāka par kāzām, kur vedēji visu lasa no lapiņas. Nepārvērtiet šo īpašo notikumu par smagu nastu, ļaujieties improvizācijai, ja kādos brīžos tāda ir nepieciešama un neļaujiet paši sev krist panikā, ja kaut kas nenotiek tā, kā bijā izplānojuši. Ir dzirdēti neskaitāmi stāsti par vedējiem, kas no skaistā notikuma nav izbaudījuši ne minūti, nemitīgi skrienot un risinot dažādas negaidītas situācijas. Pat, ja tā ir noticis, paņemiet laiku sev, lai pabūtu kopā ar jauno pāri, izsmietos, izdejotos un paceltu glāzi šampanieša par īpašo notikumu. Tā būs labākā dāvana ne vien jums pašiem, bet arī jaunajam pārim, kas redzēs, ka viņu vedēji ir laimīgi un apmierināti, nevis dienām ilgi negulējuši un pārguruši.

  Foto LINDA LAUVA
  Foto LINDA LAUVA