ZIEMAS ROMANTIKAS KULMINĀCIJA – BILDINĀJUMS SVĒTKOS

ZIEMAS ROMANTIKAS KULMINĀCIJA - BILDINĀJUMS SVĒTKOS
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /rīkotājs ILUTA PITERNIKA /dekorācijas AUGU MĀJA /vieta LNB

Ziema. Tā vienmēr asociējas gan ar aukstumu, gan siltumu – sirds siltumu, maigumu un mīlestību vienam pret otru.

Ziemas periods ir lielisks laiks, lai bildinātu savu mīļoto cilvēku, sirsnīgā Ziemassvētku vakarā ģimenes lokā, Jaungada sagaidīšanas ballītē ar draugiem vai divatā Svētā Valentīna dienas neizsīkstošās mīlestības un kaisles svētkos.

Foto BILLIJS LOCS
Foto BILLIJS LOCS

Interpretācijas var būt dažādas, bet svētku bildinājums nemainīgi paliek īpašs un vienmēr atmiņās paliekošs. Lai gan Latvijā bieži valda pieņēmums, ka bildinājums parasti tiek izteikts ļoti intīmā gaisotnē, tas tomēr neizslēdz, ka arī bildinājums var ietvert tuvākos cilvēkus jums apkārt. Pēdējā laika tendences liecina, ka arvien biežāk, šī visnotaļ romantiskā filmu cienīgā svētku bildināšanas tradīcija, ir ienākusi arī Latvijā, svētku laiks ir īpašs un romantisks un kādēļ, lai to nepadarītu vēl īpašāku, bildinot cilvēku, ar kuru vēlaties pavadīt kopā visu mūžu? Bildinot savu otro pusīti svētku laikā, varat sagādāt neaizmirstamas un brīnišķīgas atmiņas ne tikai paši sev, bet arī citiem, bet

galvenais ir izjust un izzināt savas otrās pusītes vēlmes un gaidas, jo topošā līgava var gaidīt ļoti privātu bildinājumu, cita atkal gaida publisku,

tāpēc ir svarīgi zināt viņas kvēlākos sapņus ne tikai par kāzām, bet arī bildināšanas vietu un veidu, lai tavai sirdsdāmai šis pārsteigums izvērstos par pozitīvu pārdzīvojumu, kuru neaizmirsīs nekad.

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY

Bildinājuma izteikšana svētku laikā ir kā apliecinājums tam, ka šie svētki nekad vairs nebūs vienkārši, tie būs jūsu saderināšanās svētki, kurus atzīmēsiet katru gadu, nekad tos neaizmirstot.

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY

Atceries, ka katra sieviete ir īpaša un neatkārtojama, ar savām domām un sapņiem, tāpēc pirms bildinājuma izteikšanas visu rūpīgi izplāno, lai gan vieta, gan pats bildināšanas veids būtu oriģināls.

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /rīkotājs ILUTA PITERNIKA /dekorācijas AUGU MĀJA /vieta LNB
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /rīkotājs ILUTA PITERNIKA /dekorācijas AUGU MĀJA /vieta LNB

ZIEMASSVĒTKU LĪGAVA

Arī Latvijā visnotaļ lielu popularitāti ir iemantojuši bildinājumi tieši Ziemassvētku laikā, jo tie ir ģimenes, cerību un piedošanas svētki.

Foto AINĀRS MAZJĀNIS
Foto AINĀRS MAZJĀNIS
 • Ja tavas sirds pavēlniece ir kautrīgas dabas, tad noteikti kā viena no radošākajām un sirsnīgākajām idejām bildināšanai Ziemassvētku laikā ir pašam izdomāta un sarakstīta īsa pasaka, kuras pamatā ir jūsu romantiskais, unikālais stāsts un kura jaunās nodaļas sākums ir rakstveida bildinājuma izteikšana.
 • Vari izveidot adventes kalendāru un kad pienāks Ziemassvētki, tad šokolādes vietā tava mīļotā atradīs saderināšanās gredzenu, kas būs lielisks un negaidīts pārsteigums.
 • Kā arī vienmēr elegants veids ir saderināšanās gredzenu iekārt eglītē vai gredzenu ielikt paštaisītā eglītes rotājumā ar aicinājumu kļūt par sievu.
 • Ja tava sirdsdāma neiebilst pret citu skatieniem, tad bildinājumu vari izteikt ģimenes vai draugu lokā, vai pat ar viņu starpniecību, piemēram, nofilmējot video vai izveidojot foto kolāžu, kur jūsu tuvākie cilvēki uz lapiņas ir uzrakstījuši dažādas mīļas lietas un video beigās parādās topošais vīrs ar bildinājumu. Varat to atskaņot, piemēram, Ziemassvētku vakarā, pirms kopīgas dāvanu izsaiņošanas vai vakariņām.
 • Kā viena no spilgtākajām Ziemassvētku tradīcijām latviešu kultūrā ir laimes liešana un zīlēšana, ko tradicionāli veica meitas, kuras raudzījās, vai tiks izprecinātas, palūdziet savai sirdsdāmai aizvērt acis un ielieciet plaukstā savu un viņas izlieto laimīti, kurā būtu iekārts saderināšanās gredzens, tad palūdziet atvērt acis un apskatīties, kas ir ielikts plaukstā un tad varat izteikt bildinājumu, ietērpjot to latviskā tradīcijā.
 • Ziemassvētku vakarā dodieties braucienā ar zirga pajūgu pa mežu vai jūras krastu, ieritinieties siltā segā un baudot vienam otru, izsaki bildinājumu, tas būs mīļš un intīms pārdzīvojums, kas noteikti patiks topošajām līgavām, kuras ir romantiskas un ļoti privātas būtnes.
 • Ja esi muzikāls, tad Ziemassvētku vakarā vari nodziedāt paša sakomponētu dziesmu, kuru vari izdziedāt kā mīlestības apliecinājuma serenādi un kā kulmināciju izteikt bildinājumu, to vari darīt gan divatā, gan ģimenes lokā.
 • Uzved savu mīļoto kādas baznīcas tornī un tur izsaki maģiskos vārdus, baznīca ir svēta un simboliska vieta laulībām, tādēļ šī noteikti būs skaista vieta bildinājumam.
Foto AINĀRS MAZJĀNIS
Foto AINĀRS MAZJĀNIS

SIMBOLISKAIS RITUĀLS GADU MIJĀ

Jaunā un vecā gada mija ir maģisks laiks, piepildīts ar nostalģiju par pagātni un sapņiem par nākotni. Grezni tērpi, salūts, šampanietis, laimīgi cilvēki apkārt. Vēl krāšņāks bildinājums nav iespējams. Jau par klasikas paraugstundu palikušais Jaunā gada bildinājums ir vienmēr aktuāls un romantisks.

 • Ja esat sabiedrības dvēseles un mīlat uzmanību, tad noteikti salūta kulminācija draugu lokā būs lielisks brīdis, kad izteikt bildinājumu, tas piedos simbolisku nozīmi jūsu jaunajam attiecību statusam, kā arī papildu svinīguma un krāšņuma sajūtu jūsu svētkiem.
Foto LIENE PĒTERSONE
Foto LIENE PĒTERSONE
 • Gadu mijā mēs visi cenšamies apņemties kādas lietas, kuras velētos piepildīt jaunajā gadā, ko tad parasti arī mēdzam apspriest ar saviem mīļotajiem. Šis ir lielisks brīdis, lai veidotu kopīgus plānus, tad kāpēc gan neuzrakstīt katram uz savas lapiņas savas gaidas un nenodot šo lapiņu otram. Lapiņā vari uzrakstīt tikai liktenīgo jautājumu vai arī partnera lapiņā norādīt, ka šeit taču nav uzrakstīts, ka mēs saderināsimies un tad izteikt bildinājumu. Šo ideju varat īstenot gan divatā, gan kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem.
 • Ja gribi savu mīļoto bildināt bez citu klātbūtnes, tad īsi pirms pusnakts varat ātri nozust no pārējo acīm uz uzkāpt uz jumta, attaisnojoties ar to, ka gribat būt divatā šajā maģiskajā laikā, klausoties laika atskaitē, skaties savai mīļotajai acīs un tieši pusnaktī izsaki bildinājuma vārdus.
 • Ja tavai otrajai pusītei patīk atraktivitātes, dejas, draugu un ģimenes sabiedrība un uzmanība, tad vari noorganizēt Jaunā gada sagaidīšanas flešmobu, kas būs negaidīts pārsteigums tavai otrajai pusītei un atraktīvs veids kā bildināt.
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
 • Ja sagaidīsiet Jaungadu divatā, tad dažādās vietās gan mājās, gan arī ārpus tām, izvieto zīmītes, kurās būsi norādījis kāpēc tieši viņa ir tava liktenīgā, kāpēc tu viņu tik ļoti mīli, bet dari to tā, lai šīs zīmītes viņa atrastu visas dienas garumā, piemēram, zem rīta kafijas tasītes noliec zīmīti, uzraksti uz spoguļa ko mīļu, mēteļa oderē piestiprini kopīgu fotogrāfiju, vietas, kur novietot šīs ziņas izvēlies pēc savas mīļotās ikdienas rutīnas un atbilstoši jūsu Vecgada vakara plāniem, kad visas zīmītes būs izlasījusi un atradusi, izsaki bildinājumu nometoties uz viena ceļa.

SVĒTIE MĪLESTĪBĀ

Kā romantiskās ziemas noslēdzošie svētki ir Svētā Valentīna diena, kuri neapšaubāmi ir visromantiskākie svētki gadā, viss ir tieši tā, lai katra sieviete varētu saņemt bildinājumu no sava mīļotā. Tāpēc šī diena ir kā radīta, lai ļautu vaļu savai fantāzijai un neordinārām bildināšanas idejām, pārveidojot jau esošās tradīcijas vai radot jaunas.

Foto INTA PHOTOGRAPHY
Foto INTA PHOTOGRAPHY
 • Kā viena no idejām var būt kādas meistarklases apmeklēšana, pirms tam visu rūpīgi saskaņojot ar darbiniekiem, lai pārsteigums izvērstos perfekts.
 • Ja jums abiem patīk dzīvnieki, tad noteikti varat apmeklēt kādu no dzīvnieku patversmēm, tas būs sirsnīgs randiņš ne tikai jums, bet sagādāsiet prieku arī dzīvniekiem, ar tiem izstaigājoties, paspēlējoties, bet pirms tam varat saskaņot ar personālu, ka kādam konkrētam dzīvnieciņam iekārsiet kaklā saderināšanās gredzenu, tādā veidā, bildinot savu mīļoto un iespējams, ka beigās arī tiksiet pie jauna mājas mīluļa. Pēdējā laika saderināšanās trendi rāda, ka tieši dzīvnieku siksniņās iekārts saderināšanās gredzens ar bildinājuma tekstu ir īpaši mīļš un aktuāls. Kā arī šī ideja derēs tiem, kuriem jau ir kāds mājas mīlulis.
 • Svētā Valentīna dienā ir ierasts pasniegt savai otrajai pusītei kādu jauku dāvanu, piemēram, vari izveidot jūsu kopīgu bilžu albūmu ar maziem stāstiņiem, kuri palīdzēs jums labāk atcerēties visus jaukos brīžus kurus esat piedzīvojuši un pēdējā lapaspusē ieraksti savu bildinājuma tekstu, tas būs kā jauks pārsteigums un simbolisks stāsta turpinājums.
 • Ja tava topošā līgava ir klasiskās mūzikas cienītāja, tad varat Valentīna dienas vakarā apmeklēt kādu operas izrādi un bildinājumu izteikt greznajā Latvijas Nacionālās operas un baleta balkonā.
Foto INTA PHOTOGRAPHY
Foto INTA PHOTOGRAPHY
 • Vai ja esat grāmatu lasīšanas mīļotāji, tad noteikti, kā vienu no īpaši skaistām bildināšanas vietām vari izvēlēties Gaismas Pili.
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /rīkotājs ILUTA PITERNIKA /dekorācijas AUGU MĀJA /vieta LNB
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /rīkotājs ILUTA PITERNIKA /dekorācijas AUGU MĀJA /vieta LNB
 • Rundāles pils un Rūmenes muiža ir tikai pāris no skaistākajām un romantiskākajām vietām Latvijā. Šīs ir lieliskas vietas ne tikai kāzu ceremonijai, bet arī bildinājuma izteikšanai, to novērtēs īpaši romantiskas un klasiskas sievietes.
Foto GATIS LOČMELIS /http://www.gatislocmelis.com
Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com
 • Ja esat dabas mīļotāji un mīlat sportisku atpūtu svaigā gaisā, tad  vari izplānot pastaigu pa kādu dabas taku vai slēpošanas trases apmeklējumu un sniegā ierakstīt liktenīgos bildinājuma vārdus.
 • Jums noteikti ir kāda īpaša satikšanās vieta, kādā parkā, restorānā vai muzejā, atceries par šo vietu un aizved savu mīļoto tieši tur, tas būs kā jauks ceļojums laikā.
Foto GINTS FREIMANIS
Foto GINTS FREIMANIS
 • Ja tava mīļotā ir mākslas un kultūras cienītāja, tad varat apmeklēt Latvijas Mākslas muzeju, kurā satiekas klasiskās un mūsdienu vērtības.

Saprotot, ka mūsdienās ar katru brīdi ir grūtāk izdomāt neordināras idejas kā bildināt savu otru pusīti, mēs iesakām vecās labās idejas transformēt jaunās, jo viss jaunais ir labi aizmirsts vecais, bet

galvenais ir izzināt savas mīļotās sievietes vēlmes, interesējošās lietas un vietas, lai bildinājums izdotos nevainojums un sagādātu neizsakāmu prieku un laimi jums abiem.

12074497_1038091012903009_7035287853374842606_n
Foto GINTS FREIMANIS