VISUDAROŠAIS UN VAROŠAIS SPĒKS – KĀZU RĪKOTĀJS

kāzu aģentūras
Kāzu rīkotājs CHOCOLATE EVENTS

Kāzu rīkotāji vairs nav kaut kas tāds, ko redzam vien romantiskajās Holivudas filmās. Gribētos teikt, ka ar romantiku kāzu rīkotājam maz sakara. Tā tiks atstāta jaunā pāra ziņā, kamēr kāzu organizatori parūpēsies par visu pārējo, tai skaitā, atrisinās visas krīzes situācijas (ja tādas būs, bet visticamāk, ka būs) un kļūs teju par Makgaiveru, kas spēj paveikt visu. Lai neuzgrūstu šo nastu uz savu draugu, vedēju vai sliktākajā gadījumā – paši saviem pleciem,

kāzu rīkotājs aizvien ir viens no lielākajiem must have.

LĪGAVĀM.LV devās pie vairākām kāzu aģentūrām, lai noskaidrotu, ko tad tās īsti dara.

Izvēlies savu kāzu rīkotāju šeit: TOP kāzu rīkotāji

KĀDĒĻ izvēlēties kāzu rīkotāju?

Alise Kolosova, pasākumu aģentūras Alise Kolosova boutique event planning radītāja, norāda, ka pat, ja ir skaidra vīzija, kā visam jābūt, vienmēr pastāv izaicinājums atrast trešās puses, kas spētu to realizēt. “Kāzu rīkotājs ik dienu ciešā sadarbībā strādā ar trešajām pusēm. Rīkotājiem ar pieredzi ir izkristalizējušies labākie no tiem un piemērotākie katru kāzu formātam. Zināms to darba stils un precīzas izmaksas, kā arī nereti rīkotājiem tiek dotas labākas cenas ilgās sadarbības dēļ,” tā Alise.

Foto BAZALY PHOTOGRAPHY
Alise Kolosova Boutique event planning /Foto BAZALY PHOTOGRAPHY

Kā ļoti nozīmīga priekšrocība, algojot kāzu rīkotāju, ir gluda kāzu dienas norise. “Pēc pieredzes saku, jo škietami vieglāk viss noris, jo rūpīgāk izplānota bijusi diena.

Pāris un vedēji var mierīgi baudīt dienu, kas parasti paskrien nemanot, nevis satraukties, cikos piegādās torti vai galdu kartiņas sakārtotas pareizi un vai fotogrāfs nepalaidīs garām pirmā valša iemūžināšanu.”

Pasākumu aģentūras Chocolate Events direktore Sindija Vilde-Spinga nosauc dažus no svarīgākajiem iemesliem, kādēļ kāzu organizēšana tomēr būtu jāuztic aģentūrai.

 1. Pārim būs mazāk stresa un vairāk brīva laika pašiem sev, lai varētu izbaudīt savu īpašo dienu.
 2. Aģentūrai pavisam noteikti būs lielāka pieredze, nekā “kāzas pirmo reizi”, tādēļ samazināsies dažādu neparedzamu notikumu iespēja, kā arī strīdi ģimenē un ar draugiem par kāzu norisi.
 3. Pie tam parasti kāzu rīkotāji kļūst par cilvēkiem, uz kuriem var paļauties jebkurā ar kāzu norisi saistītā jautājumā, viņi reizēm ieņem pat psihologa funkciju.
 4. Aģentūra būs tā, kas spēs dot radošu pienesumu kāzu scenārijam un realizēt dažādas interesantas idejas.
Kāzu rīkotājs CHOCOLATE EVENTS
Kāzu rīkotājs CHOCOLATE EVENTS

KĀDUS pakalpojumus piedāvā kāzu rīkotāji?

Pasākumu aģentūras Goldfish direktore Kristīne Strazda norāda, ka jebkurai aģentūrai ir jāspēj nodrošināt kāzu pārim pilns serviss, sākot ar aktuālo sezonas ziedu izvēli dekorācijās, kāzu ielūgumu izgatavošanu, fotogrāfa izvēli, mūziķu atlasi, dekoru kāzu tortei, ēdinātāju atlasi un citas nianses, par kurām ikdienā liela daļa pāru nemaz neaizdomājas. Viņa ir pārliecināta, jo vairāk pāris uzticēsies aģentūrai, tai nododot visus darbus un atbildības saistībā ar kāzu organizēšanu, jo lieliskāks rezultāts ir gaidāms kāzu dienā.

Bet tomēr iespējams, gatavojoties savām kāzām, jūs uzdodat sev jautājumu, kāds kāzu rīkotājs jums galu galā ir nepieciešams?

Vispirms jau noteikti – profesionālis. Tādēļ pirms teikt JĀ kāzu rīkotājam, vajadzētu pārbaudīt atsauksmes par viņu un aģentūru. Otrkārt, jāsaprot, vai vēlaties kāzu rīkotājam uzticēt visu savu kāzu organizēšanu – no gredzeniem līdz kāzu ceļojumam vai, piemēram, tikai svinību organizēšanu.

Kāzu rīkotājs GOLDFISH /Foto Mārtiņš Plūme
Kāzu rīkotājs GOLDFISH /Foto Mārtiņš Plūme
 • Pilna servisa kāzu rīkotājs

Pilna servisa kāzu plānotājs darīs visu – no paša sākuma līdz uzvarošām beigām. Izstrādās tehnisko scenāriju, palīdzēs izvēlēties vietu, kārtos visu ar trešajām pusēm, piekārtos kleitu, kad to vajadzēs un izklaidēs kāzu viesus.

Pilna servisa kāzu rīkotājs būs nepieciešams tiem, kas ieplānojuši lielas un loģistiski sarežgītas kāzas, kā arī tiem, kas savā kāzu dienā vēlas domāt ne par ko citu, kā vienīgi viens otru.

Kāzu aģentūras Crystal Events direktore Sigita Daniliča stāsta, ka, nodrošinot pilna servisa kāzas, aģentūras komanda parūpēsies par kāzu dienu, sākot no pirmās tikšanās reizes līdz mirklim, kad viens otram teiksiet JĀ. Lai to sasniegtu, vispusīgs kāzu koncepts ietvers:

 • Iepazīšanās konsultāciju, kāzu budžeta plānošanu;
 • Radošā un tehniskā scenārija izstrādi;
 • Līgavas un līgavaiņa tēla izveidi (frizieris, stilists, vizāžists, grims);
 • Dizainu un kopējo noformējumu;
 • Papīrlietu dizainu – ielūgumi, galda kartes, viesu grāmatas;
 • Laulību ceremonijas un svinību vietas atlasi un rezervēšanu;
 • Foto un video servisu;
 • Vakara vadītāja, mūzikālā noformējuma un citu mākslinieku piesaisti;
 • Emocionālo atbalstu
Crystal events/ Foto JĀNIS RATNIEKS
Kāzu rīkotājs CRYSTAL EVENTS / Foto JĀNIS RATNIEKS
 • Daļēja servisa kāzas

Ir pāri, kas kāzu rīkotājus nolemj piesaistīt, piemēram, tikai dekorēšanai vai kāzu scenārija izstrādei. Piemēram, aģentūra Crystal Events nodrošina tādus kāzu pakalpojumus, kā vizuālais koncepts un dekorēšana; laulību ceremonijas organizēšana un dekorēšana; līgavas un līgavaiņa vizuālais tēls; pasākuma norises koordinēšana un pat bildinājums.

Bet īpaši izceļamas ir SOS jeb pēdējā brīža kāzas, kas noderēs tiem pāriem, kas neilgu laiku pirms kāzām tomēr sapratuši, ka būs nepieciešama palīdzība kāzu organizēšanā.

Kā atsevišķu pakalpojumu Crystal Events nodrošina arī inventāru nomu, kur ietilpst gan mēbeles un tekstillietas, gan trauki un dizaina aksesuāri.

Arī pasākumu aģentūras Bannte vadītāja Inga Bērziņa norāda, ka, lai gan nepozicionē sevi kā dekoratori, tomēr bez pilna servisa kāzu organizēšanas, vajadzības gadījumā nodrošina arī tikai dekorēšanas pakalpojumus. “Tomēr es vēlos atgādināt, ka viss kāzu noslēpums neslēpjas dekorēšanā, bet gan detaļās. Ir lietas, ko dekorators nedarīs, bet tas būs jāpaveic kāzu organizatoram, tādēļ nevajadzētu maldināt sevi – dekorators darīs to, kas viņam jādara, bet neatbildēs arī par fotogrāfa vai mūziķu koordinēšanu uz vietas,” stāsta Inga.

bannte
Kāzu rīkotājs bannté | skaistiem svētkiem / Foto Liene Pētersone
 • Konsultants 

Ja tomēr esat nolēmuši, ka visus organizatoriskos jautājumus paveiksiet paši ar vedēju un draugu palīdzību, tad var lieti noderēt kāzu jomas profesionāļu lekcijas. Tādas piedāvā vairākas kāzu aģentūras un pozitīvi, ka šādu lekciju cenas visbiežāk nav ļoti augstas, bet tajās var uzzināt pamatlietas, ar kurām noteikti jārēķinās, organizējot kāzas.

KĀ veidojas kāzu budžets?

Viens no kāzu rīkotāja galvenajiem uzdevumiem viennozīmīgi ir reālistiska kāzu budžeta saplānošana. Dace Miezīte stāsta, ka Kāzu Aģentūrai pamatā ir vidēja un VIP budžeta kāzas, tomēr katru gadu ir daži pāri, kuriem arī ar mazu budžetu tiek atrasts kopīgs risinājums. “Te gan jāpiebilst, ka nevis mēs izvēlamies, kādā budžetā rīkot kāzas, bet, iepazīstinot klientu ar tirgus situāciju, viņš pats var izdarīt izvēles, kādās izmaksu robežās vēlas katru pakalpojumu. Piemēram, kāzu fotogrāfa honorārs ir 450-1500 eiro un pāris pats izdara izvēli. Tieši tāpat ir ar jebkuru kāzu pakalpojumu – tādā veidā veidojas klienta kāzu budžets,” skaidro D. Miezīte. Viņa iesaka pāriem neekonomēt uz organizatoriskajām lietām, tai skaitā, kāzu vadītājiem, ēdinātājiem un citām pozīcijām.

“Pāriem ir objektīgi jāizvērtē, kas patiesi ir vajadzīgs kāzu dienā, lai realizētu savu sapni un kas savukārt var tikt atlikts malā.

Ja jāekonomē, tad labāk to darīt uz pārmērīga šika vai smukuma rēķina, bet ne tam, kas ir patiesi svarīgs, piemēram, maršruta izbraukšana un kvalitatīva ēdināšana”.

Kāzu aģentūra Mīlestība
Dace Miezītes “Kāzu aģentūra”

Tomēr, nolīgstot kāzu rīkotāju, jārēķinās ar to, ka katrai aģentūrai būs savi izcenojumi, kas parasti nemainīsies atkarībā no kāzu budžeta. “Ikvienam kāzu rīkotājam ir minimums, zem kā viņš nevēlēsies strādāt. Jo mazāks kāzu budžets, jo vairāk varētu ciest pati kāzu ideja.Ja nav atbilstoša kāzu budžeta, tad tā ir ilūzija, ka jāņem kāzu organizators, lai dabūtu visus pakalpojumus lētāk caur viņu.

Organizators nozīmē to, ka kāzās viss būs izdarīts, nevis to, ka viņš prasīs atlaides visiem saviem sadarbības partneriem,”

stāsta Bannte vadītāja Inga Bērziņa.

Tomēr neatkarīgi no tā, vai jūsu kāzas organizēs kāzu aģentūra, jūsu vedēji, draugi, ģimene vai galu galā – jūs paši, svarīgākais, ko atcerēties – tā ir tikai un vienīgi jūsu diena, kuru izdzīvot tieši tādu, kā vēlaties un esat izsapņojuši!

Izvēlies savu kāzu rīkotāju šeit: TOP kāzu rīkotāji