SAGAIDI KĀZAS IDEĀLĀ FORMĀ

SAGAIDI KĀZAS IDEĀLĀ FORMĀ
Foto MĀRTIŅŠ PLŪME

Tava īpašā diena tuvojas un tu zini, ka visi acu skati būs vērsti tavā virzienā. Neapšaubāmi, ja tavas acis mirdzēs no laimes, tu būs skaista, taču kāpēc gan neizdarīt visu iespējamo savā labā un apburt savu topošo vīru un kāzu viesus ar lielisku fizisko formu un mirdzošu sejas ādu? Ar padomiem par sejas un ķermeņa kopšanu vislabākā rezultāta sasniegšanai dalās vadošā estētiskās kosmetoloģijas augstskola Latvijā – Kosmetoloģijas koledža.

SĀC LAICĪGI

Ja līgava patiesi vēlas būt lieliskā formā un iegūt starojošu ādu savā kāzu dienā – ir jāsāk laicīgi. Kā atzīst Kosmetoloģijas koledžas lektore, skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā Rūta Žagare, mēnesis pirms kāzām ir stipri par vēlu. Jo īpaši tas attiecas uz ķermeni koriģējošām procedūrām. Vislabākais būtu uzsākt savu gatavošanos jau tūlīt pēc bildinājuma un turpināt visu laulības dzīvi. Šķiet utopiski? Nebūt nē! Ir tikai jāsper pirmais solis.

APMEKLĒ SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTU

Kāzas ir lielisks attaisnojums sevis lutināšanai! Vislabāk sasniegt līgavas mērķus palīdzēs sertificēts profesionālis. Skaistumkopšanas speciālisti kosmetoloģijā ir plaša profila speciālisti, kas pārzin gan uztura, gan sporta un skaistumkopšanas jomas. Viņi lieliski spēs izstrādāt plānu jaunajai līgavai savu mērķu sasniegšanai – sejas kopšanas plānu, ķermeņa koriģējošo procedūru plānu un uztura ieteikumus. Tas viss nepaliks bez rezultātiem! Ja finanses neļauj brīvi apmeklēt šādu speciālistu – pietiks arī ar pāris reizēm iedvesmas gūšanai!

aizej pie specialista

BAUDI MANDEĻU PĪLINGU

Katrai līgavai ir svarīgi zināt, ka tas ir viens no nedaudzajiem pīlingiem, kuru drīkst veikt arī vasarā: tam nepiemīt fotosensibilizējoša iedarbība un tas neveicina pēc pīlinga hiperpigmentācijas veidošanos. Mandeļu pīlinga procedūra ir patīkama, aizņem apmēram 50 minūtes, pēc tās āda izskatās svaigāka un sakoptāka, bez apsārtumiem. Pēc 3-4 dienām jutīgai ādai var parādīties lobīšanās, kas nekavē sociālo aktivitāti un ātri pariet. 
Atkarībā no vēlamā rezultāta mandeļu pīlingu veic regulāri reizi 3-4 nedēļas vai kursa veidā – 3-8 procedūras reizi 7-10 dienās. Ar šādu kopšanu āda vienmēr priecēs tevi ar labu krāsu un būs nevainojami gluda.

MITRINI ĀDU

Āda ir gluda, tvirta, elastīga, veselīgā krāsā, bez dziļām grumbām – jo tā ir pietiekami mitrināta. Lai āda labi izskatītos, tai veiksmīgi jātiek galā ar vienu no svarīgākajiem uzdevumiem – mitruma saglabāšanu. Dzīvas šūnas pastāv tikai ūdens vidē. Ūdens trūkums palēnina vielmaiņas procesus – sausa āda lēnāk atjaunojas.

Iekļauj savā ikdienā kopšanas produktus, kuru sastāvā ir hialuronskābe, kurai piemīt ūdeni piesaistošas īpašības- tas nodrošina redzamu un jūtamu ādas stāvokļa uzlabojumu, jo tā veido neredzamu, elastīgu, plānu pārklājumu ādai, tāpēc āda izskatās, jaunāka, elastīgāka, tonizēta. Ar kontrastvannām un maskām ir iespējams stimulēt ādas asinsriti un tādējādi ietekmēt ātrumu, ar kādu āda saņem ūdeni no dermas asinsvadiem. Mitrinot ādu, Līgava iegūst tik daudz – sīku grumbiņu izlīdzināšanos, tumšo loku izzušanu zem acīm un gaišākas nokrāsas ādu!

RELAKSĒJIES

Visiem zināms, ka kāzas ir, lai arī patīkams, bet stress. Stresu uzskata arī par psoriāzes un pūtīšu veidošanās faktoru, kas veicina ādas šūnu un pastiprinātu tauku izdalīšanos. Šīs teorijas vēl nav pierādītas, bet tomēr ir zināms, ka stress viennozīmīgi ietekmē imūnsistēmu. Lai līgava palīdzētu savai imūnsistēmai, ir ieteicamas relaksējošas masāžas vai SPA procedūras. Ja nav ideju kādu masāžu izvēlēties, tad var minēt ajūrvēdas masāžu, Čampi galvas masāžu, SPA šokolādes masāžu un citas, ko piedāvā Latvijas lieliskie skaistumkopšanas un SPA saloni.

VEIC NOZĪMĪGĀKĀS KOREKCIJAS

Ja līgavai ir vēlme veikt kādu nopietnāku sejas korekciju, piemēram, filleru, botulīntoksīnu injekcijas (Botox) utt., tad to vēlams veikt ne vēlāk kā 2-3 mēnešus pirms kāzām. Ir jāatceras, ka šīs ir nopietnas procedūras. Ir daudz dažādu veidu, kā samazināt vai vispār izvairīties no komplikācijām. Bez šaubām svarīga ir pareizo produktu izvēle. Tomēr tik pat svarīga (un pat svarīgāka) ir pareiza ievadīšanas tehnika, speciālista prasmes. Tikai abu šo aspektu apkopojums (preparāts un profesionalitāte) sniegs vislabāko rezultātu un samazinās vai novērsīs komplikāciju risku.
Visas injekciju tehnikas, izņemot Botox, var veikt ārstniecības personas, kas ieguvušas sertifikātu šajās metodēs. Botox var veikt tikai ārsti ar sertifikātu šajā metodē.

inejkcijas

SABALANSĒ UZTURU

Ja nav iespējams to darīt jau gadu pirms, tad vismaz pāris mēnešus pirms kāzām nepieciešams sabalansēt uzturu, t.i., neko nepārspīlēt, bet sekot, lai ikdienā uzņemtu gan olbaltumvielas, gan ogļhidrātus, gan taukus. Mazāk saldumus, treknu un sāļu. Nekādā gadījumā neieturēt kādu apšaubāmu, pirms tam nezināmu vai drastisku diētu. Organisms kā atbildes reakciju var censties saglabāt savus resursus. Noteikti ir jādzer ūdens -līdz 2l d/n . Tas ne tikai mitrinās ādu, bet  arī izvadīs toksīnus no organisma.

sabalanset uzturu

VEIC ĶERMEŅA KORIĢĒJOŠĀS PROCEDŪRAS

Ķermeņa koriģējošas procedūras, ja tādas nepieciešamas,  ir jāsāk veikt ļoti laicīgi – mēnesi pirms kāzām būs sen par vēlu. Vislabāk uzsākt ar limfodrenējošām procedūrām, tad turpināt ar masāžām un aparātprocedūrām.
Un noteikti jo ātrāk, jo labāk sākt nodarboties ar sev patīkamām fiziskām aktivitātēm – vislabāk ar aerobām slodzēm svaigā gaisā (skriešana, nūjošana, riteņbraukšana, skrituļošana vai arī peldēšana un dažādas fitnesa nodarbības).

kermeni korigejosas procedurs

NEEKSPERIMENTĒ ĪSI PIRMS KĀZĀM

Gatavojoties kāzām, galvenais nevajadzētu sākt eksperimentēt ar procedūrām – tas var beigties ar negaidītām sekām – ādas jutīgums, apsārtums, alerģiskas reakcijas vai tūska. Neviena no šīm lietām nav vēlama kāzu dienā!

G&E_0046
Foto EVA HAUKA / DACE MANFELDE

Taču visbūtiskākais, kas ir jāatceras līgavai, ka viņa noteikti būs visskaistākā, ja blakus būs mīlošs līgavainis!

Raksts tapis sadarbībā ar Kosmetoloģijas koledžu.

Skati KĀZU SKAISTUMKOPŠANAS piedāvājumus šeit: KĀZU SKAISTUMKOPŠANA