KĀZU DEKORĀCIJU VIEGLUMS UN POSTS? IEVIEŠAM SKAIDRĪBU

KĀZU DEKORĀCIJU VIEGLUMS UN POSTS? IEVIEŠAM SKAIDRĪBU
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /Dekorācijas MINT DECO

Ko nozīmē gatavošanās kāzām?

Pirms es pati nebiju precējusies, man bija milzīga ilūzija, ka viss ir tik vienkārši, skaisti un viegli. Tāpēc vien, ka esmu laimīga un pārņemta ar savām kāzām, visam jānorit bez aizķeršanās. Un manējās, protams, būs vis, vis, vis….kāzas. Likās, ka viss pats slīd rokās iekšā un idejas līst kā no pārpilnības raga. Ne tikai nomodā, bet arī sapņos es jau simtiem reižu biju uzvilkusi kāzu kleitu, pasūtījusi līgavas pušķi, izrunājusies ar fotogrāfu, atradusi mašīnu, karieti, zirgu un miljons citas lietas. Man, personīgi, pirmās pamatīgās galvassāpes sagādāja kurpju izvēle.

Tikko pat ienāca prātā ideja, ka būtu interesanti veikt tādu kā aptauju/sociālo pētījumu – uz ko līgavas, nu jau sievas tā kārtīgi “uzkārās”, plānojot kāzas. Un “uzkārt” var jebkas. Patīk kleita, varētu nopirkt, bet nav tavs izmērs, jāmeklē šuvēja. Nesezona tavām mīļākajām puķēm? Nevar atrast kūku cepēju, kura cukura vietā pievienotu dateles? Neizdodas atrast make-up speciālisti? Atcerieties, ka tieši ar šo personu noteikti vajadzētu tikties jau pirms lielā notikuma, jo kāzu grims pirms tam noteikti ir jāizmēģina. Jāsaprot vai domājiet un redziet līdzīgi.  Dažreiz vienkārši ir par maz informācijas, zināšanu, lai viss izdotos ne-vai-no-ja-mi.

Šoreiz baudīsim skaistumu ar acīm, jo sirdī jau vairs nav vietas – tur viss pilns ar mīlestību.

LifeisLife-391
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /Dekorācijas MINT DECO

Kā saprast ko, cik daudz, kad dekorēt?

Ziedu kompozīcijas, sveces, galda kartes, galdiņi brīvā dabā, dekorācijas pie jūras. Kā neapmaldīties piedāvājumā un izvēlēties? Tik ļoti gribas redzēt glītu un saprotamu TO DO LIST. Bet, kas nav mazsvarīgi, saprast arī cik tas izmaksās. Kādi vispār ir priekšnosacījumi, lai rēķinātu izmaksas.

Esam aicinājuši Ilutu Piterniku no MintDeco mums atbildēt uz šiem jautājumiem.

Iluta: ”Ja saņemam jautājumu – cik maksā kāzu dekorēšana – bez jebkāda papildus detalizēta info, smaidot nopūšamies – atkal…. Tas būtu tas pats, kas pajautāt, cik maksā uzbūvēt māju.”

Uz jautājumu – cik maksā kāzu dekorēšana – iespējams atbildēt, ja ir zināms:

  • kāzu sezona un datums (noslodze, kā arī atšķiras ziedu piedāvājums);
  • svinību vietas nosaukums un tās atrašanās vieta (citas zāles ir lielas, citas mazas, dažās var kaut ko stiprināt pie griestiem, dažās neko, dažās ir mēbeles, dažās tukša zāle utt.);
  • viesu skaits;
  • galdu veids (apaļie, garais) un to skaits;
  • kāzu stils;
  • dekorējamās zonas (svinību zāle, fotostūris, welcome zona, pārsteiguma vieta dabā, mičošanas vieta, ceremonijas vieta utt.);
  • īpašās vēlmes;
  • aptuvenais dekorēšanai paredzētais laiks
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /Dekorācijas MINT DECO
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /Dekorācijas MINT DECO

Tātad, mīļas dāmas, iesaistot savus vīriešus, pamatplānošanas darbiņš un atbildes uz būtiskākajiem jautājumiem ir jāieliek jūsu pašu pūriņā pirms dodieties pie profesionāļa. Un mēs jums dodam špikeri, lai sagatavotos.

Nav mazsvarīgi arī izvēlēties krāsu, kas radītu vienotu iespaidu par gaumīgu kāzu plānošanu.

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /Dekorācijas MINT DECO
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY /Dekorācijas MINT DECO

Saderināšanās gredzens

Iespējams, jūsu saderināšanās gredzens ir ar burvīgu dārgakmeni. Vienalga vai tas ir zaļš smaragds, sarkans rubīns. Dzeltens safīrs, zils tirkīzs vai dimants, jūs variet pieskaņot galda klājumu, galda kartes, dekorācijas tieši sava gredzena tonī.

Kāzu kleita

Vai tā būtu sniegoti balta, krēmīga vai jebkādā cita krāsā – arī tā var būt par paraugu tam, kādas krāsas dekorācijas izvēlēsieties.

Ziedi

Es pazinu līgavu, kura bija pilnīgā sajūsmā par lilijām. Jau kāzu ielūgumos viņa bija ierakstījusi: “Ja vēlaties dāvināt mums ziedus, tad mēs ļoti priecātos par lilijām.” Tas bija gan atvieglojums viesiem, gan lilijas kalpoja kā galvenais zieds baznīcas, galda un pat kāzu auto dekorējumos. Rezultātā – liliju bija tik daudz un visas jaunajam pārim.

Foto KLAIDS LIELBIKSIS /Dekorācijas MINT DECO
Foto KLAIDS LIELBIKSIS /Dekorācijas MINT DECO

Brīnišķīgi, gaumīgi un atvieglojoši ir ievilkt tādu kā galveno vadlīniju, kas caurvijās vairākiem gatavošanās procesiem.

Arī pašu ideju procesu var pārvērst par piedzīvojumu. Radiet sev vidi un noskaņu, lai izdotos atrast pārsteigumus, kurus vēlāk arī realizēt.

Elpojiet dziļi, šodien manīju jau pirmo putnu kāsi atlidojam. Pavasaris tuvojas. Lai mums visiem mierīga gatavošanās karstajai kāzu sezonai!