KĀZAS VIETĀ, KO NEVIENS NEVAR ATŅEMT – PRIEŽU MEŽĀ!

KĀZAS VIETĀ, KO NEVIENS NEVAR ATŅEMT – PRIEŽU MEŽĀ!
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Laura un Andis Arnicāni apprecējās šovasar, piedzīvojot un izdzīvojot savu pasaku stāstu mežā. Abi ir jauni, radoši un savā būtībā piedzīvojumu meklētāji. Un abi, esot kopā jau deviņus gadus, izauguši roku rokā ar savām attiecībām. Viņu stāsts ir īpašs un lauž stereotipus, ka kāzām jānotiek tikai zem baltām teltīm vai krāšņās pilīs. Kāzas var notikt arī Langstiņu mežā, kādēļ gan ne?
Laura un Andis ir kopā jau gandrīz deviņus gadus, līdz ar to izauguši kopā ar savām attiecībām. Ilgstoši dzīvojuši dažādās valstīs, pēdējos divus gadus abi ir atpakaļ Latvijā un atzīst, ka meklē savu ceļu. Andis ur fotogrāfs, projektu vadītājs un lielisks pavārs, bet Laura darbojas mārketingā. “Mūsu ceļš ir bijis diezgan krāšņs, jo daļu laika esam padzīvojuši dažādās valstīs. Četrus gadus esam dzīvojuši un mācījušies Amsterdamā, kuru laikā abi aizbraucām apmaiņas studiju programmā. Andis uz Honkongu, bet es uz Austrāliju. Pirms un pēc sava brauciena ceļojām pa Āziju, kas ļāva patestēt attiecības ekstrēmos apstākļos,” smaidot stāsta Laura.

Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY
Foto LIFE IS LIFE PHOTOGRAPHY

Kāzas izplāno divu mēnešu laikā

Lai gan abi kopā ir jau gandrīz desmitgadi, saderinājās vien pusgadu pirms kāzām, bet kāzas abi izplānoja divu mēnešu laikā, ļaujoties riskēt piepildīt savu sapni par kāzām mežā. “Mūsu plāns bija mazas, mīļas, ģimeniskas kāzas, bez lielas balles, un tā arī viss notika.

Mēs paši izdomājām un izsapņojām savas kāzas, bet mums bija talantīga draugu komanda, kas ļāva tam visam patiešām notikt.

Mēs šo draugu grupiņu, kas metās palīdzēt, saucām par komiteju, jo viņi palīdzēja tikt galā ar visu. Ļoti palīdzēja un īstajos mirkļos pieslēdzās arī mūsu ģimenes,” atminas Andis.

Foto LINDA LAUVA
Foto LINDA LAUVA

Priežu mežs – īstā vieta!

Tomēr – kāzas mežā! Vai tas nešķita pārlieku riskanti? “Mēs par kāzām mežā bijām runājuši jau senāk, bet tas šķita ārkārtīgi sarežģīti – ja nu līst, ja nu ir auksts laiks, ja nu… Bet tad, kas pienāca lielā plānošana, sapratām, ka viss ir izdarāms. Mums bija tikai jānodrošina, lai mūsu ciemiņi ir mierīgi par pasākumu un zinājām, ka tad viss izdosies. Mēs bijām uzslējuši telti, sarūpējuši pledus, ja kādam paliek auksti. Tas arī radīja miera sajūtu, ka visi ir drošībā.

Foto LINDA LAUVA
Foto LINDA LAUVA

Mežs mums ir ļoti tuvs, it īpaši priežu mežs, tāpēc kāzas notika starp priedēm.

Anda vecāki mums parādīja vienu īpašu vietu Garkalnes mežā, un uzreiz sajutām, ka tā ir īstā. Tas bija mazs ielociņš ar pauguriem apkārt, kas radīja intīmu sajūtu.

Tagad smejamies, ka neviens mums nevar atņemt mūsu kāzu vietu, jo tas ir mežs.

Tā nav kafejnīca, kurā pēc tam precas vēl daudzi, bet mūsu mazais meža nostūris, kurā regulāri atgriežamies. Šobrīd priežu meži šķiet vēl mīļāki kā iepriekš. Tās bija īstas sapņu kāzas ar krietnu devu romantikas! Priežu mežs, viss lampiņās, skaisti izrotāts, gards ēdiens un dzērieni un jautras aktivitātes. Oficiālais pasākums bija līdz 11 vakarā, bet mēs paši ballējāmies līdz pat četriem no rīta. Viesu vidū bija 30 cilvēki – tuvākie ģimenes locekļi un draugi,” stāsta Laura.

Foto LINDA LAUVA
Foto LINDA LAUVA

Īstas Pinterest kāzas!

Īpašo mirkļu Lauras un Anda kāzās bijis daudz.

 1. “Pirmkārt, tas noteikti bija mirklis, kad nācu pie altāra ar savu tēti. Tad es pirmo reizi ieraudzīju, kā mežs bija pārvērties par kāzu vietu, un uzreiz skaļi iesmējos, ka mums ir īstas Pinterest kāzas.

  Foto LINDA LAUVA
  Foto LINDA LAUVA
 2. Otrkārt, noteikti pati ceremonija. Mēs oficiāli kļuvām par vīru un sievu jau divas nedēļas pirms, jo kāzās vēlējāmies, lai mūs salaulā kāds tuvs cilvēks, kas pateiks īstos vārdus. Mūs salaulāja ļoti tuva ģimenes draudzene un ceremonija izvērtās skaista un nepiespiesta.

  Foto LINDA LAUVA
  Foto LINDA LAUVA
 3. Treškārt, tā bija instrumentu spēlēšana. Mums uz kāzām bija saorganizēti perkusiju instrumenti un plānojām cilvēkiem iedot, lai mazliet kopā uzspēlējam. Visi sēdējām aplī spēlējām instrumentus, un es ielecu dejot pa vidu ar savu tamburīnu. Tas tik bija mirklis!

  Foto LINDA LAUVA
  Foto LINDA LAUVA
 4. Un visbeidzot – noteikti kūkas. Mēs bijām sagatavojuši mazu šovu ar kūkām – pasniedzām tās uz skaisti izrotāta galda un sausā ledus smaržīgiem dūmiem, kas vēlās pa galdu un sūnām. Tas bija tāds pamatīgs WOW efekts visiem un prieks pašiem, ka tādas lietas paliek atmiņā mums visiem.

  Foto LINDA LAUVA
  Foto LINDA LAUVA
 5. Un noteikti arī mūsu deja, kas jau bija tumsā ar brīnumsvecītēm, ko visi turēja apkārt.

  Foto LINDA LAUVA
  Foto LINDA LAUVA

Rītu mēs sākām divatā, lai varētu izbaudīt viens otru, bet ceremoja notika četros pēcpusdienā. Pēc tam arī savus ciemiņus nepametām, bet dzīvojāmies visi kopā savā meža ielokā,” neaizmirstamākos mirkļus no kāzām atceras Laura.

Skati pilnu Lauras & Anda saderināšanās un kāzu foto stāstu šeit:

LAURA & ANDIS