ĪSTĀ KLEITA ĪSTAJAM AUGUMAM

ĪSTĀ KLEITA ĪSTAJAM AUGUMAM
Foto LINDA LAUVA, kleita LĪGA BANGA

Lai izvēlē neapjuktu un iepirkšanos padarītu baudpilnāku, gluži tāpat kā ikdienas garderobes atlasē, arī savas īpašās kleitas iegādi atvieglos zināšanas par savu auguma tipu un tai piemērotāko tērpa siluetu. Šāds tērps akcentēs skaistāko un paslēps nevēlamo.

SMILŠU PULSKTENIS

Izteikti sievišķīgas auguma aprises – pleci un gurni ir līdzīga platuma, bet viduklis smalks un izteiksmīgs.

smilsupulkstenis

Ieteicams izvēlēties tērpus, kuri izceļ šī smilšu pulksteņa formas skaistumu ar smalko vidukli – augumam piegulošas kā t.s. Nāriņas, Sheath modeli un glaimojošo A silueta kleitu. Nav jābaidās izvēlēties tērpus ar pazeminātu gurnu daļu vai izstrādājumu, kurš sastāv no divām daļām. Un vidukli apjozt ar citas krāsas vai dekoratīviem elementiem rotātu jostu.

PRONOVIAS
PRONOVIAS
MADISON JAMES
MADISON JAMES
MATTHEW CHRISTOPHER
MATTHEW CHRISTOPHER

Nav ieteicams: Ampīra stila kleitas ar paaugstinātu vidukļa daļu noslēpj auguma trumpi – smalko vidukli, Ball Gowns gurnu daļu padara vēl apjomīgāku, bet viduklī brīvi krītošās taisna piegriezuma kleitas, auguma trumjus nevajadzīgi nomaskēs. Vēlams attiekties no efektīgām un bagātīgām rišām, kuras ķermeni padara vizuāli apjomīgu.

TRIJSTŪRIS

Šādi tiek definētas auguma proporcijas, kuras atbilst trijstūra formām – ķermeņa augšdaļa, pleci ir platāki par gurniem.

Trijsturis

Ieteicams: Jāizvēlās tērpi, kuri izbalansē augumu: padara izteiksmīgākus gurnus un vizuāli sašaurina plecu daļu. Tās ir princešu tipa kuplās Ball Gowns kleitas, kuru kontrastējoši kuplā svārku daļa vidukli vizuāli padara smalkāku. Plecu sašaurināšanai ir piemēroti tādi elementi kā V veida kakla izgiezums, platas lences vai garas piedurknes. Uzmanības novēršanai no izteiksmīgajiem pleciem, noderēs akcenti citviet – dekoratīvie elementi (izšuvumi, bantes u.c.) viduklī vai tērpa svārku daļā.

MADISON JAMES
MADISON JAMES
MONIQUE LHUILLIER
MONIQUE LHUILLIER
RIVINI BY RITA VINIERIS
RIVINI BY RITA VINIERIS

Nav ieteicams: Nāriņas tipa piegulošās kleitas un tērpi, kuri atklāj gurnu daļu. Pleciem platākiem liks šķist elementi, kuri pievērš uzmanību ķermeņa augšdaļai – kuplas piedurknes, pilnībā atkailināti pleci un bagātīgi dekori ap kaklu.

BUMBIERIS

Tāpat kā auglim, bumbiera formas silueta augšdaļa ir smalkāka par lejas daļu, tas nozīmē, ka par pleciem platāki ir gurni un dibens.

Bumbieris

Ieteicams izvēlēties tērpus, kuri akcentē tieši ķermeņa augšdaļu: plecus, vidukli un krūtis. Piemērots būs universālais A silueta tērps, kura kuplā svārku daļa sākas no anatomiskā vidukļa un ar svārku kuplumu noslēps pilnīgos gurnus. Torsu un krūtis izbalansēs arī ķermeņa šaurāko daļu akcentējošas Ampīra stila kleitas ar augstu vidukli. Piemēroti ir tērpi ar interesantu un efektīgu torsa daļu – dažādiem rotājumiem un izšuvumiem, dziļiem kakla izgriezumiem, ar un bez lencēm.

BHLDN
BHLDN
CASABLANKA BRIDAL
CASABLANKA BRIDAL
DEMETRIOS
DEMETRIOS

Nav ieteicami tērpi, kuri pievērš uzmanību ne tai ķermeņa daļai – super piegulošās Nāriņu vai Sheath silueta kleitas. Lai gan svārku kuplums ir vēlams, tas nedrīkst būt akcentēts ar tādiem elementiem kā plisējumiem, dekoratīviem izšuvumiem, volānu kārtām u.c. Jābūt piesardzīgai izvēloties tērpu ar augstu apkakli, jo tām piemīt spēja vizuāli sašaurināt plecus un tādējādi bumbiera augumu padarīt neproporcionālu.

ĀBOLS

Ķermeņa platākā daļa ir torss – kuplas krūtis, apjomīgs dibens, gurni un vēders.

abols

Ieteicams: Galvenais kāzu kleitas orientieris un fokuss ir viduklis un tādēļ veiksmīga ir A silueta tērpa izvēle, kur svārku kuplums pamazām sākas no vidukļa pašas smalkākās vietas. Piemērotas ir arī Ampīra stila kleitas, kas piešķirs līdzsvarotāku koptēlu. Kuplās princešu Ballgowns kleitas risks ir ķermeņa vizuāla saīsināšana, tādēļ kritiski ir jāizvērtē savas individuālās auguma īpatnības. Skatiena un uzmanības vēršanai augšup palīdzēs dziļi kakla izgriezumi V vai sirds formā, bet koķetērijai – tērpa garums līdz celim vai puslielam.

DESTINY
DESTINY

 

KENNETH WINSTON
KENNETH WINSTON
JENNY PACKHAM
JENNY PACKHAM

Nav ieteicamas viscaur piegulošas kleitas un tērpi, kuri ir apspīlēti ķermeņa visplatākajā daļā, bet kupli – šaurākajā. Ķermenim lielāku apjomu piešķirs arī izstrādājumi ar bagātīgi ornamentālām torsa daļām, bet disproporcionāli kontrastējošas būs smalkas lencītes (kuras var arī neglīti iespiesties plecos).

TAISNSTŪRIS

Pleci un gurni ir aptuveni līdzīga platuma, un viduklis ir neizteikts.

taisnsturis

Ieteicams: Ir jāfokusējas uz vidukļa izcelšanu, plecu un gurnu vizuālu paplatināšanu. Tādēļ ir piemērotas korsetes un izstrādājumi ar kuplām svārku daļām. Uzmanības piesaistei pleciem vērtīgi ir bezpiedurkņu, V izgriezuma tērpi, uzmanībai lejup – Nāriņas kleita, torsa šaurākās daļas izcelšanai Ampīra stila kleita un kuplās Ball Gown. Ideāli atbilstošas ir arī kleitas ar stratēģiski veidotu, konturējošu izšuvumu vai rotājumu.

YOLANCRIS
YOLANCRIS
RIVINI BY RITA VINIERIS
RIVINI BY RITA VINIERIS
VICTORIA KYRIAKIDES
VICTORIA KYRIAKIDES

Nav ieteicami tērpi ar bezformīgu un taisnu siluetu, vai apjomi un faktūras vidukļa daļā. Arī augstas apkakles pleciem liks izskatīties vēl šaurākiem un vienādiem ar vidukli.