GRIMA TENDENCES GADA NOGALEI

GRIMA TENDENCES GADA NOGALEI
Foto: SINTIJA LUKMANE

Eko-vizāžiste Linda Vesate uzskata, ka skaistums iet roku rokā ar rūpēm par veselību un apkārtējo vidi, tādēļ izvēlas strādāt tikai ar tādiem kosmētikas produktiem, kas labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli un satur tikai drošas un pārbaudītas sastāvdaļas no augu valsts, bet vienlaicīgi efektīvi pilda savas funkcijas.

LĪGAVĀM jautāja Lindai par jaunākajām tendencēm līgavu grimā un to, kāds grims visvairāk izcels ziemas līgavas.

Kādas šobrīd ir aktuālās tendences līgavu grimā?

Es uzskatu, ka līgavām nav nepieciešams sekot kādiem make-up trendiem, jo vēlāk, raugoties atpakaļ, fotogrāfijās tie var izskatīties pat diezgan smieklīgi. Manuprāt, līgavām vislabāk piestāv klasisks un neitrāls jeb nude grims, kas ļaus jebkurai sievietei izskatīties svaigi un jauneklīgi, kā arī šāds grims nekad neizies no modes, un fotogrāfijās izskatīsies labi arī pēc 10, 20 vai 50 gadiem.

 • Līgavas kleitu modes skatēs visā pasaulē arī šobrīd ļoti aktuāls ir nude jeb dabīgs grims bez izteiktas konturēšanas.

  Foto: PINTEREST
  Foto: PINTEREST
 • 2020. gadā ļoti aktuālas būs maigi rozā acu ēnas.

  Foto: PINTEREST
  Foto: PINTEREST
 • Vēl pēdējo gadu jaunums ir lūpas violetos toņos, bet ne intensīvā violetā krāsā, bet vairāk kā lūpu balzams ar toni vai krāsas nospiedums.

  Foto: PINTEREST
  Foto: PINTEREST
 • 2020. gadā līgavu modē frizūrās atgriezīsies ziedi matos, bet šoreiz – ļoti lieli un izteikti, gluži kā līgavas pušķis matos.

  Foto: PINTEREST
  Foto: PINTEREST
 • Tāpat aktuālas būs arī matu lentas un bantes, kā arī apjomīgas matu stīpas, kas dekorētas, piemēram, ar pērlītēm un akmentiņiem.

  Foto: PINTEREST
  Foto: PINTEREST

Kāds grims vislabāk piestāvēs un izcels līgavas, kas savu jāvārdu gatavojas teikt šī gada nogalē?

Ikvienai līgavai ir jāizvēlas tāds tēls, kas piestāv viņai pašai un konkrēto kāzu stilam. Tā kā nereti ziemas kāzās valda Ziemassvētku noskaņa, tad līgavas grima sastāvdaļa var būt sarkanas, vīna krāsas vai violetas lūpas. Ziemas kāzām lieliski piestāv arī vintage stils.

Foto: PINTEREST
Foto: PINTEREST

Iesaku gada tumšajos mēnešos līgavas grimu veidot nedaudz intensīvāku, jo apgaismojums iekštelpās ir tumšāks kā vasarā.

Kādu gribu izvēlēties Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas svinībām?

Ziemassvētki un Jaunais gads nereti asociējas ar mirdzumu, gliteriem, šampanieša burbuļiem, uguņošanu, tādēļ, protams, šīs vēsmas ir vērojamas gan apģērbā, gan grimā. Iepriekšējos gados tik aktuālā izgaismotāja vietā šobrīd vairāk aktuāls ir kopējs starojums uz sejas ādas, ko var panākt gan ar starojošu tonālo krēmu, gan make-up bāzēm un krēmveida izgaismotājiem. Vēl viena aktualitāte ir vaigu sārtums, kas ir saskaņotā tonī ar lūpu krāsu. Starp citu, viens no trikiem ir klāt lūpu krāsu arī uz vaigiem. Bet šajā sezonā matētās lūpu krāsas aizstāj lūpu spīdumi. Šobrīd modē ir arī viena toņa acu ēnas, un īpaši aktuāli šajā sezonā ir rozā un violetie toņi. Tāpat sarkanas lūpas vienmēr bija, ir un būs modē.

Foto: PINTEREST
Foto: PINTEREST

Tu izmanto tikai ekoloģisku un vegānu dekoratīvo kosmētiku – kā tā atšķiras no citas kosmētikas?

Es lietoju tikai dabīgu, vegānu un uz dzīvniekiem netestētu kosmētiku. Tas nozīmē, ka kosmētikā, ko es izmantoju, ir tikai augu valsts sastāvdaļas, un tajā nav izmantota nekāda veida ķīmija. Esmu daudz saskārusies ar stereotipiem par dabīgu un vegānu kosmētiku, un, atklāti sakot, vēl pirms vairākiem gadiem domāju līdzīgi.

Viens no biežāk dzirdētajiem stereotipiem ir, ka dabīgā kosmētika nav pietiekami noturīga, tomēr jāsaka, ka dabīgās kosmētikas klāsts ir ļoti plašs – ir daudz zīmolu un ražotāju, un katram ražotājam ir savas tehnoloģijas, kā kosmētika tiek ražota, tādēļ pavisam noteikti ir iespējams radīt noturīgu kosmētiku, kas tai pat laikā ir dabīga un vegāniska. Manas klientes parasti norāda, ka grims turas gan vasaras karstajās dienās, gan dejojot visas nakts garumā.

Foto: KRISTAPS SELGA / OSKARS KUPICS
Foto: KRISTAPS SELGA / OSKARS KUPICS / Make-up: LINDA VESATE

Kas, tavuprāt, līgavām jāņem vērā, izvēloties savu grima meistaru?

Noteikti ir jāizpēta vizāžista darbi un jāsaprot, vai esat uz viena viļņa. Katram meistaram ir savs rokraksts, tādēļ ir svarīgi, lai gaumes izjūta saskanētu. Būtu arī ļoti svarīgi, lai līgava justos ērti meistara klātbūtnē.

Vai un kādēļ, tavuprāt, būtu vajadzīgs grima izmēģinājums pirms kāzu dienas?

Manuprāt, noteikti ir nepieciešams veikt grima izmēģinājumu. To vajag darīt pat tad, ja konkrētais vizāžists ir zināms. Ja iepriekš ir veikts grima izmēģinājums, tad arī viss grimēšanās process rit daudz raitāk, jo meistars jau zina, kādus toņus izvēlēties un ko līgava sagaida.

FOTO: KRISTAPS SELGA, OSKARS KUPICS, PINTEREST