5 IETEIKUMI, KĀ UN KĀDAS ROTAS VISLABĀK IZVĒLĒTIES KĀZU DIENĀ!

5 IETEIKUMI, KĀ UN KĀDAS ROTAS VISLABĀK IZVĒLĒTIES KĀZU DIENĀ!

Pati galvenā rotaslieta kāzu dienā neapšaubāmi būs laulības gredzens, bet, ja līgava ieplānojusi lietot vēl kādus aksesuārus, tad noteikti vajadzētu pārdomāt to stilu un kā tie iederēsies kopējā tēlā. Ja līdz dārgakmeņiem kāzu budžets nesniedzas, tad pareizi sakombinējot, līgavas pārējās kāzu rotas var aizstāt arī ar izsmalcinātu bižutēriju. Kaut gan pastāv uzskats, ka modē tāpat kā mīlestībā likumi nepastāv,

tomēr viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, izvēloties kāzu rotas, varētu būt – nemiksēt aksesuārus no zelta, platīna un dārgakmeņiem ar izsmalcinātu un elitāru bižutēriju.

_MG_3274-Edit

Līgavām.lv apkopoja dažus padomus, kas palīdzēs katrai līgavai izvēlēties sev piemērotākās kāzu rotas!

 1. VISPIRMS KLEITA, TAD – AKSESUĀRI! Līgavas ir dažādas un tikpat atšķirīgi būs viņu izvēlētie aksesuāri savai īpašajai dienai. Tomēr svarīgi ir atrast piemērotākās rotaslietas katram kāzu stilam un kleitai. Zīmola Soulstones by Agnese Zeltiņa radītāja Agnese Zeltiņa norāda, ka šobrīd pasaulē vairs nepastāv tik strikti standarti vai likumi, kādus aksesuārus noteikti vajadzētu vai nevajadzētu kombinēt, viss atkarīgs no pašas līgavas personības un vēlmēm. Aksesuāru izvēli lielā mērā nosaka gan līgavas kleita un kopējais kāzu stils, gan nereti arī valdošās tradīcijas un tuvāko cilvēku uzskati, kas būtu vai nebūtu pieņemami. Kāzu aksesuārus noteikti vajadzētu izvēlēties tikai pēc tam, kad kleita jau sagādāta, jo katra no tām pieprasīs citādāku pieeju. Piemēram, brīvi krītošām kleitām vairāk varētu piestāvēt izsmalcināti juvelierizstrādājumi, karaliska stila kleitai – kāzu rotas un juvelierizstrādājumi ar lieliem akmeņiem, bet netradicionālākās, piemēram, etnogrāfiskā stila kāzās var spēlēties arī ar juvelierizstrādājumiem no akmeņiem un ādas un pielāgot arī stilistiski veidotus galvas kroņus.

  Foto JĀNIS RATNIEKS / kāzu rīkotājs CRYSTAL EVENTS
  Foto JĀNIS RATNIEKS / kāzu rīkotājs CRYSTAL EVENTS
 2. NĒ – PLASTMASAI! Agnese Zeltiņa uzskata, ka pilnīgi nepieļaujama kā kāzu dienā, tā ikdienā jebkurai sievietei ir plastmasas vai neīstu materiālu bižutērijas lietošana. Viņa uzsver – jebkādi plastmasas izstrādājumi, tai skaitā, lētās diadēmas, sabojās līgavas kopskatu. “Esmu par to, ka labāk izvēlēties, ko mazāku, bet īstu, nevis lielu un neīstu. Ja līgava nevar atļauties, ko īstu, tad labāk nelikt neko – koptēls būs daudz labāks. Protams, ir līgavas, kas vēlas lielas un krāšņas rotas, bet īstus juvelierizstrādājumus nevar atļauties, tādos gadījumos jāmeklē risinājumi. Ja izvēlētā kleita tam ir piemērota, tad es personīgi ieteiktu izvēlēties dabīgo pērļu un dabīgo akmeņu rotas. Tikpat labi tās var būt arī lielas un izteiksmīgas dzīvo ziedu rotas – kādēļ gan ne?” pārdomās dalās Agnese. Tāpat līgavai nevajadzētu piemirst domāt arī praktiski – ja reiz izvēlētas lielas un izteiksmīgas rotas, jāsaprot, cik viņa pati ērti ar tām jutīsies.IMG_6822
 3. MAZĀK IR VAIRĀK! Izvēloties kāzu aksesuārus, noteikti jāpatur prātā slavenais teiciens par to, ka mazāk patiesībā nozīmē vairāk jeb nevajag pārspīlēt ar visu rotaslietu uzlikšanu. Agnese Zeltiņa norāda, ka šī brīža tendences rāda, ka līgavas vairs neizvēlas valkāt, ja tā var teikt, visu komplektu – kaklarotu, rokassprādzi un auskarus. “Es arī uzskatu, ka visas šīs lietas tomēr kopā nevajadzētu valkāt. Var savienot divus elementus, bet trīs jau būs par daudz. Ir līgavas, kas liek tikai kaklarotu, ausis un rokas atstājot brīvas, bet ir arī līgavas, kas liks tikai izteiksmīgu rokassprādzi. Tas, ko labāk likt vai nelikt, būs atkarīgs no pašas līgavas. Uzskatu, ka sievietei nevajadzētu mainīt savus ikdienas paradumus – ja nekad netiek nēsētās rokassprādzes, tad iespējams kāzas nav īstais laiks, kad to sākt darīt. Kāzu diena ir tas gadījums, kad nevajag riskēt ne ar ko, kas varētu jūsu pašsajūtu apgrūtināt – pārlieku eksperimentējot var gadīties, ka sieviete pati sev sabojās svētkus,” iesaka Agnese.

  Foto LIENE PĒTERSONE / kāzu rīkotājs Bannté | skaistiem svētkiem
  Foto LIENE PĒTERSONE / kāzu rīkotājs Bannté | skaistiem svētkiem
 4. DROSMĪGĀM LĪGAVĀM – DROSMĪGI LĒMUMI. Tomēr, ja līgava ir drosmīga un tāda jūtas, tad arī tajā nevajag sevi apstādināt. Drosmīgas līgavas varētu izvēlēties pie kakla tuvi stāvošas dabīgo akmeņu vai pērļu virtenes, piemēram, vienmēr aktuālajās rožu baltajā un šampanieša krāsās, kas varētu būt kā akcents tādas pašas krāsas kleitai vai ziedu pušķim. “Drosmīga līgava var izmantot ziedu rotas vai, piemēram, dabīgo akmeņu rotas ar kvalitatīviem mākslīgajiem vai ādas ziediem. Es neieteiktu aprobežoties ar plānām pērļu virtenītēm. Ja esi drosmīga, tad līdz galam,” tā Agnese Zeltiņa.

  Foto GATIS LOČMELIS /http://www.gatislocmelis.com
  Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com
 5. KO IESĀKT, JA AR ROTĀM ESAT UZ “JŪS”? Ir sievietes, kas nekad nejutīsies ērti, valkājot rotas un, ja tas ir tā, tad pavisam noteikti nevajadzētu sevi lauzt un likt kaut ko tikai tādēļ, ka tā ir pieņemts. “Nevienai sievietei nevajag uzspiest kaut ko, kas viņām nešķiet dabīgi. Tiklīdz kaut kas nav dabīgi, tā tas no malas izskatīsies ne vien smieklīgi, bet pat mazliet skumji. Cilvēki ir dažādi un, ja līgava tomēr nolēmusi, ka vēlētos pamēģināt, ko jaunu un uzlikt savā kāzu dienā kādu rotu, tad tam varētu noderēt rotu izmēģināšana pirms tam, tai skaitā, arī aksesuāru izīrēšana – pastaigāt kaut vienu dienu un saprast – būs vai nebūs,” iesaka Agnese, aicinot ikvienu līgavu turēt atvērtu prātu un ļauties piedzīvojumiem, ko nesīs īpašā diena.

  Foto EINĀRS FREIMANIS
  Foto EINĀRS FREIMANIS

Skati kāzu rotu un laulības gredzenu piedāvājumu šeit: 

KĀZU ROTAS

LAULĪBU GREDZENI